В Республіці Кіпр українська громада налічує орієнтовно 4 тисячі осіб. Місцями компактного проживання українців є найбільші міста – Нікосія, Лімасол, Пафос.
23 березня 2017 року українською громадою в Республіці Кіпр створена Асоціація «Товариство Українсько-Кіпрської дружби», яка була офіційно зареєстрована в Міністерстві внутрішніх справ Республіки Кіпр та отримала свідоцтво про реєстрацію №4643.
Голова Асоціації:
Згідно із статутом, Асоціація є недержавним, неприбутковим громадським об’єднанням. Станом на сьогодні, Асоціація є першою та єдиною офіційно зареєстрованою громадою закордонних українців в Республіці Кіпр.
Діяльність Асоціації спрямована на популяризацію в Республіці Кіпр української культури, мови, історії та традицій українського народу, підвищення іміджу нашої держави, розвиток політичного, духовного та суспільного життя українців, які живуть в Республіці Кіпр, виховання дітей та молоді, а також зміцнення міжлюдських контактів та розвиток дружніх відносин між Україною та Республікою Кіпр і нашими народами.
Українці Кіпру у рамках боротьби із зовнішньою агресією РФ проти України провели низку акцій біля Посольства РФ в Нікосії із закликами зупинити кровопролиття та звільнити українських політичних в’язнів.
Українська громада Кіпру проводить заходи зі збору гуманітарної допомоги для військових - учасників Операції Об’єднаних Сил; вимушених переселенців зі Сходу України та Криму; дітей-сиріт та малозабезпечених сімей в Україні, а також організовує оздоровлення дітей з родин воїнів-учасників ООС та реабілітацію українських військових.