• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне співробітництво
Опубліковано 12 жовтня 2020 року о 12:45Кіпр є значним торгівельним та потужним інвестиційним партнером України. Співробітництво в економічній, науковій, технічній та промисловій сферах між Україною та Кіпром відбувається на основі Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр від 12.01.2012 р.

Торговельне співробітництво:

Обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Республікою Кіпр у І півріччі 2020 р. склав 339,4 млн. дол. США (на 4,6% менше ніж у 2019 р.). Обсяги експорту українських товарів та послуг до Кіпру склали 230,4 млн. дол. США (зріст на 29,3% у порівнянні з 2019 р.), обсяги імпорту склали 109,0 млн. дол. США (зменшення на 38,6% ніж у 2019 р.). Сальдо за цей період позитивне для України і склало 121,4 млн дол. США.

Загальний товарообіг між Україною та Кіпром у І півріччі  2020 р. склав 18,4 млн дол. США (зменшення на 38,5% у порівнянні з 2019 р.). Обсяги експорту українських товарів до Кіпру склали 13,4 млн дол. США  (зменшення на 31,6% ніж у 2019 р.), обсяги імпорту склали 5,0 млн дол. США (зменшення на 51,5% в.п. з 2019 р.). Сальдо за цей період позитивне для України і складає 8,4 млн дол. США.

Обсяги двосторонньої торгівлі послугами між Україною та Кіпром у І півріччі 2020 р. склали 321,0 млн дол. США (зменшення на 1,4% в.п. з 2019 р.). Обсяги експорту склали 217,0 млн дол. США (збільшення на 36,8% ніж у 2019 р.), тоді як обсяги імпорту склали 104,0 млн дол. США (зменшення на 37,8% ніж за 2019 р.). Сальдо позитивне для України та складає 113,0 млн дол. США.

Основними складовими структурами українського експорту послуг до Кіпру залишаються: транспортні, ділові, у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні, а також послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю.

Статті імпорту кіпрських послуг в Україну складають: послуги, пов’язані з подорожами, фінансовою діяльністю, ділові, транспортні, роялті та з використанням інтелектуальною власністю.

Туризм:

Співпраця в туристичній сфері між Україною та Кіпром відбувається на основі Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про співробітництво в галузі туризму від 10.09.2010 р.

Згідно з даними Служби статистики Міністерства фінансів РК, станом на січень 2020 р. Кіпр відвідало 85,6 тис. туристів, у тому числі 4 тис. з України (близько 4.7% від загальної кількості), або на 1.9 тис. більше ніж у 2019 р.    

Станом на липень 2020 р. кількість відвідувачів Кіпру склало 320, 6 тис осіб, що на 85,3% менше ніж у цей же період у 2019 р.

Сьогодні, через епідеміологічну ситуацію, в'їзд з України можливий тільки для громадян і резидентів Кіпру, а також для осіб, що мають спеціальні дозволи.

Пряме транспортне авіасполучення між Україною та Кіпром у згаданих умовах здійснюється компанією «Ryanair.

Інвестиції:

Кіпр посідає перше місце серед країн світу, що здійснюють інвестиції в українську економіку.

Станом на 31.03.2020 р. обсяг інвестицій з Кіпру в економіці України становив 14,4 млрд дол. США або 31,9% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій.

Станом на 31.03.2020 р. обсяг інвестицій з України в економіці Кіпру становив 1,1 млрд дол США або 38,98% від загального обсягу прямих українських інвестицій за кордоном.  

Взаємовідносини:

З 2006 року на постійній основі функціонує Кіпрсько-українська бізнес асоціація при Торгово-промисловій палаті Кіпру, основним напрямом роботи якої є розвиток українсько-кіпрського ділового співробітництва.

У 2013 році започатковано роботу Міжурядової українсько-кіпрської комісії, пріоритетними напрямами діяльності якої є розвиток взаємовигідного двостороннього співробітництва у банківській сфері, енергетиці, сільському господарстві та туризмі.

22.09.2020 р. відбувся онлайн захід «Дослідження міжнародних бізнес можливостей України та Кіпру».

Організаторами дискусії виступили Європейська Бізнес Асоціація в Україні та Торгово-промислова палата Кіпру.

Відбулася дискусія з питань особливостей ведення бізнесу в Україні і на Кіпрі. Детально обговорено ключові сектори для інвестицій в Україні та на Кіпрі; зроблено огляд бізнес-клімату в Україні та на Кіпрі; обговорені умови відкриття бізнесу в Україні та на Кіпрі від реєстрації компанії до прав інтелектуальної власності; бюджет на утримання компанії; форми оподаткування; ключові положення податкового режиму для ІТ-галузі та інвестиційні вигоди; процедури ліцензування та дозволу на працю для ІТ-галузі тощо.

1. Загальна характеристика


У Республіці Кіпр за питання державних закупівель відповідає Казначейство Республіки Кіпр (https://bit.ly/30vvJzt).

Загальний обсяг державних закупівель на Кіпрі відповідає 7-15 відсоткам ВВП, з яких 70% складають контракти на постачання товарів, 24% - контракти на постачання послуг.   


2. Існуючи веб-ресурси, що містять інформацію про тендери:


 • https://www.eprocurement.gov.cy/epps/home.do - містить інформацію про процедуру та інструкції для участі в Національних публічних тендерах.3. Порядок проведення тендерів та умови участі іноземних компаній.


Кіпр, як член Європейського Союзу, дотримується директив ЄС у тому числі у сфері державних закупівель, які взяті за основу у національному законодавстві про державні закупівлі.

Так, законодавчі акти Кіпру Law 12 (I) від 2006 р. (регулює закупівлю громадських робіт, комунальних послуг та комунальних послуг), та Law 11 (I) від 2006 р., (регламентує порядок закупівель для промисловості) відображають Директиви ЄС 2004/18 /ЄС та 2004/17 /ЄС відповідно. 

Закупівля для потреб оборони та безпеки регулюються законодавчим актом Law 173 (I) від 2011 р., якій базується на Директиві 2009/81/ЄС.

Кожен тендерний процес на Кіпрі, що стосується постачання товарів чи послуг або фінансових засобів, регулюється пороговими значеннями сум закупівлі товарів або послуг, при перевищенні яких починають діяти директиви Європейського Союзу.

Порогові значення встановлюються Європейською Комісією відповідно до Директиви 2014/24/ЄС. Так, на 2020-2021рр встановлені наступні порогові значення договорів держзакупівель (https://bit.ly/30uK7YY), їх перевищення змінює процедуру тендеру, якій починає регулюватися не національним законодавством, а директивами ЄС.


4. Корисні посилання.

Законодавство Республіки Кіпр що регулює державні закупівлі:

https://bit.ly/30s2fCJ

Аналіз секторів економіки України, які мають перспективи для зростання та залучення інвестицій 

Одеська область – унікальний регіон.  Це логістичний центр України, сучасний високорозвинений промисловий комплекс, один із лідерів з виробництва продуктів аграрного і харчового сектору, а також регіон, де успішно розвиваються інноваційні проекти. Потенціал виробництва конкурентоздатної продукції в Одеській області вже значно перевищує внутрішні потреби країни.

Для задоволення потреб та вирішення проблем експортерів Одеської області Центр підтримки експорту відкриває свої двері для підприємців, що потребують допомогу у здійсненні експортної діяльності.

Глобальною місією Центру підтримки експорту є створення та підтримка репутації Одеського області за кордоном, як регіону, де виробляються якісні продукти, де працюють підприємці з позитивною діловою історією, де економічний та інвестиційний клімат сприяє довгострокових партнерськими відносинам.

Основні цілі Центру:

 • підвищення конкурентоздатності мікро-, малого і середнього бізнесу на міжнародних ринках;
 • стимулювання експортної діяльності серед виробників Одеської області;
 • підвищення рівня знань і навичок підприємців у сфері ЗЕД.

http://www.esc.in.ua/


Фактично, інновації та можливості є двома сторонами єдиної монети,

що є найсильнішим посланням України до міжнародного інвестиційного співтовариства:

Ukraine-NOW-investment-booklet.pdf (англ. мовою)

Україна як виробничий центр:

ukraineasmanufacturinghub.pdf (англ. мовою)


Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області:

Стратегія розвитку Івано-Франківської області (англ. мовою)

Єврокарпатська ініціатива (англ. мовою)


Інвестиційна привабливість Львівської області:

Інвестиційний паспорт Львівщини

Інвестиційні пропозиції Львівщини


Інвестиційні пропозиції Чернівецької області:

Пакет проектів "Грінфілд" (англ. мовою) 

Пакет проектів "Браунфілд" (англ. мовою) 

Проекти інвестицій у готові компанії (англ. мовою) 

Продукція експортерів Полтавщини

Компанія «Оліяр» – одна з найбільших виробників рослинної олії в Україні. Весь час прагнучи до нарощення потужностей і вдосконалення виробництва, побудувала новий олійноекстракційний завод у селі Ставчани Львівської області.

Підприємство почало переробку насіння ріпаку та сої.
На олійноекстракційному заводі встановлено сучасне обладнання провідних світових виробників, яке вирізняється енергозбереженням і зводить до мінімуму шкідливий вплив на навколишнє середовище, але при цьому зберігаються високі показники продуктивності та якості продукції.

Міжрегіональне співробітництво між країнами має глибокі історичні корні. Важливим аспектом розвитку українсько-кіпрського співробітництва є встановлені побратимські відносини між містами та регіонами двох країн, зокрема: Одеса – Ларнака; Ялта – Лімассол; Маріуполь – Пафос; Севастополь – Айа-Напа, а також м.Агланджа та Солом’янським районом м.Київ.

У 2019 році у м.Ларнака встановлено туристичний логотип Одеси – «Якір-серце». У церемонії відкриття нового арт-об’єкта взяли участь мер Одеси Геннадій Труханов та мер Ларнаки Андреас Вірас. Ділові відносини між містами встановлені 15 років тому.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux