• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Консульський облік
Опубліковано 06 лютого 2020 року о 17:53

Згідно з Постановою КМУ від 29.01.2020 року №85 про затвердження «Порядку ведення обліку громадян України, які проживають за межами України», з 01.03.2020 застосовано стягнення консульського збору за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік осіб - пред’явників паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які досягли 16-річного віку. При цьому консульський збір за взяття на консульський облік може стягуватись у подвійному розмірі, у разі розгляду заяви в терміновому порядку - в день звернення.

На даний час, згідно з «Тарифами консульського збору, що справляється за вчинення консульських дій Посольством України в Республіці Кіпр», тарифна ставка за прийняття на тимчасовий або постійний консульський облік становить 18 євро та 36 євро (у терміновому порядку)

СТРОК РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ становить не більше як 10 робочих днів з дня отримання документів.

СПОСОБАМИ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ для постановки на консульський облік у консульських установах України є:

 • особиста подача документів під час консульського прийому;
 • надсилання документів засобами поштового зв’язку (НЕ електронного);
 • надсилання документів в електронній формі е-Облік (послуга буде активною у другій половині 2020 року, про що інформуватимемо додатково).

Рішення про ВІДМОВУ У ВЗЯТТІ НА КОНСУЛЬСЬКИЙ ОБЛІК приймається уповноваженою посадовою особою у випадку, якщо особа, яка клопочеться про прийняття на консульський облік:

 • надала не в повному обсязі або недійсні документи, необхідні для постановки на консульський облік;
 • не досягла 16-річного віку, або її законні представники не мають документального підтвердження своїх повноважень;
 • не є громадянином України.

"Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online -  для даної консульської дії необхідно буде обрати  "Паспортні дії"  - "Консульський облік"


Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online -  для даної консульської дії необхідно буде обрати  "Паспортні дії"  - "Консульський облік"  


Подаються такі документи:

1. Заповнена заява (можна завантажити тут )  (*дата заяви має співпадати з датою візиту)

У разі взяття на консульський облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників. Оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною). Копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування - для взяття на тимчасовий консульський облік. 

2. 1 кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см (зображення обличчя повинне становити від 70% до 80% загальної площі фотокартки, фон - білий, або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в Посольстві України. 

3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія його 1-ї сторінки (в т.ч. дипломатичний або службовий паспорт України);

4. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, або свідоцтво про народження, або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження );

5. Копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або копія паспорта громадянина України у формі книжечки, або інший документ про місце реєстрації в Україні;

6. Копія дозволу на проживання, виданого компетентними органами Кіпру, або копія чека про сплату послуг про подання документів до Міграційної служби  (із копією попереднього дозвільного документа - у разі наявності);

7. Копія документа, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території Кіпру (може бути довідка від районного мухтаріса (за місцем проживання) англійською мовою, договір оренди житла (англійською мовою), квитанція на сплату комунальних послуг - електроенергію, або воду (якщо договір оренди/квитанція на прізвище чоловіка - копію свідоцтва про шлюб)

8. Оригінал документа про сплату консульського збору (18 або 36 євро - у терміновому порядку)

 • Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Паспортні дії" - "Консульський облік"

 • Заява (можна завантажити тут ) (*дата заяви має співпадати з датою візиту)


У разі взяття на консульський облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників. 

Оригінал та копія паспортного документа законного представника, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною). Копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування - для взяття на тимчасовий консульський облік. 

 1. 1 кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см (зображення обличчя повинне становити від 70% до 80% загальної площі фотокартки, фон - білий, або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в Посольстві України. 
 2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія його 1-ї сторінки 
 3. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);
 4. Копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання або документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово;
 5. Копія дозволу на проживання, виданого компетентними органами Кіпру; 
 6. Копія документа, виданого компетентними органами Кіпру, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території Кіпру (може бути довідка від районного мухтаріса (за місцем проживання) англійською мовою, або договір оренди житла (англійською мовою), завірений реєстратором);
 7. Оригінал документа про сплату консульського збору (18 або 36 євро - у терміновому порядку)

Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений.   Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до Посольства для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.

 • Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Паспортні дії" - "Консульський облік"

 • Заява (можна завантажити тут ) (*дата заяви має співпадати з датою візиту)

  1. 1 кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см (зображення обличчя повинне становити від 70% до 80% загальної площі фотокартки, фон - білий, або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в Посольстві України. 
  2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія його 1-ї сторінки (в т.ч. дипломатичний або службовий паспорт України);
  3. Оригінали та копії паспортних документів усиновлювачів (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України);
  4. Оригінал та копія рішення суду України про усиновлення дитини або рішення закордонної дипломатичної установи України про усиновлення громадянами України дитини - громадянина України, яка проживає за її межами;
  5. Ооригінал та копія свідоцтва про народження усиновленої дитини;
  6. Копія документа, що підтверджує наявність дозволу компетентних органів Кіпру на проживання;
  7. Копія документа, виданого компетентними органами Кіпру, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території Кіпру (може бути довідка від районного мухтаріса (за місцем проживання) англійською мовою, або договір оренди житла (англійською мовою), завірений реєстратором).
 • Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Паспортні дії" - "Консульський облік"

 • Підставами для зняття з консульського обліку є:

  1) заява (бланк ) особи про зняття з консульського обліку, подана нею особисто  (*дата заяви має співпадати з датою візиту).

 • У разі зняття з консульського обліку особи, яка не досягла 16-річного віку, особи, усиновленої іноземцями або громадянами України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, така заява подається одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників;

  2) закінчення строку перебування на консульському обліку;

  3) припинення особою, яка перебуває на консульському обліку, громадянства України;

  4) смерть особи, яка перебуває на консульському обліку;

  5) невиконання громадянином України, який перебуває на постійному консульському обліку, обов’язку щодо актуалізації даних, установленого абзацом другим пункту 16 Порядку;

  6) повідомлення МЗС про повернення на постійне місце проживання в Україну усиновленої дитини;

  7) повідомлення територіального органу/територіального підрозділу ДМС разом із заявою про зняття з консульського обліку особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном, повернулася на постійне проживання в Україну та звернулася до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС з питання щодо оформлення паспорта громадянина України або анулювання штампу в паспорті громадянина України для виїзду за кордон про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання.

  Якщо громадянин України, який прибув з консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи України, не знявся з консульського обліку в такій установі, до закордонної дипломатичної установи України, до консульського округу якої прибув громадянин, подається заява про зняття з консульського обліку за попереднім місцем проживання або перебування та заява про взяття на консульський облік в такій установі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux