Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України.
Анкета має заповнюватися виключно українською мовою у 3-х примірниках, на кожний документ окремо. Відповіді на запитання слід давати повні та точні.
Відповідна анкета за посиланням (анкета) та зразок заповнення (зразок)
Порядок дій:
1. Записатися на консульський прийом
2. Подати документи:
- заповнені анкети в 3 екз.;
- паспортний документ з копією;
- копію документа, що був втрачений, зіпсований тощо, що витребовується (у разі наявності);
- квитанцію за послуги з проставлення апостиля в Україні (якщо документ потрібний з апостилем) - рахунок платежу див. нижче;
- квитанцію за сплату консульського збору (Тарифи) (оплата здійснюється в Банку Кіпру, чек на оплату видається в Посольстві після перевірки документів)
Плата за надання послуги з проставлення апостиля
Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).
Рахунок платежу за надання послуги з проставлення апостиля:
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22012500
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Рахунок отримувача: UA558999980334109879041026001;
Призначення платежу: за проставлення апостиля;
Плата за проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану громадянами, які проживають за кордоном
Громадяни, які на даний час проживають за кордоном та мають потребу в проставленні апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих компетентними відділами державної реєстрації актів цивільного стану України, можуть здійснювати оплату послуг з проставлення апостиля у банках - кореспондентах ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства, відкритий у ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України» (реквізити рахунків та перелік банків-кореспондентів ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України" додаються).
Обов’язковою умовою при цьому є зазначення у заяві на переказ коштів в полі «Призначення платежу» відмітки – “За послуги з проставлення апостиля”.
Після отримання підтверджуючих документів Державного казначейства України та у разі відповідності сплачених коштів розміру плати, встановленому наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5, Управлінням державної реєстрації актів цивільного стану проставляється апостиль на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих відділами державної реєстрації актів цивільного стану України
У разі відсутності в архівах відповідних архівних даних, консульський збір не повертається.
Запит до архівних установ України щодо витребування документа можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. Про результати розгляду таких звернень громадян інформують дипломатичні представництва та консульські установи України.