1. Під час перебування в Республіці Кіпр рекомендується повсякчас, незалежно від вашого конкретного місцезнаходження, виявляти пильність і обачність.
Завжди майте при собі ідентифікаційну картку (чи її фотокопію) або паспорт громадянина України, мобільний телефон, номери телефонів екстреної допомоги, Посольства.
Не повідомляйте незнайомим особам невиправданої зацікавленості якихось даних про себе. Не повідомляйте відомості незнайомим особам, які вам телефонують.
2. Під час перебування в місті обов’язково майте при собі ідентифікаційну картку (чи її фотокопію) або паспорт громадянина України. Водії повинні мати при собі права водія (чи їх фотокопію) та техпаспорт автомобіля (чи його фотокопію).
Зберігайте документи окремо від грошей, не носіть їх в гаманці чи портмоне разом із грошима. Не бажано також класти їх у ручні жіночі чи чоловічі сумки. Не носіть при собі великих сум грошей. Майте перелік всіх документів (їх ксерокопії), кредитних карток та цінностей. Не залишайте цінностей в автомобілях або в готелі.
У разі втрати чи викрадення особистих документів, грошей або речей, необхідно
3. При пересуванні в автомобілі неухильно дотримуйтеся правил вуличного руху та сигналів поліцейських-регулювальників.
Пам’ятайте про ваш статус громадянина України, будьте чемними по відношенню до пішоходів та інших водіїв. Не вступайте у суперечки з ними, ігноруйте можливі нечемні слова чи жести з їхнього боку.
Для уникнення крадіжки з розбиттям скла, ніколи не кладіть на переднє чи заднє сидіння мобільний телефон чи портмоне. Сумки чи портфелі ставте тільки на підлогу між сидіннями або кладіть до багажника. Перебуваючи в автомобілі, замикайте зсередини всі дверцята.
Покидаючи автомобіль навіть на короткий час, замикайте його та ніколи не лишайте всередині жодних речей, які слід ховати до багажника. Після повернення уважно огляньте автомобіль. У разі виявлення в ньому сторонніх предметів, викликайте поліцію. У разі констатації пошкоджень автомобіля за час вашої відсутності, оформіть відповідний протокол у найближчому відділенні поліції.
Пам’ятайте, що автомобіль, запаркований з грубим порушеннями правил, може бути примусово вивезений евакуатором, а ви понесете відповідні фінансові витрати.
Враховуйте, що, ставлячи автомобіль з порушенням правил стоянки, коли він заважає іншим особам чи автомобілям та створює для них труднощі, ви наражаєтеся на акти вандалізму, його навмисне псування тощо.
4. Користуючись громадським транспортом, обов’язково сплачуйте за проїзд та зберігайте квиток до кінця поїздки. Пам’ятайте, що проїзд у громадському транспорті в пізній час є не завжди безпечним. Ознайомтесь із заходами безпеки у громадському транспорті і будьте пильними до оточення та дій інших пасажирів.
5. Пам’ятайте про потенційну загрозу терористичних актів. У зв’язку з цим, по можливості, уникайте поїздок у громадському транспорті у години „пік”, звертайте увагу на пакунки або сумки, господар яких відсутній.
Негайно повідомляйте представників влади (тел. поліції 112) про підозрілі предмети.
Не рекомендується наближуватись до місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. При підозрі можливих масових заворушень, бійки і та ін. негайно покидайте місця, де можливі такі прояви.
6. В разі виникнення непорозумінь чи конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів, спроб затримати Вас - не чиніть фізичного опору, але негайно пред’явіть ідентифікаційну картку або паспорт громадянина України, з’ясуйте причину претензій до вас.
Ви повинні поводитися спокійно, впевнено, коректно, наполягати на необхідності зв’язатися з Посольством.
7. Якщо ви потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, зберігайте спокій і витримку, будьте чемним.
Якщо ніхто не потерпів, учасники ДТП згодні щодо обставин аварії, а автомобіль не зазнав значних пошкоджень, виклик поліції не є обов’язковим. В разі, якщо оформлення спільного акту про ДТП з іншим водієм є неможливим, викличте поліцію (тел. 112), зафіксуйте положення обох автомобілів. Ні в якому разі не залишайте місця ДТП до появи поліції. Обов’язково занотуйте дані водіїв та номери автомобілів, з якими відбулась ДТП, а також дані співробітників поліції.
