• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Важлива інформація! Щодо перетину кордону
Опубліковано 06 лютого 2020 року о 19:32

Шановні громадяни України!

Серед поширених причин затримання іноземців, в т.ч. українців, в аеропортах Кіпру: відсутність документів, що підтверджують мету поїздки, місце проживання (проплачений готель, договір оренди апартаментів тощо), намір повернутися до України (проплачений зворотний авіаквиток), відсутність достатніх фінансових засобів на весь час перебування (мінімум 50 євро на день), надання неправдивої/суперечливої інформації, або нездатність пояснити мету поїздки.

Варто пам’ятати, що у разі, якщо ви їдете до Кіпру на запрошення друзів, родичів тощо, рекомендується мати при собі спеціальний бланк «Assumption for responsibility of hosting», в якому сторона, що запрошує, підтверджує той факт, що бере всі витрати по прийому громадянина третьої країни на себе (бланк можна знайти на сайті Міграційної служби Кіпру). Потрібно також оформити банківську гарантію на випадок депортації гостя з Кіпру (для громадян країн Азії сума банківської гарантії становить 855 євро, для країн Східної Європи - 515 євро, для країн Близького Сходу - 340 євро). Більш детально.

Відмовляється у в’їзді на Кіпр особам, які були депортовані з держав-членів ЄС із забороною в’їзду на певний термін, нелегально працювали на Кіпрі, лишилися на довший термін, ніж передбачено, або прямують до Республіки Кіпр із метою перебування, проживання, навчання або участі в офіційних заходах на окупованій території (північ острова).

При пред'явленні на паспортному контролі броні в готелях, розташованих на території т.зв. "Турецької Республіки Північного Кіпру", або при усному декларуванні намірів там проживати, відпочивати, навчатися, вам буде однозначно відмовлено у в'їзді в Республіку Кіпр.

Шанс стати «небажаними» туристами мають особи, які попередньо працювали у розважальних закладах Туреччини, були помічені у знайомстві з неблагонадійними особами, які, в т.ч. мають відношення до нелегального працевлаштування іноземців на Кіпрі.

Водночас, якщо ви готові обґрунтувати мету та умови свого перебування на Кіпрі, під час паспортного контролю поводитеся спокійно та щиро, у Вас не виникне проблем з перетином кордону.

Слід також пам’ятати,  навіть, якщо іноземець має, на перший погляд, усі необхідні документи, йому може бути відмовлено у в’їзді - це виключно прерогатива Міграційної служби Кіпру.

Безвізовий режим та біометричний паспорт громадянина України не є запорукою 90-денного перебування на острові. Важливо розуміти, що термін перебування на Кіпрі визначається Міграційною службою Кіпру на підставі наданих документів.

Якщо під час паспортного контролю вас не поінформували про дозволений термін перебування на Кіпрі, не соромтеся поцікавитися, адже від цього залежить, чи будуть у вас проблеми з компетентними органами у подальшому і чи не призведе це до депортації.

У разі зміни планів щодо терміну перебування на Кіпрі, необхідно повідомити про це Міграційну службу та отримати від неї відповідний дозвіл.

Посольство завжди надає оперативну допомогу українським громадянам, які були затримані в аеропорту, зокрема, контактує з кіпрською Міграційною службою, з’ясовує обставини та підстави затримання, отримує іншу інформацію. У разі необхідності, ми контактуємо з родичами затриманих, надаємо  інформацію у межах компетенції. Слід зазначити, що компетентні органи Кіпру оперативно реагують на запити Посольства та надають всю необхідну інформацію.

При цьому ми завжди наголошуємо, що Посольство не може вплинути на рішення Міграційної служби Кіпру та допомогти громадянину в'їхати до Кіпру, так само як запобігти його депортації.

У разі незгоди з діями кіпрських органів, кожен іноземець має право оскаржити їх у судовому порядку, за наявності відповідної доказової бази.

Або поскаржитися на дії Поліції Кіпру (незалежний орган з розслідування заяв і скарг на дії поліції: Тел: +357 22872412, Факс: +357 22872413, Ел. пошта: [email protected])

За існуючою місцевою практикою, затримані під час паспортного контролю громадяни розміщуються у кімнаті - центрі для затриманих, що знаходиться безпосередньо в аеропорту.

У разі прийняття Міграційною службою відповідного рішення про заборону, такі громадяни підлягають депортації  найближчим рейсом до України, за умови наявності вільних місць в літаку авіаліній, якими іноземець прибув на Кіпр.

Термін перебування у центрі для затриманих напряму залежить від завантаження літака і коливається від кількох годин до 2-3 діб.

Залежно від ситуації, зокрема, у разі наявності даних щодо попереднього нелегального працевлаштування особи, порушення візового режиму тощо, встановлюється також заборона на в’їзд до Кіпру від 6 місяців до 5 років.

Застереження Посольства Республіки Кіпр в Україні щодо обмеження в’їзду громадян України до Республіки

З офіційних джерел стало відомо, що почастішали випадки в’їзду туристів з України до Республіки Кіпр з подальшим розташуванням на окупованій території острову.

У свою чергу попереджаєм громадян України взяти до уваги той факт, що незаконна влада на окупованих територіях продовжує активне використання й розвиток інфраструктури і нерухомості, що знаходяться у власності греків – кіпріотів, і була неправомірно відібрана або привласнена з моменту вторгнення.

Керівництво Республіки Кіпр вважає пріоритетним для себе завданням своєчасне інформування іноземних громадян щодо ризиків і наслідків їхнього перебування на окупованій території, яке унеможливлює надання підтримки та консульського захисту за відсутності будь – якого державного контролю з боку офіційної влади Республіки Кіпр.

Посольство Республіки Кіпр повідомляє, що в майбутньому всі заяви на отримання в’їзних віз для громадян України, чия мета перебування на острові буде відпочинок, або участь в офіційних заходах на окупованій території, не будуть розглядатись. А туристам, які володіють біометричними паспортами, і прямуватимуть до Республіки Кіпр із метою перебування, проживання або участі в офіційних заходах на окупованій території, буде відмовлено у в’їзді на територію Республіки Кіпр.

Поліція аеропорта міста Ларнака

Тел. 24-804040 — відправлення 

Тел. 24-804623 — прибуття

Подорожуйте безпечно (сайт visitcyprus.)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux