21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
Саме у цей день шість років тому на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення колишнього уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести з проєвропейських переросли в антиурядові та стали значно масштабнішими.
Ці події стали початком Революції Гідності, коли українці стали на захист демократичних цінностей, людської гідності та свободи вибору європейського майбутнього для України.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.
У цей день кожен українець віддає шану патріотизму і мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, а також вшановує пам`ять Героїв Майдану, які віддали своє життя, захищаючи інтереси народу України.
Слава Україні! Героям Слава!