Якщо є поранені, викликайте швидку медичну допомогу по тел. 112.
8. Відвідуючи торгові заклади (супермаркети, універмаги, магазини, базари), перед тим, як зробити покупку, слід усвідомити порядок добору і оплати товарів. Пам’ятайте, що, як правило, оплата проводиться на виході або у відповідних відділах магазину, винос неоплаченого товару в іншу секцію або на інший поверх може бути розцінений як спроба крадіжки.
Пам’ятайте, що торговельні заклади добре оснащені засобами спостереження, мають власні служби безпеки для запобігання крадіжкам. Відібрані для покупки речі не кладіть до своїх сумок до їх оплати через каси. У торгових залах, де це передбачено, обов’язково користуйтесь товарними кошиками або візками. Стежте, щоб до вашої сумки ніхто не підкинув товар, який ви не відбирали. Отримані після оплати товарні чеки обов’язково перевіряйте та зберігайте.
Усвідомте, що виконання зазначених рекомендацій є запорукою як вашої особистої безпеки, так і безпеки вашої родини, а також інших громадян України, які перебувають у Республіці Кіпр.
9. Виїзд громадян України за кордон має здiйснюватися на законних пiдставах вiдповiдно до запланованої мети поїздки та згiдно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.
При плануваннi виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької дiяльностi, в рамках виконання зовнішьоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхiдно свiдомо та вiдповiдально ставитися до вибору пропонованої дiяльностi та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офiцiйних механiзмiв i процедур.
При цьому слiд уникати вiдносин iз сумнiвними особами та посередницькими структурами, якi, користуючись необiзнанiстю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну дiяльнiсть (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг вiйськового призначення та подвiйного використання, торгівля людьми тощо) з вiдповiдними правовими наслідками.
10. Не бажано носити при собі великих сум грошей. Не залишати цінностей в автомобілях або в готелі у незахищеному місці. У разі викрадення особистих документів, грошей або речей, необхідно звернутися до найближчого відділення поліції та оформити відповідний протокол та після цього звернутись до консульського відділу Посольства України в РК. При викраденні кредитних карток їх необхідно термінового заблокувати.
11. Під час перебування на острові бажано уникати обговорення чутливих для кіпрського суспільства тем, як окупація північної частини Кіпру.
12. УВАГА!!! Варто пам'ятати.
Уряд Республіки Кіпр є єдиним визнаним урядом на острові, що є членом ЄС з 1.5.2004, а також членом ООН та інших міжнародних організацій. У результаті турецької військової присутності і окупації, уряд Республіки Кіпр не в змозі здійснювати ефективний контроль над окупованою територією республіки. Так звана "ТРПК" була засуджена і оголошена незаконною і недійсною всім міжнародним співтовариством шляхом прийняття резолюцій Ради Безпеки 541/83 і 550/84. За єдиним винятком Туреччини, жодна держава у світі або міжнародна організація не визнає сепаратистське утворення.
В даний час є можливим для іноземних туристів, які прибули до регіону, що контролюється урядом Республіки Кіпр, відвідати окуповану територію.
Перебування в готелях, що розташовані в окупованих районах та належать грекам-кіпріотам та незаконно експлуатуються, створює значний ризик можливих судових позовів з боку власників.
Туристи, що в'їжджають до Республіки Кіпр через незаконні / закриті аеропорти і порти (тобто всі аеропорти і порти на окупованій території), порушують національне законодавство Республіки Кіпр. Таким чином, рекомендується в’їжджати до РК через визнані порти в'їзду, з тією метою, щоб уникнути будь-яких можливих проблем (за умови наявності діючої візи). Законними пунктами в’їзду в Республіку Кіпр є аеропорти Ларнаки і Пафосу та порти в м.Ларнака, Лімасол, Пафос та Лача, які знаходяться в регіоні під ефективним контролем уряду Республіки Кіпр.
В’їзд на територію Республіки Кіпр через будь-який інший порт або аеропорт в Кіпру, в якому уряд Республіки не здійснює ефективний контроль (регіон, окупований Туреччиною) є незаконним.