• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення закордонного паспорта для дитини (до 16 років)
Опубліковано 12 травня 2020 року о 16:56

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online -  для даної консульської дії необхідно буде обрати "Паспортні питання" - "Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон".

 • Реєстрація (рандеву) здійснюється на кожну консульську дію📌  ОКРЕМО (якщо необхідно оформити паспорти двом членам сім'ї, вчинити декілька дій -  треба зарезервувати 2 рандеву окремо). Консульське обслуговування відбувається виключно для тієї консульської дії, яку Ви обрали на сайті. Якщо з’ясується, що Вам потрібна інша дія ніж та, що Ви обрали при реєстрації, Вам може бути відмовлено через щільний графік.

1. Заповнена заява одного з батьків (офіційного представника): *дата заяви має співпадати з датою візиту

З 12 років обов'язкова присутність дитини, як при оформленні так і видачі виготовленого документа 


2. Присутність обох батьків-громадян України,

або присутність одного з батьків-громадянина України та нотаріальна заява-згода на другого батька-громадянина України (нотаріальна заява має бути актуальна, оформлена під кожну видачу паспорта);

Якщо дитина проживає з одним із батьків, необхідно додати також оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів: свідоцтво про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію; оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України. Якщо подається копія - має бути нотаріально засвідчена.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.


3. Паспорти та копії їх перших сторінок обох батьків (представників). 

*Якщо термін паспорта закінчився, або він є недійсним


4. Паспорт  громадянина України та копія першої сторінки дитини (у формі ID, для особи, яка досягла 14-річного віку),

або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України: 

 • паспорт громадянина України;
 • посвідчення громадянина України;
 • дипломатичний паспорт України;
 • службовий паспорт України;
 • посвідчення особи моряка;
 • посвідчення члена екіпажу;
 • посвідчення особи на повернення в Україну (крім випадків, визначених цим Законом);
 • тимчасове посвідчення громадянина України.

5. Документ та його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном та його копія. 

Таким документом може бути:  Pink slip, Yellow slip, відмітка в паспорті з візою; лист від Міграційної служби Кіпру про прийняття до розгляду клопотання про надання дозволу на проживання/навчання/роботу/возз’єднання з родиною.

Якщо термін дії Pink slip прострочений, подається квитанція  від Міграційної служби Кіпру про подачу документів на його продовження (копія старого Pink slip + копія квитанції)

*Документи видані владою північної території острова, окупованою Туреччиною, не приймаються.


6. Фото дитини, що не досягла 12 років (у форматі 10х15 см, матове, на білому тлі, обличчя дитини займає не менше 80% фотографії, уникати високих зачісок, заколок тощо). 

📌 📌 📌 ПРИВЕРТАЄМО ДОДАТКОВУ УВАГУ НА РОЗМІР ФОТО ТА БІЛИЙ ФОН (приклад правильної фотографії можна подивитись тут)📌 Біометричний паспорт дітям оформлюється на 4 роки

Квитанція на сплату консульського збору видається після перевірки документів (сплатити треба буде у відділенні Банку Кіпру, або он-лайн за допомогою https://online.bankofcyprus.com)

Термін очікування виготовленого паспорта - до 3 місяців (про термінову доставку паспорта )

Консульський збір за оформлення закордонного паспорта дітям до 16-ти років не стягується. Сплачується лише 37 євро за автоматизовану обробка даних 


кіпр - паспортні питання

📌 12-14 років

Дитина здає відбитки. Також обов'язкова присутність дитини

📌 14-16 років

По досягненню дитиною 14 років для оформлення закордонного паспорта обов'язковою умовою є наявність ID-картки (внутрішній паспорт громадянина), або іншого документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

14-річки, крім відбитків пальців, також здають зразок підпису.

📌 Після 16 років

З цього віку дитина має право оформити закордонний паспорт самостійно, без дозволу чи супроводу батьків. Термін дії паспорта, отриманого громадянином, віком 16 років і старше– 10 років.

Якщо дитина отримала паспорт у 13 років, то в 16 переоформлювати його не обов'язково, він матиме законну силу 4 роки, тобто, до 17-річчя.


Привертаємо Вашу увагу, що документи, що мають подаватися громадянами для вчинення консульської дії (паспорти, ідентифікаційні коди, свідоцтва, дозволи на проживання, інші документи) приймаються ВИКЛЮЧНО З ЯКІСНИМИ КСЕРОКОПІЯМИ (без сторонніх предметів на зображенні - пальців, меблів тощо). Просимо завчасно готуватися до візиту, цінувати свій час, і час інших.

 • Якщо під час підготовки до візиту у Вас виникли проблеми із роздруківкою ксерокопій, Ви можете звернутися до найближчого (170 метрів) до Посольства книжкового магазину, який надає послуги ксероксу та роздруківки файлів з емейлів

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux