• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Консульські питання
Опубліковано 03 лютого 2020 року о 16:55

Перед тим, як телефонувати, будь ласка, пошукайте відповідь тут (ми зібрали 99% відповідей на ваші запитання).

У разі виникнення питань, які не відображені на сайті та потребують роз'яснення, запитайте нас через email: consul_cy@mfa.gov.ua, або залиште повідомлення у месенджері Facebook

Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online   

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспорт).

Закордонні дипломатичні установи України оформлюють паспорти для виїзду за кордон громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідного консульського округу.

Закордонними дипломатичними установами оформлюється паспорти з безконтактним електронним носієм («біометричні паспорти»).


У Посольстві паспорт громадянина України (внутрішній), у тому числі у форматі пластикової картки ID, не видається! 

Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку здійснюється виключно в Україні, за зареєстрованим місцем проживання або шляхом звернення до відповідного центру надання адміністративних послуг (більш детально).Увага! Посольство не відповідає в телефонному режимі на запитання, відповіді на які розміщені на сайті дипустанови (години роботи, які документи потрібні на паспорт та інш.).

Рекомендуємо уважно читати інформацію в розділі "Консульські питання", зокрема у підрозділі "Часті запитання" та телефонувати до Посольства лише у разі виникнення комплексних питань, які не відображені на сайті та потребують роз'яснення з боку консульських посадових осіб.

1. Заява щодо оформлення біометричного паспорту 

*В анкеті зазначаються УСІ прізвища, які мала особа (в тому числі дівочі, від попередніх шлюбів тощо), додаються документи, що підтверджують зміну прізвища (копія відповідного свідоцтва: про шлюб, про розлучення або про зміну імені або прізвища).

2. Паспорт, що підлягає обміну (з копією його 1-ої сторінки). Подаються також раніше видані та не здані (діючі, не діючі, оформлені на інше прізвище) паспорти громадянина України для виїзду за кордон (в т.ч. проїзний документ дитини).

При цьому слід пам’ятати, що громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон. Відтак, якщо у заявника на момент звернення до консульської установи вже є 2 паспорти, навіть якщо один з них вже прострочений, то біометричний паспорт може бути оформлено тільки на заміну одного з них (як правило, замість простроченого). У такому разі паспорт, який підлягає заміні, вилучається консульською установою одразу у день подачи необхідних документів;

3. Відмітка в паспорті або будь-який документ (Pink slip, Yellow slip тощо), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном.**Якщо ви тривалий час ЛЕГАЛЬНО перебуваєте на Кіпрі (наприклад, перебуваєте у шлюбі з кіпріотом), при цьому термін дії закордонного паспорта громадянина України завершився, необхідно додатково надати діючий паспорт громадянина України (внутрішній) з вклеєними фото 25, 45 років, або у формі ID, а також документ, що підтверджує ваше право проживати на Кіпрі.

У разі відсутності внутрішінього паспорту, необхідно буде пройти додаткову процедуру ідентифікації, для чого надається дві фотографії 3,5*4,5 см та заява-дозвіл на обробку персональних даних. Ми надішлемо до України запит щодо підтвердження Вашої особи, належності до громадянства України та місця її реєстрації в Україні. Процес може тривати від 1 доби і більше. Після отримання необхідної інформації Посольством може бути оформлено закордонний паспорт. 


Для осіб, які оформлюють "дорослий" паспорт (на 10 років) вперше:

з 14-річного віку - наявність внутрішнього паспорту громадянина України (у формі IDє обов"язковою.

з 18 років  подається також документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний код).


Консульський збір за оформлення закордонного паспорта, в т.ч. автоматизованої обробки заяви - 120 євро (квитанція на сплату видається після перевірки документів).

Консульський прийом здійснюється кожного робочого дня (крім четверга)  з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

 

1. Заява-анкета одного з батьків (офіційного представника). З 12 років обов'язкова присутність дитини, як при оформленні так і видачі виготовленого документа

2. Присутність обох батьків-громадян України,

або присутність одного з батьків-громадянина України та нотаріальна заява-згода на другого батька-громадянина України (нотаріальна заява має бути актуальна, оформлена під кожну видачу паспорта);

Якщо дитина проживає з одним із батьків, необхідно додати також оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів: свідоцтво про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію; оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України. Якщо подається копія - має бути нотаріально засвідчена.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.

3. Паспорти та копії їх перших сторінок обох батьків (представників). Для осіб, які досягли 14-річного віку, наявність внутрішнього паспорту громадянина України (у формі ID) є обов"язковою.

У разі якщо ПІБ матері або батька не співпадають зі свідоцтвом про народження, додатково надаються документи, що підтверджують факт зміни ПІБ (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).

4. Відмітка в паспорті або будь-який документ (Pink slip, Yellow slip тощо), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування батьків-громадян України за кордоном.

5. Фото дитини, що не досягла 12 років (у форматі 10х15 см, матове, на білому тлі, обличчя дитини займає не менше 80% фотографії, уникати високих зачісок, заколок тощо). Ми рекомендуємо скористатися послугами фотоательє. Детально вимоги для фото дитини.

6. Оригінал українського свідоцтва про народження дитини з копією або

оригінал кіпрського свідоцтва про народження з апостилем та перекладом на українську мову (з копією).

7. Довідка про реєстрацію особи громадянином України (для дітей, які народилися за кордоном після 01.03.2001 р.) та вперше оформлюють паспорт 

Детально  про реєстрацію дітей, народжених на Кіпрі Біометричний паспорт дітям оформлюється на 4 роки

Консульський збір за оформлення закордонного паспорта дітям до 16-ти років не стягується. Сплачується лише 37 євро за автоматизовану обробка даних (квитанція на сплату видається після перевірки документів)

*готовий паспорт отримує той з батьків, хто підписав заяву 

Консульський прийом здійснюється кожного робочого дня (крім четверга)  з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 


12-14 років

Дитина здає відбитки. Також обов'язкова присутність дитини

14-16 років

По досягненню дитиною 14 років для оформлення закордонного паспорта обов'язковою умовою є наявність ID-картки (внутрішній паспорт громадянина).

14-річки, крім відбитків пальців, також здають зразок підпису.

Після 16 років

З цього віку дитина має право оформити закордонний паспорт самостійно, без дозволу чи супроводу батьків. Термін дії паспорта, отриманого громадянином, віком 16 років і старше– 10 років.

Якщо дитина отримала паспорт у 13 років, то в 16 переоформлювати його не обов'язково, він матиме законну силу 4 роки, тобто, до 17-річчя.

Особам, які не досягли 16-річного віку, біометричний паспорт оформляється на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на 10 років.

до 3 місяців, з урахуванням строків доставки паспортів дипломатичною поштою. За умови відсутності дійсного паспорта, не радимо планувати поїздок на термін до 90 днів від моменту подачі клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

83 євро – оформлення паспорту,  37 євро – автоматизована обробка даних. Всього 120 євро.

Для дітей до 16 років - оформлення паспорту безкоштовно,  сплачується лише збір 37 євро за автоматизовану обробка даних.

Квитанція на сплату видається після перевірки документів.

Декоративні контактні лінзи не дозволяються. Очі на фотографії повинні бути чітко видними та натурального кольору. Стосовно окулярів, не дозволяються сонцезахисні окуляри та окуляри з тонованими лінзами. По можливості слід відмовлятися від великої оправи. Оправа не повинна затуляти очі і світло не повинно відбиватися в окулярах.

У таких випадках обмін паспорта за кордоном здійснюється громадянам України, які постійно проживають за кордоном: отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном.

 До загального комплекту документів додатково додаються документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо.

 УВАГА! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими або засвідчені апостилем (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

 УВАГА! Громадянам України, які зареєстровані на території України та тимчасово перебувають за кордоном, при зміні прізвища мають протягом одного місяця здійснити обмін паспорта громадянина України (так званого „внутрішнього паспорта”) виключно за місцем реєстрації в Україні.

 Оформлення паспорта громадянина України в цьому випадку закордонними дипломатичними установами України законодавством України не передбачено. 

Посилання на сервіс розміщено на веб-сайті МЗС України. Просто введіть номер ідентифікатора сесії, що був Вам виданий в Посольстві 

УВАГА! Показником надходження Вашого паспорта до Посольства є статус «Прибув до ЗДУ». Інші статуси, зокрема напис «Виготовлений, але не виданий» не є підтвердженням готовності паспорта.

Нагадуємо, що для отримання нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно мати з собою попередній паспортний документ, який вилучається консульською посадовою особою. У звʼязку з цим, пропонуємо завчасно зробити копії усіх сторінок "старого" паспорта. Вимога щодо вилучення попереднього паспортного документа не стосується громадян України, які подавали заяви про залишення попереднього документа.

Виготовлені біометричні паспорти для виїзду за кордон видаються заявникам виключно з проведенням процедури верифікації (сканування відбитків пальців).

З 12 років – присутність особи разом з одним із батьків, при отриманні власного закордонного паспорта, є обов’язковою. 

Готовий паспорт дитини до 16 років отримує той з батьків, хто подавав документи (підписав заяву)

Якщо заявник не отримав оформлений паспорт для виїзду за кордон протягом року з дня його надходження до  Посольства, документ знищується. 

Консульський прийом здійснюється кожного робочого дня (крім четверга)  з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Відповідно до пункту 71 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані МЗС до закордонних дипломатичних установ міжнародним експрес-відправленням.

На сьогодні вказану пересилку паспортів вже активно забезпечують офіційні представництва в Україні міжнародних кур’єрських компаній ,,DHL Express”, ,,Federal Express” та інших.

У цьому зв’язку АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» розробило на своєму сайті зручний сервіс замовлення міжнародної експрес-доставки ПГУВК до закордонної дипломатичної установи з можливістю оплати послуг платіжними банківськими картками Mastercard або VISA.

Сервіс доступний на сайті АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» https://www.dhl.com.ua/uk/express.html, де розміщено посилання на «UA Passport Express Delivery».

Оплата послуг доставки на рахунок DHL Express Україна приймається виключно з банківських карток Mastercard або VISA.

Для можливості замовлення доставки паспорта через згаданий сервіс громадянин має ввести у відповідному полі вхідний номер заявки, який він отримує від консула під час оформлення паспорта в ЗДУ.

Для підтвердження оплати за послуги DHL Express Україна громадяни використовують квитанцію про сплату від компанії Портмоне, яка формується автоматично після оплати замовлення і надсилається на електронну адресу заявника (зразок квитанції додається). Також передбачена можливість відправити квитанцію на електронну адресу Посольства, зазначивши електронну адресу consul_cy@mfa.gov.ua у відповідному полі «Квитанція на e-mail адресу».


Порядок дій:

1) Консул отримує від громадянина письмову заяву про доставку паспорта за рахунок заявника (зразок заяви додається) та квитанцію про сплату за послуги DHL Express Україна.

2) Паспорт надсилається до Посольства та видається особисто заявнику за стандартною процедурою.

*За практикою, процес доставки займає від одного тижня.Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після оформлення громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню, списанню та знищенню.

За письмовою  заявою заявника анульований паспорт для виїзду за кордон повертається йому, якщо в ньому проставлені одна чи декілька віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта. 

Необхідно звернутися до Посольства з метою оформлення Посвідчення особи на повернення в Україну (далі – Посвідчення).

Посвідчення видається на підставі особистого клопотання заявника або звернення його законних представників (якщо йдеться про неповнолітніх дітей), а також на підставі звернення компетентних органів Кіпру.

Строк дії Посвідчення не може перевищувати 30 днів з дати видачи. Протягом цього терміну заявник має повернутися до України прямим рейсом (Ларнака-Київ). 

В Україні необхідно буде звернутися до компетентних органів України з метою отримання нового паспортного документа. 

Для отримання Посвідчення заявник подає такі документи:

1. Документ, що дає громадянину України право на виїзд з України та посвідчує особу  (паспорт, термін дії якого завершився).

2. Заяву-анкету встановленого зразка (заява-анкета, приклад заповнення).

3. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

4. Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України

*Документи, що підтверджують громадянство України: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; свідоцтво про належність до громадянства України; тимчасове посвідчення громадянина України; проїзний документ дитини; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.

5. Свідоцтво про народження дитини в разі внесення даних про дитину до посвідчення та 2 її кольорові фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см (для дітей віком від 5 до 16 років).

За умови надання заявником вищезазначених документів посвідчення має бути оформлене в день подання громадянином відповідної заяви та видане без попереднього запиту до органів внутрішніх справ за місцем проживання такого заявника в Україні.

АЛЕ!

У разі відсутності в заявника документів, що посвідчують його особу та підтверджують належність до громадянства України (див. п.4), Посольство надсилає запит до органів внутрішніх справ за місцем реєстрації заявника в Україні з метою підтвердження його належності до громадянства України та ідентифікації особи за фотокарткою (процес може тривати від 1 дня і більше). Тільки після отримання такого підтвердження заявник отримає Посвідчення.

За оформлення та видачу посвідчення стягується консульський збір згідно з чинними тарифами відповідної закордонної дипломатичної установи України - 28 євро.

Консульський прийом здійснюється кожного робочого дня (крім четверга)  з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Негайно звернутися до Поліції Кіпру за місцем втрати документа із відповідною заявою, та отримати Police Report.

Після цього необхідно особисто звернутися до Консульського відділу Посольства і надати: 


1. Якщо Ви перебуваєте на Кіпрі як турист та маєте при собі діючий внутрішній паспорт громадянина України (вклеєні фотокартки 25, 45 років, ID -картка нового зразку):

 • оригінал довідки з поліції;
 • копію втраченого паспортного документу;
 • дійсний внутрішній паспорт громадянина України (вклеєні фотокартки 25, 45 років,  ID -картка);
 • дві фотографії паспортного формату 3,5*4,5 см;
 • заповнену заяву на оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

За умови наявності зазначених документів, Посвідчення особи на повернення в Україну буде оформлене в день звернення.

Консульський збір: 28 євро (для громадян віком до 16 років - безкоштовно). 

Більш детально про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

У разі нелегального перебування на території РК можливе затримання громадянина з подальшою його депортацією.


2. Якщо Ви перебуваєте на Кіпрі як турист та не маєте при собі діючого внутрішнього паспорту громадянина України (вклеєні фотокартки 25, 45 років, ID -картка нового зразку):

 • оригінал довідки з поліції;
 • копію втраченого паспортного документу;
 • дві фотографії 3,5*4,5 см;
 • заяву-дозвіл на обробку персональних даних.

Ми надішлемо до України запит щодо підтвердження Вашої особи, належності до громадянства України та місця її реєстрації в Україні.

Процес може тривати від 1 доби і більше.

Після отримання необхідної інформації Посольством буде оформлено Посвідчення особи на повернення в Україну.

Консульський збір: 28 євро (для громадян віком до 16 років - безкоштовно). 

Більш детально про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

У разі нелегального перебування на території РК можливе затримання громадянина з подальшою його депортацією. 


3. Якщо Ви маєте дозвіл на проживання на Кіпрі та маєте при собі діючий внутрішній паспорт громадянина України (вклеєні фотокартки 25, 45 років, ID -картка нового зразку):

Консульський збір: 120 євро (для громадян віком до 16 років – 37 євро). 

Більше детально про оформлення біометричного паспорту. 


4. Якщо Ви маєте дозвіл на проживання на Кіпрі та не маєте при собі діючого внутрішнього паспорту громадянина України (вклеєні фотокартки 25, 45 років, ID -картка нового зразку):

 • оригінал довідки з поліції;
 • копію втраченого паспортного документу;
 • дозвіл на проживання на Кіпр; 
 • дві фотографії 3,5*4,5 см;
 • заяву-дозвіл на обробку персональних даних.

Ми надішлемо до України запит щодо підтвердження Вашої особи, належності до громадянства України та місця її реєстрації в Україні.

Процес може тривати від 1 доби і більше.

Після отримання необхідної інформації Посольством буде оформлено новий біометричний паспорт для виїзду за кордон.

Консульський збір: 120 євро (для громадян віком до 16 років – 37 євро). 

Більше детально про оформлення біометричного паспорту. 

Консульський прийом здійснюється кожного робочого дня (крім четверга)  з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Якщо термін дії паспорта закінчився, ви не зможете виїхати з території Кіпру. Вам необхідно звернутися особисто до Посольства  для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ –посвідчення особи на повернення в Україну. Ви маєте надати ваш закордонний паспорт, дві фотокартки та заповнену заяву (1) (2), а також сплатити консульський збір за оформлення документа

Основним способом ідентифікації є отримання даних про особу з Єдиного державного демографічного реєстра, куди внесено інформацію про всіх осіб, яким оформлювалися нові ID-паспорти.

Якщо до оформлення документів подається внутрішній паспорт-книжечка зразка 1994 року, ідентифікація проводиться за даними про особу, які зберігаються на паперових носіях у картотеках територіального підрозділу ДМС, яким видавався паспорт.

Якщо доступу до картотек немає (актуально для територій, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами – ОРДЛО та Крим), ідентифікацію може бути проведено за інформацією про особу відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

При цьому, підрозділом ДМС направляються запити для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, картотек, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я). Спочатку змінюється укранїський внутрішній паспорт (виключно на території України, за місцем реєстрації), а потім закордонний.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль (переклад документів українською краще зробити на території України, оскільки переклади, виконані на території Кіпру, також мають засвідчуватися апостилем). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при подачі документів до Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів;

 Звернутися до ДМС або до ЦНАП з метою одночасного обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта у анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);

Повертаючись з України до Кіпру, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон (а також візовий документ, якщо він не внесений до паспорта). У будь-якому випадку слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;

Після повернення до Кіпру  - звернутися до місцевих органів по роботі з іноземцями щодо обміну візових документів на шлюбне прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Оформлення і видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру. Відповідно до статті 2 вищезгаданого Закону, розпорядник Реєстру - центральний орган виконавчої влади, на який в порядку, передбаченому законами та актами Президента України, покладено реалізацію державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. Відповідно до абзацу 2 пункту 1 Положення про Державну міграційну службу, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 405/2011, Державна міграційна служба України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Таким чином, паспорт громадянина України, у тому числі у формі картки, оформлюється та видається підрозділами Державної міграційної служби України (ДМС).

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційній веб-сторінці ДМС, з січня 2016 року міграційна служба розпочала впровадження нових паспортів громадянина України у формі картки.

Заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі картки підрозділи ДМС почали приймати з 11.01.2016 р. З переліком територіальних підрозділів ДМС можна ознайомитися за посиланням: http://dmsu.gov.ua/images/files/2016/perelik_tp.pdf

У праву частину обкладинки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм імплантовано безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO/IEC 14443A (стандарт, що описує частотний діапазон, метод модуляції і протокол обміну безконтактних пасивних карт ближнього радіусу дії (до 10 см) на магнітозв’язаних індуктивностях) щодо запису і зчитування даних та вимогам ICAO (англ. ICAO — International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності), що встановлюються до електронних документів. У нижній частині лицьового боку обкладинки такого паспорта розміщується спеціальний символ, який свідчить про наявність безконтактного електронного носія. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм є більш захищеним порівняно з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія.

1 липня 2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 №371 «Про внесення змін у додаток до Постанови КМУ від 2 листопада 2016р. №770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції.

Докладніше про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дивіться на офіційній сторінці Державної міграційної служби України.

Транслітерація

Внесення до заяви-анкети та у подальшому у паспорт написання складових імені «прізвища» та «імені» здійснюється українською мовою та латинськими літерами відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженою постановою КМУ від 27.01.2010 №55.

За необхідності написання прізвища або/та ім’я латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих на ім’я особи документах, під час оформлення заяви-анкети подається письмова заява та документ, що підтверджує зазначений факт, а саме:

 • паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий, дипломатичний паспорт, проїзний документ дитини (діючі або строк дії яких закінчився);
 • документ, що підтверджує факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку;
 • раніше видані паспорта на ім’я дитини/батьків (або одного з них)/одного з подружжя, у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/один з подружжя є іноземцями.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux