• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Реєстрація дитини громадянином України
Опубліковано 12 травня 2020 року о 17:24

Під час консульського прийому особисто подаються такі документи:

1

Заповнена Заява.docx від імені батька/мати - громадянина України 

2

Документ, що підтверджує громадянство України батька / мати (закордонний паспорт) з копією його першої сторінки та копія першої сторінки другого батька/мати, в т.ч. іноземця.

 *Якщо у кіпрському свідоцтві вказано дівоче прізвище, яке відрізняється від паспортних даних, необхідно надати копію свідоцтва про шлюб, або іншого документа, що підтверджує зміну прізвища матері.

3

Оригінал свідоцтва про народження дитини виданого компетентним органом Кіпру + 3 копії

*Свідоцтво про народження видається  District Administration Offices на підставі медичної довідки з пологового будинку. Детально про умови отримання свідоцтва про народження дитини на Кіпрі

На свідоцтво необхідно поставити шамп apostille у Міністерстві юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр (вам потрібна буде поштова марка за 5 євро).

Нікосія - пн-пт: 08.00 - 15.00, тел.22805998 / 22805964 Адреса: 122 Athalassas Avenue, Nicosia,1461 Strovolos
Лімасол - пн-пт: 08.00-15.00, тел. 25345650 / 22345651 Адреса: 1 Spyros Araouzos, 1st floor, 3036 Limassol

*Якщо реєстрація народження була проведена компетентними органами Кіпру, про що свідчить відповідний документ, то повторна реєстрація в Посольстві не проводиться

4

 Нотаріально засвідчений переклад апостильованого свідоцтва про народження на українську мову.

5

Дозвіл на проживання на Кіпрі, інший документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування батька/матері - громадянина України на Кіпрі (з копією) - Pink Slip, Yellow Slip тощо.

+ Рахунок за комунальні послуги, де зазначена адреса проживання на Кіпрі та прізвище одного з батьків дитини (або інший документ, в якому вказано адресу проживання)


Консульський збір за набуття громадянства дитиною не стягується.

Зверніть увагу: довідка видається лише в одному примірнику і лише один раз.   


УВАГА Для оформлення громадянства дитині необхідною є присутність лише одного з батьків-громадян України.


Просимо врахувати, що документи, видані на окупованій території Кіпру, не приймаються.

Закон вимагає, щоб кожен, хто народився на території Республіки Кіпр, мав би кіпрське свідоцтво про народження, незалежно від громадянства.

Свідоцтво про народження необхідно отримати протягом 15 днів після дати пологів. Видача сертифіката коштує 5 євро. Якщо ви звертаєтеся за свідченням в період після 15 дня (але раніше, ніж пройдуть три місяці від дати народження), необхідно заплатити штраф в розмірі 30 євро. Якщо після трьох місяців, то 150 євро.

Відповідно до закону, всі зміни цивільного стану повинні реєструватися у відділеннях регіональної адміністрації (District Administration Office). Вони відкриті з 8:00 до 15:00. Аналогічні повноваження також мають центри обслуговування громадян (Citizen Service center, Κέντρο εξυπηρέτησης του πολίτη - КЕП):

Лімасол

21 Spyrou Araouzou Street, 3036
Tel: 25829129
E-mail: [email protected]

Нікосія

Giorgou Seferi Street, 2415, Engomi
Tel: 22446686
E-mail: [email protected]

36 Arch. Makarios Avenue, 1065
Tel: 22419189 / 22419190
E-mail: [email protected]

Фамагуста
83 Eleftherias Street, Dherynia
Tel: 23300300
E-mail: [email protected]

Поліс

1 Evayora Pallikaride Street, 8820
Tel: 26821888
E-mail: [email protected]

Пелендри

70 Arch. Makariou Street, 4878
Tel: 25813400
E-mail: [email protected]

Ларнака

42 Spyrou Kyprianou Ave, 6051
Tel: 24815555
E-mail: [email protected]

Пафос

62, Eleftheriou Venizelou Avenue, 8021
Tel: 26 822400
Email: [email protected]

Так. Діти, які народились після 01.03.2001 р. отримують громадянство України автоматично з моменту народження, безвідносно до того чи відбулася процедура оформлення набуття громадянства України чи ні.

Якщо довідку було втрачено, то видачу повторної довідки або дублікату чинним законодавством не передбачено. Натомість органом видачі первинної довідки ( в даному випадку Посольством) оформлюється довідка про проведену реєстрацію особи громадянином України за народженням.

Для цього слід звернутися до нашого Посольства із заявою та паспортним документом.

Вартість довідки- 28 євро

Квитанція на сплату консульського збору видається після перевірки документів (сплатити треба буде у відділенні Банку Кіпру, або он-лайн за допомогою https://online.bankofcyprus.com

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Інші дії"

Просимо звернути увагу на важливість зазначення особових даних дитини  в такій довідці у повній відповідності до свідоцтва про народження: дата народження, написання імені (прізвище, ім’я та по батькові).

У разі виявлення у довідці розбіжностей (наприклад: відсутність по батькові, зазначення лише одної частини подвійного імені тощо), слід звернутися до нашого Посольства, надавши оригінал довідки, яка містить неточності, паспортний документ та заяву , в якій вказати про виправлення розбіжностей.

Вартість довідки- 28 євро

Квитанція на сплату консульського збору видається після перевірки документів (сплатити треба буде у відділенні Банку Кіпру, або он-лайн за допомогою https://online.bankofcyprus.com

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Інші дії"

Виплату допомоги при народженні дитини передбачає Закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якого громадяни України, що у них виховуються і проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу.

Для призначення цієї допомоги до органу праці і соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подаються такі документи: заява одного з батьків чи опікуна, що складається за встановленою формою; копія свідоцтва про народження дитини; витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий органом РАЦС.

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (свідоцтво про народження).

Спеціалісти управління контролюють цільове використання допомоги та створення її отримувачем належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, яке можливе під час проживання отримувача допомоги разом з дитиною на території України.

Виплата допомоги має бути припинена у разі, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали на навчання або роботу за кордон, оскільки органи праці та соціального захисту населення не матимуть можливості підтвердити факт цільового використання коштів. Проте виплату допомоги можна поновити протягом шести місяців у встановленому порядку.

Статтею 6 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги, подає особа, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. А тому батькам дитини слід звертатись особисто, тобто їм необхідно приїхати в Україну.

Звернутися за призначенням допомоги при народженні дитини необхідно не пізніше, ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Уряд України ухвалив постанову, якою надано можливість подавати документи на призначення допомоги при народженні дитини під час тимчасового перебування за кордоном У повоєнний період батьки, у яких народилася дитина під час тимчасового перебування за межами України, тепер можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини. Раніше жінки, які народили дитину за кордоном, могли лише після повернення в Україну отримати допомогу. Необхідна була фізична присутність, щоб особисто звернутися до органу соціального захисту населення. Наразі передбачено можливість надсилання заяви та документів про народження дитини до органу соціального захисту населення в Україні для цього необхідно: ✓ відкрити рахунок в банку для соціальних виплат (такий рахунок можливо відкрити віддалено без необхідності особистого відвідування); ✓ заповнити заяву про призначення допомоги при народженні дитини (форма заяви за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#Text); ✓ до заяви додати видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини; ✓ надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи, що засвідчують народження дитини до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні. Орган соціального захисту населення, до якого буде надіслано заяву та документи, здійснить призначення допомоги. Належні кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі. Термін звернення за допомогою становить 12 місяців після народження дитини. Проте термін звернення подовжено на період дії карантину та один місяць після дати його завершення (тобто до 31.05.2023)


Допомога на дітей одиноким матерям


Запитання: Чи можливо оформити допомогу при народженні на дитину, якщо сім’я проживає за кордоном і дитина народилася за кордоном, але ми громадяни України і прописані в Україні? Чи можна передати необхідні документи, щоб оформленням допомоги займалася бабуся дитини?

Відповідь: оформлення допомоги за довіреністю, чи іншими особами, ніж батько чи мати (опікун), не передбачено. Також дану допомогу призначають лише за умови постійного проживання на території України отримувача допомоги з дитиною на весь час виплати допомоги.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux