Так звана "Турецька Республіка Північного Кіпру" була засуджена світовим співтовариством і оголошена незаконною. За єдиним винятком Туреччини, жодна держава у світі або міжнародна організація не визнає цю територію.
Невизнання цієї території світовим співтовариством і Україною зокрема унеможливлює захист громадян України з боку дипломатичних установ України, які перебувають на цій частині Кіпру.
Всі документи, видані на цій території (про освіту, проїзні документи, тощо) не визнаються іншими країнами.
Придбання нерухомості на окупованій території у незаконних власників є незаконним та може бути оскаржене у національних та міжнародних судах законними власниками – біженцями з цієї території. Такі судові позови призводить до її втрати, про що наявні прецеденти. Перебування в готелях, що розташовані в окупованих районах та належать грекам-кіпріотам та незаконно експлуатуються, створює значний також ризик можливих судових позовів з боку власників.
В’їзд іноземних громадян на окуповану територію Республіки Кіпр, т.зв. «Турецьку Республіку Північного Кіпру» дозволяється виключно з короткотерміновою метою з території Республіки Кіпр. Громадяни України мають попереднього в’їхати до Республіки Кіпр через законні пункти пропуску, що розташовані на території, що контролюється Урядом РК (аеропорти Ларнаки і Пафосу та порти в містах Ларнака, Лімасол, Пафос та Лача) та перетнути контрольно-пропускні пункти, наявні на лінії розмежування, що контролюється миротворчими силами ООН. Термін перебування на цій території регламентується терміном дії візи до РК.
Згідно з рішенням РК, всі порти та аеропорти, розміщені на окупованій території є закритими та в’їзд через них на територію Кіпру є забороненим та порушенням національного законодавства РК.
При в'їзді українського громадянина на територію Кіпру через розташовані на півночі острова незаконні пункти в'їзду/виїзду не дозволяється перетину лінії розмежування в південному напрямку, у зв’язку з чим особа затримується і притягується до відповідальності відповідно до чинного законодавства Республіки Кіпр за незаконний в'їзд на її територію. Також при виявленні факту безпосереднього в’їзду на північну частину острова в подальшому не видається в'їзна віза до Республіку Кіпр та застосовується заборона на в’їзд до країни.
Посольство Республіки Кіпр в Україні нагадує всім туристам, які збираються відвідати острів, що з моменту вторгнення Туреччини на територію Кіпру в 1974р. уряд Республіки Кіпр визнав територію північного Кіпру окупованою, здійснення подорожей на Кіпр через незаконно діючі аеропорти - нелегальним перетином державного кордону, а проживання на окупованій території, на землі, що є власністю греків-кіпріотів - незаконним перебуванням на території держави.
Посольство також повідомляє, що в майбутньому всі заяви на отримання в'їзних віз для громадян України, чия мета перебування на острові буде відпочинок на окупованій території або участь в офіційних заходах на окупованій території, не будуть розглядатись. А туристам, які володіють біометричними паспортами і прямуватимуть до Республіки Кіпр із метою перебування, проживання або участі в офіційних заходах на окупованій території, буде відмовлено у в'їзді на територію Республіки Кіпр.