• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Вихід з громадянства України
Опубліковано 12 травня 2020 року о 17:27

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online -  для даної консульської дії необхідно буде обрати "Дії з питань громадянства та постійного проживання" - "Вихід з громадянства". 


Порядок подання документів для оформлення виходу з громадянства України

Документи на оформлення виходу із громадянства України приймаються від осіб, які виїхали на постійне проживання за кордон у встановленому законодавством порядку (у закордонному паспорті має бути штамп «Постійне проживання», проставлений компетентними органами України).

Увага! Термін дії паспорта має становити не менше року на момент подачі клопотання про вихід із громадянства.

Для оформлення виходу із громадянства України необхідно особисто подати до консульської установи за кордоном кожною повнолітньою особою (від 18 років) наступні документи:

1. Заява про вихід в чотирьох примірниках про вихід з громадянства України  (дата заяви має співпадати з датою візиту, заяву надіслати на email: [email protected]. Оригінали у 4 прим. взяти із собою на прийом)

2. Свідоцтво про народження + 4 його копії;

3. 4 фотокартки (розміром 3,5 х 4,5 см);

4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, в якому є відмітка ДМС України про виїзд на постійне проживання за кордон +на одному аркуші  формату А4  розміщуються  скан-копії сторінок з персональними даними (1-2) та сторінки з відміткою про виїзд на постійне місце проживання  (всього на 1 аркуші буде 4 сторінки паспорта)  - в 4 екземплярах.  Надаються також оригінали інших наявних паспортів громадянина України, в т.ч. внутрішнього.

5. Документ, який свідчить, що заявник отримав громадянство Кіпру: кожна з 4 копій завірена штампом «Апостиль» з перекладом на українську мову, який також слід завірити штампом «Апостиль»;

У разі виходу з громадянства України разом з дитиною, яка виїхала із батьками на постійне проживання за кордон (або вже народилась за кордоном), один із батьків дитини у заяві про свій вихід з громадянства України також порушує клопотання про вихід дитини з громадянства України разом з нею.

До заяви додаються:

6. Свідоцтво про народження дитини та 4 копії всього документа;

7. Документ, який підтверджує перебування дитини у громадянстві України та 4 копії  (1,2, зняття з реєстрації, ПМП);

8.  Документ, який свідчить, що дитина набула громадянство Кіпру, кожна з 4 копій завірена штампом «Апостиль», з перекладом на українську мову, який також слід завірити штампом «Апостиль»;

9. Проїзний документ дитини або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (дитини) та 4 копії відповідних сторінок такого документа (сторінка з персональними даними дитини та сторінка з відмітками "Постійне проживання", "Консульський облік")

Більш детально

Клопотання щодо виходу з громадянства України можуть порушити громадяни України ОСОБИСТО, які отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном (в паспорті громадянина України для виїзду за кордон є дозвільний штам «Постійне проживання») та набули громадянство іншої держави, або мають гарантію того, що у разі припинення громадянства України, їм буде надано громадянство цієї держави.  

Розгляд клопотань здійснюється відповідно до порядку, визначеного законодавством. Термін розгляду – до 1 року. У разі звернення до посередників, які обіцяють супровід та пришвидшення розгляду справ, громадяни можуть стати жертвами шахрайських дій. Посередники не мають жодного впливу на хід розгляду справ про вихід з громадянства України. Департамент консульської служби вживає всіх можливих та передбачених законодавством України заходів для якнайшвидшого розгляду справ про вихід з громадянства України.

Порядком провадження з питань громадянств не передбачено надання проміжної  інформації про стан розгляду клопотання.

Дані про дітей (особи до 18 років, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі) мають бути внесені до блоку питань №2 Вашої заяви-анкети. Окрема заява-анкета на дитину оформлюється лише у випадку її самостійного виходу з громадянства України за клопотанням одного з батьків (коли батьки залишаються у  громадянстві України або здійснили процедуру виходу з громадянства раніше). Проте, з 14 років дитина має дати згоду на вихід з громадянства за клопотанням одного з батьків.

Більш детально

Консульський збір за оформлення клопотання про вихід з громадянства України справляється за кожне клопотання (280 євро), незалежно від віку особи у клопотанні та кількості дітей, з якими заявник виходить з громадянства:

– у разі, якщо дитина віком до 14 років виходить з громадянства України разом з одним з батьків, стягується лише консульський збір за розгляд заяви-анкети. Окремий збір за дитину не справляється;

– у разі, якщо дитина віком від 14 до 18 років виходить з громадянства України разом з одним з батьків або окремо за їхнім клопотанням, стягується консульський збір за розгляд заяви-анкети та збір за нотаріальне засвідчення консулом заяви дитини про згоду на вихід з громадянства .

Наприклад:

доросла особа = 280 євро,

доросла особа + дитина до 14 років = 280 євро,

доросла особа + двоє дітей до 14 років = 280 євро,

доросла особа + дитина від 14 років = 280 + 18 євро,

дитина до 14 років = 280 євро,

дитина від 14 років = 280 + 18 євро.

За спрощеною процедурою громадянство України може бути припинено виключно відповідно до двосторонніх Угод про спрощений порядок зміни громадянства. Такі Угоди діють між Україною та Республікою Білорусь, Республікою Таджикистан і Киргизькою Республікою.

Ні, законодавством України відмова від українського громадянства не передбачена.

Ні. Законодавством України не передбачена автоматична втрата громадянства України при будь-якій формі набутті громадянства іншої держави.

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:

одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;

набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;

автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;

автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

Положення пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» не застосовуються, якщо внаслідок виходу з громадянства України громадянин України стане особою без громадянства. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України. Громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Щодо громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux