• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Паспортні питання
Опубліковано 05 лютого 2020 року о 15:22

Посольством оформлюються виключно «біометричні паспорти» з безконтактним електронним носієм


Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (біометричний) видається дипломатичним представництвом/консульською установою у таких випадках:

  1.  оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв’язку із набуттям громадянства України);
  2.  втрата або викрадення паспорта;
  3.  непридатність (пошкодження) паспорта для подальшого використання;
  4.  відсутності в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;
  5.  закінчення строку дії паспорта;
  6.  зміна інформації, внесеної до паспорта;
  7.  виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

Попередній паспорт підлягає вилученню та анулюванню

Попередній паспорт може бути повернутий за письмовою заявою особи про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз. 

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Документи видані владою північної території острова, окупованою Туреччиною, не приймаються.




Особам, які не досягли 16-річного віку, біометричний паспорт оформляється на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на 10 років.

до 3 місяців, з урахуванням строків доставки паспортів дипломатичною поштою. За умови відсутності дійсного паспорта, не радимо планувати поїздок на термін до 90 днів від моменту подачі клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

83 євро – оформлення паспорту,  37 євро – автоматизована обробка даних. Всього 120 євро.

Для дітей до 16 років - оформлення паспорту безкоштовно,  сплачується лише збір 37 євро за автоматизовану обробка даних.

Квитанція на сплату консульського збору видається після перевірки документів (сплатити треба буде у відділенні Банку Кіпру, або он-лайн за допомогою https://online.bankofcyprus.com)

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після оформлення громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню, списанню та знищенню.

За письмовою  заявою заявника анульований паспорт для виїзду за кордон повертається йому, якщо в ньому проставлені одна чи декілька віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі (заява 3).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта. 

Декоративні контактні лінзи не дозволяються. Очі на фотографії повинні бути чітко видними та натурального кольору. Стосовно окулярів, не дозволяються сонцезахисні окуляри та окуляри з тонованими лінзами. По можливості слід відмовлятися від великої оправи. Оправа не повинна затуляти очі і світло не повинно відбиватися в окулярах.

У таких випадках обмін паспорта за кордоном здійснюється громадянам України, які постійно проживають за кордоном: отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном.

 До загального комплекту документів додатково додаються документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо.

 УВАГА! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими або засвідчені апостилем (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

 УВАГА! Громадянам України, які зареєстровані на території України та тимчасово перебувають за кордоном, при зміні прізвища мають протягом одного місяця здійснити обмін паспорта громадянина України (так званого „внутрішнього паспорта”) виключно за місцем реєстрації в Україні.

 Оформлення паспорта громадянина України в цьому випадку закордонними дипломатичними установами України законодавством України не передбачено. 

Основним способом ідентифікації є отримання даних про особу з Єдиного державного демографічного реєстра, куди внесено інформацію про всіх осіб, яким оформлювалися нові ID-паспорти.

Якщо до оформлення документів подається внутрішній паспорт-книжечка зразка 1994 року, ідентифікація проводиться за даними про особу, які зберігаються на паперових носіях у картотеках територіального підрозділу ДМС, яким видавався паспорт.

Якщо доступу до картотек немає (актуально для територій, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами – ОРДЛО та Крим), ідентифікацію може бути проведено за інформацією про особу відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

При цьому, підрозділом ДМС направляються запити для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, картотек, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я). Спочатку змінюється укранїський внутрішній паспорт (виключно на території України, за місцем реєстрації), а потім закордонний.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль (переклад документів українською краще зробити на території України, оскільки переклади, виконані на території Кіпру, також мають засвідчуватися апостилем). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при подачі документів до Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів;

 Звернутися до ДМС або до ЦНАП з метою одночасного обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта у анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);

Повертаючись з України до Кіпру, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон (а також візовий документ, якщо він не внесений до паспорта). У будь-якому випадку слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;

Після повернення до Кіпру  - звернутися до місцевих органів по роботі з іноземцями щодо обміну візових документів на шлюбне прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Оформлення і видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру. Відповідно до статті 2 вищезгаданого Закону, розпорядник Реєстру - центральний орган виконавчої влади, на який в порядку, передбаченому законами та актами Президента України, покладено реалізацію державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. Відповідно до абзацу 2 пункту 1 Положення про Державну міграційну службу, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 405/2011, Державна міграційна служба України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Таким чином, паспорт громадянина України, у тому числі у формі картки, оформлюється та видається підрозділами Державної міграційної служби України (ДМС).

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційній веб-сторінці ДМС, з січня 2016 року міграційна служба розпочала впровадження нових паспортів громадянина України у формі картки.

Заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі картки підрозділи ДМС почали приймати з 11.01.2016 р. З переліком територіальних підрозділів ДМС можна ознайомитися за посиланням: http://dmsu.gov.ua/images/files/2016/perelik_tp.pdf

У праву частину обкладинки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм імплантовано безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO/IEC 14443A (стандарт, що описує частотний діапазон, метод модуляції і протокол обміну безконтактних пасивних карт ближнього радіусу дії (до 10 см) на магнітозв’язаних індуктивностях) щодо запису і зчитування даних та вимогам ICAO (англ. ICAO — International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності), що встановлюються до електронних документів. У нижній частині лицьового боку обкладинки такого паспорта розміщується спеціальний символ, який свідчить про наявність безконтактного електронного носія. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм є більш захищеним порівняно з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія.

1 липня 2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 №371 «Про внесення змін у додаток до Постанови КМУ від 2 листопада 2016р. №770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції.

Докладніше про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дивіться на офіційній сторінці Державної міграційної служби України.

Внесення до заяви-анкети та у подальшому у паспорт написання складових імені «прізвища» та «імені» здійснюється українською мовою та латинськими літерами відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженою постановою КМУ від 27.01.2010 №55.

За необхідності написання прізвища або/та ім’я латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих на ім’я особи документах, під час оформлення заяви-анкети подається письмова заява та документ, що підтверджує зазначений факт, а саме:

  • паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий, дипломатичний паспорт, проїзний документ дитини (діючі або строк дії яких закінчився);
  • документ, що підтверджує факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку;
  • раніше видані паспорта на ім’я дитини/батьків (або одного з них)/одного з подружжя, у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/один з подружжя є іноземцями.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux