Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Питання громадянства (в т.ч. реєстрація дітей народжених на Кіпрі)
Опубліковано 06 лютого 2020 року о 17:31

Для набуття дитиною громадянства України (оформлення довідки про реєстрацію дитини громадянином України) подаються такі документи:

1. Заповнена заява від батька/мати дитини, який є громадянином України. 

2. Документ, що підтверджує громадянство України батька / мати (закордонний паспорт) з копією його першої сторінки. Копія першої сторінки другого батька (мати), в т.ч. іноземця.

3. Оригінал свідоцтва про народження дитини виданого компетентним органом Кіпру *Перелік District Administration Offices, де видається свідоцтво про народження дитини на підставі медичної довідки з пологового будинку. 

На свідоцтво необхідно поставити штамп apostille у Міністерстві юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.

*Адреса: 125, Athalassas Avenue, 1461 Нікосія, Кіпр. Телефон: +357 (22) 805 950/805 964/805 928, у робочі дні: до 15:00

4. Переклад апостильованого свідоцтва про народження на українську мову (можна замовити у Посольстві під час подачі документів на громадянство - завантажити заяву на переклад – 37 євро).

5. Документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України на Кіпрі (з копією) - Pink Slip, Yellow Slip тощо.

*В окремих випадках довідка від глави громади (Mukhtar), що підтверджує проживання дитини за конкретною адресою в Республіці Кіпр (можна англійською мовою).

Консульський збір за набуття громадянства дитиною не стягується.

Термін реєстрації громадянства за народженням: протягом 7 календарних днів з дня подачі відповідних документів.  

УВАГА! Для оформлення громадянства дитині необхідною є присутність лише одного з батьків-громадян України. Водночас, якщо Ви б хотіли відразу подати документи на оформлення біометричного паспорту дитині, необхідною є присутність/згода обох батьків-громадян України (детально за посиланням). Це не стосується іноземців - присутність їх в Посольстві / надання ними дозволу на реєстрацію українського громадянства / оформлення дитині біометричного паспорта не потрібні. 

Консульський прийом проходить кожного робочого дня (крім четверга)  з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Просимо врахувати, що документи, видані на території північного Кіпру Посольством України не приймаються.

Так. Діти, які народились після 01.03.2001 р. отримують громадянство України автоматично з моменту народження, безвідносно до того чи відбулася процедура оформлення набуття громадянства України чи ні.

Якщо довідку було втрачено, то видачу повторної довідки або дублікату чинним законодавством не передбачено. Натомість органом видачі первинної довідки ( в даному випадку Посольством) оформлюється довідка про проведену реєстрацію особи громадянином України за народженням.

Просимо звернути увагу на важливість зазначення особових даних дитини  в такій довідці у повній відповідності до свідоцтва про народження: дата народження, написання імені (прізвище, ім’я та по батькові).

У разі виявлення у довідці розбіжностей (наприклад: відсутність по батькові, зазначення лише одної частини подвійного імені тощо), слід звернутися до нашого Посольства, надавши оригінал довідки, яка містить неточності, паспортний документ та заяву у довільній формі щодо виправлення розбіжностей.

Виплату допомоги при народженні дитини передбачає Закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», відповідно до якого громадяни України, що у них виховуються і проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу.

Для призначення цієї допомоги до органу праці і соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, подаються такі документи: заява одного з батьків чи опікуна, що складається за встановленою формою; копія свідоцтва про народження дитини; витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий органом РАЦС.

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (свідоцтво про народження).

Спеціалісти управління контролюють цільове використання допомоги та створення її отримувачем належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, яке можливе під час проживання отримувача допомоги разом з дитиною на території України.

Виплата допомоги має бути припинена у разі, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали на навчання або роботу за кордон, оскільки органи праці та соціального захисту населення не матимуть можливості підтвердити факт цільового використання коштів. Проте виплату допомоги можна поновити протягом шести місяців у встановленому порядку.

Статтею 6 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що документи, необхідні для призначення допомоги, подає особа, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. А тому батькам дитини слід звертатись особисто, тобто їм необхідно приїхати в Україну.

Звернутися за призначенням допомоги при народженні дитини необхідно не пізніше, ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.


Допомога на дітей одиноким матерям


Запитання: Чи можливо оформити допомогу при народженні на дитину, якщо сім’я проживає за кордоном і дитина народилася за кордоном, але ми громадяни України і прописані в Україні? Чи можна передати необхідні документи, щоб оформленням допомоги займалася бабуся дитини?

Відповідь: оформлення допомоги за довіреністю, чи іншими особами, ніж батько чи мати (опікун), не передбачено. Також дану допомогу призначають лише за умови постійного проживання на території України отримувача допомоги з дитиною на весь час виплати дпомоги.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001 р., особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. 

Якщо дитина народилася до 01.03.2001 р.(до набуття чинності Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001 р.), при різному громадянстві батьків, один з яких на момент народження дитини перебував у громадянств України, дитина є громадянином України:

1) якщо вона народилася на території України;

2) якщо вона народилася за межами держави, але батьки або один з них у цей час постійно проживали на території України (тобто не оформили виїзд на постійне проживання за кордон).

При різному громадянстві батьків, один з яких на момент народження дитини перебував у громадянстві України, якщо в цей час обоє з батьків постійно проживали за межами України, громадянство дитини, яка народилася за межами України, визначається за письмовою згодою батьків.

Дитина, батько чи мати якої на момент її народження перебували у громадянстві України, а другий був особою без громадянства чи був невідомим, є громадянином України незалежно від місця її народження.

Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України «Про громадянство України», одним із принципів громадянства України є принцип єдиного громадянства. Тобто, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Більш детально

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 №1130 затверджено Порядок оформлення та видачі Міністерством закордонних справ України, дипломатичним представництвом чи консульською установою України довідки, що підтверджує переслідування через політичні переконання громадянина Російської Федерації у країні своєї громадянської належності (Текст).

Вказаний Порядок розроблено у зв’язку зі змінами, внесеними Указом Президента України від 13.08.2019 №594 «Питання спрощення набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання» до «Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень», затвердженого Указом Президента України від 27.03.2001 №215.

Змінами передбачено, що громадяни РФ, які зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, для набуття громадянства України у спрощеному порядку подають декларацію про відмову від іноземного громадянства разом із довідкою (виданою МЗС або ЗДУ) якою підтверджується таке переслідування (пп.в) п.24; пп.г) п.39; пп.в) п.45; пп.в) п.50; пп.б) п.53; пп.а) п.54; п.55-1; пп.є) п.74).

Для оформлення довідки необхідно особисто звернутися до Посольства із заявою та подати необхідний перелік документів.

Увага! Термін дії гарантії та паспорта має становити не менше року на момент подачі клопотання про вихід із громадянства.

Порядок подання документів для оформлення виходу з громадянства України

Документи на оформлення виходу із громадянства України приймаються від осіб, які виїхали на постійне проживання за кордон у встановленому законодавством порядку (у закордонному паспорті має бути штамп «Постійне проживання», проставлений компетентними органами України).

Для оформлення виходу із громадянства України необхідно особисто подати до консульської установи за кордоном кожною повнолітньою особою (від 18 років) наступні документи:

1. Заяву в чотирьох примірниках про вихід з громадянства України; (*doc)

2. Свідоцтво про народження та 4 його копії;

3. 4 фотокартки (розміром 3,5 х 4,5 см);

4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відмітками про виїзд на постійне проживання за кордон, сторінками про персональні дані -  4 копії кожної сторінки (надаються також усі наявні паспорти громадянина України);

5. Документ, який свідчить, що заявник отримав громадянство Кіпру:кожна з 4 копій завірена штампом «Апостиль» з перекладом на українську мову, який також слід завірити штампом «Апостиль»;

У разі виходу з громадянства України разом з дитиною, яка виїхала із батьками на постійне проживання за кордон (або вже народилась за кордоном), один із батьків дитини у заяві про свій вихід з громадянства України також порушує клопотання про вихід дитини з громадянства України разом з нею.

До заяви додаються:

6. Свідоцтво про народження дитини та 4 копії всього документа;

7. Документ, який підтверджує перебування дитини у громадянстві України та 4 копії  (1,2, зняття з реєстрації, ПМП);

8.  Документ, який свідчить, що дитина набула громадянство Кіпру, кожна з 4 копій завірена штампом «Апостиль», з перекладом на українську мову, який також слід завірити штампом «Апостиль»;

9. Проїзний документ дитини або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (дитини) та 4 копії відповідних сторінок такого документа (сторінка з персональними даними дитини та сторінка з відмітками "Постійне проживання", "Консульський облік")

Більш детально

Дані про дітей (особи до 18 років, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі) мають бути внесені до блоку питань №2 Вашої заяви-анкети. Окрема заява-анкета на дитину оформлюється лише у випадку її самостійного виходу з громадянства України за клопотанням одного з батьків (коли батьки залишаються у  громадянстві України або здійснили процедуру виходу з громадянства раніше). Проте, з 14 років дитина має дати згоду на вихід з громадянства за клопотанням одного з батьків.

Більш детально

Консульський збір за оформлення клопотання про вихід з громадянства України справляється за кожне клопотання (280 євро), незалежно від віку особи у клопотанні та кількості дітей, з якими заявник виходить з громадянства:

– у разі, якщо дитина віком до 14 років виходить з громадянства України разом з одним з батьків, стягується лише консульський збір за розгляд заяви-анкети. Окремий збір за дитину не справляється;

– у разі, якщо дитина віком від 14 до 18 років виходить з громадянства України разом з одним з батьків або окремо за їхнім клопотанням, стягується консульський збір за розгляд заяви-анкети та збір за нотаріальне засвідчення консулом заяви дитини про згоду на вихід з громадянства .

Наприклад:

доросла особа = 280 євро,

доросла особа + дитина до 14 років = 280 євро,

доросла особа + двоє дітей до 14 років = 280 євро,

доросла особа + дитина від 14 років = 280 + 18 євро,

дитина до 14 років = 280 євро,

дитина від 14 років = 280 + 18 євро.

Клопотання щодо виходу з громадянства України можуть порушити громадяни України ОСОБИСТО, які отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном (в паспорті громадянина України для виїзду за кордон є дозвільний штам «Постійне проживання») та набули громадянство іншої держави, або мають гарантію того, що у разі припинення громадянства України, їм буде надано громадянство цієї держави.  

Порядком провадження з питань громадянств не передбачено надання проміжної  інформації про стан розгляду клопотання.

Ні. Клопотання про вихід з громадянства України подаються до закордонних дипломатичних представництв чи консульських установ України за місцем постійного проживання особи.

Розгляд клопотань здійснюється відповідно до порядку, визначеного законодавством. Термін розгляду – до 1 року. У разі звернення до посередників, які обіцяють супровід та пришвидшення розгляду справ, громадяни можуть стати жертвами шахрайських дій. Посередники не мають жодного впливу на хід розгляду справ про вихід з громадянства України. Департамент консульської служби вживає всіх можливих та передбачених законодавством України заходів для якнайшвидшого розгляду справ про вихід з громадянства України.

За спрощеною процедурою громадянство України може бути припинено виключно відповідно до двосторонніх Угод про спрощений порядок зміни громадянства. Такі Угоди діють між Україною та Республікою Білорусь, Республікою Таджикистан і Киргизькою Республікою.

Ні, законодавством України відмова від українського громадянства не передбачена.

Ні. Законодавством України не передбачена автоматична втрата громадянства України при будь-якій формі набутті громадянства іншої держави.

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:

одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;

набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;

автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;

автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

Положення пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» не застосовуються, якщо внаслідок виходу з громадянства України громадянин України стане особою без громадянства. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України. Громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Щодо громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux