• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Мирне врегулювання ситуації в Україні
Опубліковано 08 лютого 2014 року о 16:56

Істотне посилення останнім часом уваги іноземних держав та міжнародних організацій до розвитку внутрішньої ситуації в Україні, зокрема, силового протистояння в центрі м. Києва, змушують нас вкотре повернутися до необхідності розглянути як власне розвиток внутрішньополітичного життя в державі, так і останні рішення українського Уряду, спрямовані на досягнення консенсусу між сторонами конфлікту та мирне вирішення політичної кризи.

Перш за все, слід чітко розуміти те, що власне силове протистояння в самому центрі Києва на вул. Грушевського, яке набуло особливого загострення в січні поточного року, було спровоковано окремими радикально та екстремістські налаштованими силами, дії яких становлять грубе порушення українського та міжнародного законодавства. Такі серйозні правопорушення, без всяких сумнівів, не можуть залишатися без належного реагування з боку правоохоронних органів України. В той же час, сили охорони правопорядку реагують на масові правопорушення в столиці України у суворій відповідності до норм чинного українського законодавства, застосовуючи при цьому спеціальні засоби лише у разі виникнення безпосередньої загрози життю правоохоронців. Інформація про начебто цілеспрямовані атаки правоохоронців на представників ЗМІ на вул. Грушевського не відповідає дійсності, оскільки сили охорони правопорядку через гучномовці неодноразово попереджали про власний намір застосувати спеціальні засоби проти правопорушників та наполегливо рекомендували журналістам відійти на безпечну відстань.

Усупереч оприлюдненій окремими політиками в Україні та за кордоном і поширеній ЗМІ інформації щодо планів запровадити надзвичайний стан в Україні, можливість реалізації такого сценарію сьогодні не розглядається.

Натомість, Президент України В.Янукович продовжує докладати максимальних зусиль з метою якнайшвидшого мирного врегулювання політичної кризи в Україні та досягнення компромісу між усіма учасниками політичного процесу з найбільш актуальних і суспільно значимих питань розвитку держави. З цією метою, лише впродовж 22-27 січня 2014 року було проведено чотири раунди переговорів Глави держави та учасників робочої групи з урегулювання політичної кризи з лідерами опозиційних парламентських фракцій. У своїх зверненнях до українського народу 20 та 22 січня 2014 р. В.Янукович наголосив на безальтернативності розв’язання нинішньої кризи шляхом діалогу між учасниками політичного процесу. З метою створення додаткових можливостей для досягнення широкої суспільної злагоди та виходу з політичної кризи мирним шляхом, 28 січня 2014 року Прем’єр-міністр України М.Азаров звернувся до Президента України з проханням прийняти його відставку з посади Глави Уряду, яке було задоволене Главою Держави. З метою мирного вирішення політичної кризи в Україні, політичним керівництвом України також продовжує підтримуватися постійний діалог з ключовими міжнародними партнерами на вищому і високому рівнях, у тому числі в контексті візитів в Україну Високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики К.Ештон, Комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Ш.Фюле, делегації Європарламенту на чолі з головою комітету з міжнародних справ Е.Броком. Проводяться регулярні телефонні розмови Президента України В.Януковича з керівниками іноземних держав, міжнародних організацій та інституцій, зокрема з Федеральним канцлером ФРН А.Меркель, Віце-президентом США Дж.Байденом, Президентом ЄК Ж.М.Баррозу та Генеральним секретарем ООН Пан Гі-Муном. Організовуються зустрічі Міністра закордонних справ України з представниками іноземного дипломатичного корпусу в Україні, провідними вітчизняними та іноземними ЗМІ, проводяться регулярні телефонні розмови з керівниками зовнішньополітичних відомств іноземних держав.

В якості одного з нещодавніх компромісних рішень із розв’язання внутрішньополітичної кризи в Україні, українським парламентом 29 січня 2014 року було прийнято закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Відповідно до його положень, від кримінальної відповідальності звільняються всі учасники масових заворушень, які почалися 21 листопада 2013 року, за умови звільнення всіх незаконно зайнятих в м. Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту приміщень органів державної влади та місцевого самоврядування, а також розблокування вулиць, площ, провулків, бульварів у м. Києві та інших містах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Без усяких сумнівів, результати запроваджених Урядом України заходів створять належні передумови для якнайшвидшого політичного врегулювання кризи виключно мирним шляхом, посилять захист прав та свобод усіх громадян України, а також стабілізують внутрішню ситуацію, утвердивши законність в молодій демократії.

Газета "Харавгі" від 08.02.2014 року, Борис Гуменюк

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux