• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Реєстрація дитини громадянином України
Опубліковано 12 травня 2020 року о 17:24

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online -  для даної консульської дії необхідно буде обрати "Дії з питань громадянства та постійного проживання" - "Реєстрація дитини громадянином України (за народженням)".

 • Реєстрація (рандеву) здійснюється на кожну консульську дію ОКРЕМО (якщо  ви плануєте оформити громадянство та паспорт дитині,  треба зарезервувати 2 рандеву).

В Посольстві ви отримуєте довідку  про реєстрацію дитини громадянином України. Зверніть увагу: вона видається лише в одному примірнику і лише один раз.  


Для набуття дитиною громадянства України (оформлення довідки) подаються такі документи:

1. Заповнена Заява  ( від батька/мати дитини, який є громадянином України. 

2. Документ, що підтверджує громадянство України батька / мати (закордонний паспорт) з копією його першої сторінки. Копія першої сторінки другого батька (мати), в т.ч. іноземця.

3. Оригінал свідоцтва про народження дитини виданого компетентним органом Кіпру *Перелік District Administration Offices, де видається свідоцтво про народження дитини на підставі медичної довідки з пологового будинку. 

На свідоцтво необхідно поставити штамп apostille у Міністерстві юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.

*Адреса: 125, Athalassas Avenue, 1461 Нікосія, Кіпр. Телефон: +357 (22) 805 950/805 964/805 928, у робочі дні: до 15:00

4. Переклад апостильованого свідоцтва про народження на українську мову (можна замовити у Посольстві під час подачі документів на громадянство - завантажити Заяву  на переклад – 37 євро).

5. Документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України на Кіпрі (з копією) - Pink Slip, Yellow Slip тощо.

*В окремих випадках довідка від глави громади (Mukhtar), що підтверджує проживання дитини за конкретною адресою в Республіці Кіпр (можна англійською мовою).

Консульський збір за набуття громадянства дитиною не стягується.

Термін реєстрації громадянства за народженням: протягом 7 календарних днів з дня подачі відповідних документів.  

УВАГА! Для оформлення громадянства дитині необхідною є присутність лише одного з батьків-громадян України. Водночас, якщо Ви б хотіли відразу подати документи на оформлення біометричного паспорту дитині, необхідною є присутність/згода обох батьків-громадян України (детально за посиланням). Це не стосується іноземців - присутність їх в Посольстві / надання ними дозволу на реєстрацію українського громадянства / оформлення дитині біометричного паспорта не потрібні. 


Просимо врахувати, що документи, видані на території північного Кіпру Посольством України не приймаються.


Привертаємо Вашу увагу, що документи, що мають подаватися громадянами для вчинення консульської дії (паспорти, ідентифікаційні коди, свідоцтва, дозволи на проживання, інші документи) приймаються ВИКЛЮЧНО З ЯКІСНИМИ КСЕРОКОПІЯМИ (без сторонніх предметів на зображенні - пальців, меблів тощо). Просимо завчасно готуватися до візиту, цінувати свій час, і час інших.

 • Якщо під час підготовки до візиту у Вас виникли проблеми із роздруківкою ксерокопій, Ви можете звернутися до найближчого (170 метрів) до Посольства книжкового магазину ΤΟ ΒΙΒΛΙΟΔΕΝΤΡΟ (TO VIVLIODENTRO), який надає послуги ксероксу та роздруківки файлів з емейлів

Так. Діти, які народились після 01.03.2001 р. отримують громадянство України автоматично з моменту народження, безвідносно до того чи відбулася процедура оформлення набуття громадянства України чи ні.

Якщо довідку було втрачено, то видачу повторної довідки або дублікату чинним законодавством не передбачено. Натомість органом видачі первинної довідки ( в даному випадку Посольством) оформлюється довідка про проведену реєстрацію особи громадянином України за народженням.

Для цього слід звернутися до нашого Посольства із заявою та паспортним документом.

Вартість довідки- 28 євро

Квитанція на сплату консульського збору видається після перевірки документів (сплатити треба буде у відділенні Банку Кіпру, або он-лайн за допомогою https://online.bankofcyprus.com

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Інші дії"

Просимо звернути увагу на важливість зазначення особових даних дитини  в такій довідці у повній відповідності до свідоцтва про народження: дата народження, написання імені (прізвище, ім’я та по батькові).

У разі виявлення у довідці розбіжностей (наприклад: відсутність по батькові, зазначення лише одної частини подвійного імені тощо), слід звернутися до нашого Посольства, надавши оригінал довідки, яка містить неточності, паспортний документ та заяву , в якій вказати про виправлення розбіжностей.

Вартість довідки- 28 євро

Квитанція на сплату консульського збору видається після перевірки документів (сплатити треба буде у відділенні Банку Кіпру, або он-лайн за допомогою https://online.bankofcyprus.com

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Інші дії"

Виплату допомоги при народженні дитини передбачає Закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якого громадяни України, що у них виховуються і проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу.

Для призначення цієї допомоги до органу праці і соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подаються такі документи: заява одного з батьків чи опікуна, що складається за встановленою формою; копія свідоцтва про народження дитини; витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий органом РАЦС.

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (свідоцтво про народження).

Спеціалісти управління контролюють цільове використання допомоги та створення її отримувачем належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, яке можливе під час проживання отримувача допомоги разом з дитиною на території України.

Виплата допомоги має бути припинена у разі, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали на навчання або роботу за кордон, оскільки органи праці та соціального захисту населення не матимуть можливості підтвердити факт цільового використання коштів. Проте виплату допомоги можна поновити протягом шести місяців у встановленому порядку.

Статтею 6 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги, подає особа, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. А тому батькам дитини слід звертатись особисто, тобто їм необхідно приїхати в Україну.

Звернутися за призначенням допомоги при народженні дитини необхідно не пізніше, ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.


Допомога на дітей одиноким матерям


Запитання: Чи можливо оформити допомогу при народженні на дитину, якщо сім’я проживає за кордоном і дитина народилася за кордоном, але ми громадяни України і прописані в Україні? Чи можна передати необхідні документи, щоб оформленням допомоги займалася бабуся дитини?

Відповідь: оформлення допомоги за довіреністю, чи іншими особами, ніж батько чи мати (опікун), не передбачено. Також дану допомогу призначають лише за умови постійного проживання на території України отримувача допомоги з дитиною на весь час виплати дпомоги.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux