• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У присутності Президентів України та Кіпру відбулася церемонія підписання двосторонніх документів
Опубліковано 08 листопада 2012 року о 12:08

У рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Республіки Кіпр відбулася церемонія підписання двосторонніх документів. У присутності глав двох держав було підписано низку українсько-кіпрських документів:

Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та майно замінить діючу нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року, що сприятиме вдосконаленню договірно-правової бази торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Кіпром.

Набуття чинності Конвенцією має збільшити надходження до державного бюджету України і зупинити неконтрольований відтік українського капіталу до Кіпру.

Зокрема, Конвенцією встановлюються ставки оподаткування дивідендів, процентів, роялті та відчуження майна (на відміну від сьогодні діючої Угоди, яка містить практично нульові ставки).

Міжурядова угода про морське торговельне судноплавство сприятиме пожвавленню торговельно-економічного співробітництва. Зокрема, суднам договірних сторін у портах і територіальних водах буде забезпечено таке ж ставлення, як і до своїх власних суден у частині нарахування портових зборів та податків, доступу до портів, користування послугами порту, завантаження й розвантаження вантажів, посадки та висадки пасажирів.

Міжурядова угода про повітряне сполучення, яка замінить Угоду між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр про повітряне сполучення від 21.02.2000 р., удосконалить двосторонню договірно-правову базу співробітництва в галузі авіаційних перевезень.

Угода дозволить збільшити кількість призначених авіапідприємств для експлуатації договірних ліній, вдосконалити порядок регулювання міжнародних польотів при експлуатації договірних ліній між Україною та Кіпром, перейти від процедури затвердження тарифів до процедури їх моніторингу, впровадити механізм інспектування авіапідприємств з метою оцінки відповідності стандартам Міжнародної організації цивільної авіації, надасть можливість авіапідприємствам укладати комерційні домовленості щодо здійснення перевезень із спільним використанням кодів тощо.

Міжурядоваугодапроспівробітництвовгалузіохорониздоров’я та медичноїнауки маєнаметіактивізаціютарозширенняміжурядовоїспівпраціу галузіохорониздоров’я. Зокрема, документ сприятиме розвитку співробітництва за визначеними пріоритетними напрямами, дозволить координувати політикув галузі охорони здоров’я. Співпраця здійснюватиметься шляхом обміну досвідом, спеціалістами з метою навчання та консультацій, проведення курсів та семінарів.

Меморандумом про взаєморозуміння у галузі сільського господарства між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства, природних ресурсів і навколишнього середовища Республіки Кіпр передбачається взаємодія за такими напрямками: обмін науковою і технічною інформацією, документацією та зразками продукції; стажистами, делегаціями вчених і фахівців; підготовка спільних програм сільськогосподарських досліджень у галузях, що становлять взаємний інтерес; спільних планів із запобігання і контролю захворювань.

Угода між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Спортивною організацією Кіпру про співробітництво в галузі фізичної культури та спорту регламентуватиме українсько-кіпрські відносини в галузі фізичної культури та спорту завдяки співробітництву між державними органами, відповідальними за формування та реалізацію спортивної політики в Україні та у Республіці Кіпр, а також неурядових спортивних організацій, клубів, федерацій різноманітних видів спорту.

Меморандум про взаєморозуміння щодо інвестиційного співробітництва між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України і Кіпрським агентством зі сприяння інвестицій сприятиме обміну досвідом у сфері залучення інвестицій та супроводу інвесторів.

Меморандум про взаєморозуміння між Донецьким національним технічним університетом (ДонНТУ) та Кіпрським інститутом сприятиме реалізації спільних дослідницьких проектів у сферах навколишнього середовища, енергетики, застосування високопродуктивних обчислювальних машин у фундаментальних і інженерних науках, сфері інформаційних технологій, археології і дослідженнях культурної спадщини.
Співробітництво передбачатиме обмін студентами, професорсько-викладацьким складом, дослідниками та іншими співробітниками, спільну організацію і проведення курсів, семінарів і симпозіумів, обмін інформацією, документацією, публікаціями та результатами досліджень.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux