Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне співробітництво
Опубліковано 24 жовтня 2019 року о 00:56Кіпр є значним торгівельним та потужним інвестиційним партнером України. Співробітництво в економічній, науковій, технічній та промисловій сферах між Україною та Кіпром відбувається на основі Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр від 12.01.2012 р.


Торговельне співробітництво:


Загальний обсяг двосторонньої торгівлі товарами і послугами між Україною та Кіпром у 2019 році склав близько 802.4 млн. дол. США (у порівнянні з 2018 роком збільшився на 4,3%). Експорт товарів та послуг з України до Республіки Кіпр за цей же період склав 378,3 млн. дол. США (збільшився на 6,0 %). Імпорт товарів та послуг склав 424,1 млн. дол. США (збільшився на 2,65%). Сальдо двосторонньої торгівлі є негативним і склало 45,8 млн. дол. США.

Найсуттєвішими складовими товарної структури українського експорту до Кіпру залишаються: зернові культури, продукція машинобудівної галузі, продукти нафтопереробки. Найважливішими статтями імпорту товарів кіпрського виробництва в Україну є: фармацевтична продукція, алкогольні та безалкогольні напої, продукція машинобудівної галузі.


Туризм:


Співпраця в туристичній сфері між Україною та Кіпром відбувається на основі Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про співробітництво в галузі туризму від 10.09.2010 р.

У 2019 році відбулося значне збільшення рівня туристичних потоків з України до Кіпру. Зокрема, відповідно до інформації статистичної служби Міністерства фінансів РК, у 2019 році Кіпр відвідало 3,98 млн. іноземних туристів, з яких 95,0 тисяч осіб (2,4% від загальної кількості) - громадяни України, (у порівнянні з 2018 роком - на 25,4 тисяч осіб більше (36,5% від загальної кількості).

Пряме транспортне авіасполучення між Україною та Кіпром здійснюється компаніями «Міжнародні авіалінії України», “WizzAir”, “SkyUp”, “Windrose”, “Ryanair”, які з'єднують українські міста Київ, Одесу, Запоріжжя та Харків з Кіпром.


Інвестиції:


Кіпр протягом останніх 10 років посідає на першому місці з обсягу прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку України.

Так, протягом 2019 р. до України з РК надійшло 824,4 млн. дол. США. Станом на 31.12.2019 р., загальна сума прямих інвестицій (акціонерного капіталу) склала 10,4 млрд. дол. США або 29,1% від загального обсягу інвестицій (35,8 млрд. дол. США).

Водночас, протягом 2019 р. з України в економіку РК фактично прямі інвестиції (акціонерний капітал) не надходили.


Взаємовідносини:


З 2006 року на постійній основі функціонує Кіпрсько-українська бізнес асоціація при Торгово-промисловій палаті Кіпру, основним напрямом роботи якої є розвиток українсько-кіпрського ділового співробітництва.

У 2013 році започатковано роботу Міжурядової українсько-кіпрської комісії, пріоритетними напрямами діяльності якої є розвиток взаємовигідного двостороннього співробітництва у банківській сфері, енергетиці, сільському господарстві та туризмі.

1. Загальна характеристика


У Республіці Кіпр за питання державних закупівель відповідає Казначейство Республіки Кіпр (https://bit.ly/30vvJzt).

Загальний обсяг державних закупівель на Кіпрі відповідає 7-15 відсоткам ВВП, з яких 70% складають контракти на постачання товарів, 24% - контракти на постачання послуг.   


2. Існуючи веб-ресурси, що містять інформацію про тендери:


 • https://www.eprocurement.gov.cy/epps/home.do - містить інформацію про процедуру та інструкції для участі в Національних публічних тендерах.3. Порядок проведення тендерів та умови участі іноземних компаній.


Кіпр, як член Європейського Союзу, дотримується директив ЄС у тому числі у сфері державних закупівель, які взяті за основу у національному законодавстві про державні закупівлі.

Так, законодавчі акти Кіпру Law 12 (I) від 2006 р. (регулює закупівлю громадських робіт, комунальних послуг та комунальних послуг), та Law 11 (I) від 2006 р., (регламентує порядок закупівель для промисловості) відображають Директиви ЄС 2004/18 /ЄС та 2004/17 /ЄС відповідно. 

Закупівля для потреб оборони та безпеки регулюються законодавчим актом Law 173 (I) від 2011 р., якій базується на Директиві 2009/81/ЄС.

Кожен тендерний процес на Кіпрі, що стосується постачання товарів чи послуг або фінансових засобів, регулюється пороговими значеннями сум закупівлі товарів або послуг, при перевищенні яких починають діяти директиви Європейського Союзу.

Порогові значення встановлюються Європейською Комісією відповідно до Директиви 2014/24/ЄС. Так, на 2020-2021рр встановлені наступні порогові значення договорів держзакупівель (https://bit.ly/30uK7YY), їх перевищення змінює процедуру тендеру, якій починає регулюватися не національним законодавством, а директивами ЄС.


4. Корисні посилання.

Законодавство Республіки Кіпр що регулює державні закупівлі:

https://bit.ly/30s2fCJ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux