• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Про правила перевезення тварин
Опубліковано 06 лютого 2020 року о 19:31

Дана інформація носить виключно інформативний характер. За більш детальною інформацію звертайтеся до компетентних установ, що згадуютсья у статті

Правила, що застосовуються для перевезення ввезення або вивезення тварин (собак, котів тхорів, птахів, екзотичних та інших тварин) між державами-членами Європейського Співтовариства були уніфіковані.

Ця європейська регламентація (Постанова 998/2003 / СЕ) вступила в дію з 1 жовтня 2004 року. Починаючи з цієї дати, для будь-якої тварини, яка перетинає кордон Європейського Союзу  та інших держав, необхідно  дотримуватися певних вимог.

Загальний список необхідних документів для вивозу або ввезення собак, котів, тхорів, птиці, екзотичних тварин за кордон

1. Електронна ідентифікація. Імплантований під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту SO11784,SO11785. Ідентифікація виразним тавром (тільки до 2011 року), після цього єдино прийнятним способом ідентифікації буде тільки мікрочіп.

2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (фото тварини, якщо воно досягло 1 року).

3. Вакцинація проти сказу.

Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тварині у віці від 3 місяців і не більше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців має перед цим дізнатися в країні в'їзду, чи дозволений це в цій країні в'їзд без вакцинації.

4. Комплексна вакцинація проти інфекційних захворювань собак, тхорів, кішок.

5. Форма 1 ВЕТ, 1 ВЕТ (СНД), ветеринарний сертифікат. Форма видається державною службою ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон, сертифікат видається державною службою ветеринарної медицини на кордоні та транспорті за 10 днів.

6. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл до вірусу сказу. Довідка потрібна між 4 і 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МЕ / мл.

7. Дегельмінтизація і інсектоакарицидними обробка тварин , про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті.  Ці процедури повинні бути зроблені додатково між 48 і 24 годинами до від'їзду.

8. Контейнер для транспортування тварини, який надійно закривається.

Прибуття тварин до Кіпру

Мінімальний вік тварини, яку можна ввезти па територію РК, складає 105 днів.

Допускається не більше 5 (п’яти) тварин на одну особу, за умови наявності супровідних документів на кожну тварину. Однак, у виключних випадках ця кількість може бути збільшена, якщо тварини ввозяться, наприклад, з метою участі в змаганнях, виставках тощо (вимагається наявність відповідних документів). У цьому разі, кожна тварина, що ввозиться, має бути старшою за шість місяців.

Тварину при в’їзді на територію РК повинен супроводжувати її господар або уповноважена особа, яка має при собі дозвільний документ. Ця особа має за 48 годин до орієнтовної дати приїзду повідомити про це Ветеринарну службу пункту в’їзду в країну (найчастіше – відповідну службу міжнародного аеропорту м.Ларнака [email protected]): 

в Ларнаці - + 357-24-304-275 / 276; Факс: + 357-24-304-270; E-mail: [email protected], в Пафосі - + 357-26-306-269. Факс: + 357-26 -306-198. E-mail: [email protected]  

Деякі породи собак не можуть ввозитися на Кіпр, зокрема, такі як:

• Американський пітбуль і пітбуль-тер'єр,

• Японський мастиф,

• Аргентинський дог,

• Бразильський філа.

Для ввозу тварин до РК необхідно мати при собі т.зв. «Паспорт Європейського Союзу  для тварин» (European Union Pet Passport, EUPP), або «Сертифікат Здоров’я» (Health Certificate, НС), які дозволяють ідентифікувати тварин по прибуттю. Можливий в’їзд також і по українському "міжнародному" паспорту, однак, будьте готові до того, що можливо доведеться сплатити штраф за "відсутність європейського паспорту" (близько 50 євро).

Важливо! Ввезення тварин з окупованої території т.зв. «ТРПК» категорично заборонено.

У випадку, якщо процес ввозу тварин не відповідає викладеним вимогам, тварина може бути відіслана "депортована" назад до країни походження, або розміщена до зони карантину на термін до шести місяців, або до тих пір, поки її супровідні документи не відповідатимуть встановленим вимогам.

Під час цього терміну, усі витрати на утримання покладаються на господаря тварини. Утримання відбувається у відповідних приватних закладах, які зареєстровані та офіційно схвалені для такого використання на території РК. У випадку відсутності в них вільних місць, застосовується домашній карантин. Про смерть або симптоми будь-якого серйозного захворювання у тварини необхідно повідомляти офіцера ветеринарного округу або регіональну ветеринарну станцію.

У випадку, якщо депортація або ізоляція тварини об’єктивно є неможливими, її може бути  присиплено, а тіло – спалено, без компенсації господарю.

Слід зазначити, що кожен випадок в’їзду тварин на територію РК розглядається окремо.  

Перевірити інформацію можна також на сайті аеропорту Ларнака (TRAVELLING WITH PETS)

Більш детальну інформацію про правила ввезення домашніх тварин на територію Республіки Кіпр Ви можете знайти на сайті Ветеринарної служби Республіки Кіпр, тел .: +357 22 805240/1, Факс: +357 22 332 803

Додаткова інформація про європейські правила переміщення тварин також розміщена на сайті Європейської комісї.


З питань ветеринарного забезпечення можна звернутися до територіальної ветеринарної служби за наступними телефонами:

в Ларнаці - + 357-24-304-275 / 276; Факс: + 357-24-304-270; E-mail: [email protected]
в Пафосі - + 357-26-306-269. Факс: + 357-26 -306-198. E-mail: [email protected]


Крім того, інформацію можна отримати в Товаристві захисту тварин (тел. 900-20-888) і в організації по захисту прав тварин «Пафіакоса» (тел. 24-623-494)

01/06/2018

Змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом

Якщо ви стали свідком випадку жорстокого поводження з тваринами, вам слід зв'язатися з відділенням Ветеринарного департаменту Республіки Кіпр в вашому місті (по можливості забезпечивши своє повідомлення фото або відео).

Нікосія: Тел. 22-805241, ел. адреса: [email protected]

Лімассол Тел. 25-819512, ел. адреса: [email protected]

Ларнака Тел. 24-821275, ел. адреса: [email protected]

Пафос Тел. 26-821260, ел. адреса: [email protected]

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux