• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виступ Посла України Б.Гуменюка під час проведення дипломатичного прийняття в м. Нікосія з нагоди відзначення 22-ї річниці незалежності України
Опубліковано 09 вересня 2013 року о 17:03

Святкуючи в ці дні 22-гу річницю Незалежності України, в першу чергу я хотів би відзначити, що за цей короткий період часу наша держава змогла досягти значних результатів на шляху незалежного розвитку.

Ми пишаємося тим, що протягом двох десятиліть Україна стала частиною міжнародного співтовариства, як соціальна, демократична і шанована країна з послідовною, зрозумілою, стратегічно визначеною зовнішньою політикою. Ми можемо з упевненістю заявити, що Україна стала на незворотний шлях цивілізованого розвитку, що веде до загальновизнаних культурних, правових та філософських європейських цінностей.

Це - не легкий шлях. Він має багато перешкод, як внутрішнього, так і зовнішнього характеру. Як ви знаєте, найскладніше завдання для людини, щоб змінити щось у собі, найважче завдання для нації - зробити якісний стрибок від старої системи до нової, налаштувати самого себе, щоб бути повністю модернізованим та здатним подолати будь-які виклики сьогодення.

Тому дуже важливо на цьому шляху мати справжніх і надійних друзів. І я радий сказати, що Республіка Кіпр є таким надійним другом для України.

Якщо говорити дипломатичною мовою, ми відносимо наші відносини до рівня стратегічного партнерства, якщо говорити простою мовою, це рівень братерського співробітництва з глибокими історичними, духовними, культурними та освітніми коріннями.

Незважаючи на відому банківську кризу на острові, Кіпр, як і раніше, є і я впевнений, що залишиться в майбутньому серед значних інвесторів, які вкладають капітали в розвиток української економіки і соціальної інфраструктури.

Кіпр як і раніше є і залишатиметься в майбутньому в якості привабливого туристичного центру для десятків тисяч туристів, які щорічно прибувають з України. Все більше і більше студентів з України обирають кіпрські університети для навчання. Ми також спостерігаємо нову динаміку  релігійного туризму.

З іншого боку, Україна стала для багатьох кіпріотів другою батьківщиною, де вони отримали вищу освіту, яка допомогла їм стати самодостатніми, принаймні успішними у своєму власному житті. Серед еліти кіпрських юристів, бізнесменів, лікарів, архітекторів, представників інших професій, є багато людей, для яких такі слова, як Київ, Харків, Львів, Одеса, Запоріжжя наповнені особливим змістом.

Тому у нас є міцний фундамент, у нас є хороше майбутнє.

Український та кіпрський народи у процесі історичного розвитку подолали значні перешкоди і, незважаючи на всі труднощі і втрати, ми піднялися, як "Фенікс із попелу". Ми з оптимізмом дивимося в майбутнє, ми впевнені в своїх силах, і ця впевненість дається нам завдяки нашій дружбі.

Ми вдячні народу, Уряду Кіпру за підтримку наших європейських прагнень, зокрема, з питання підписання між Україною та ЄС Угоди про асоціацію на Третьому саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року.

Ця підтримка була дуже важлива та практична для української сторони під час головування Кіпру в Раді Європейського Союзу.

Ми також задоволені нашою традиційно плідною співпрацею та взаємною підтримкою в рамках міжнародних організацій, зокрема, у світлі головування України в ОБСЄ у 2013 році.

Відзначаючи політичний діалог на найвищому рівні, ми ще раз пригадуємо успішний візит Президента України Віктора Януковича до Кіпру в листопаді минулого року, і ми очікуємо візит у відповідь Президента Нікоса Анастасіадіса в Україну в найближчому майбутньому.

Зі свого боку, я хотів би підкреслити, що Україна поважає суверенітет і територіальну цілісність Кіпру та сподівається на швидке і справедливе врегулювання кіпрського питання політичними засобами у відповідності з міжнародним правом, ключовими резолюціями Ради Безпеки ООН та принципами ЄС.

Республіка Кіпр може розраховувати на підтримку України в цьому питанні. У цьому контексті я хотів би відзначити, що, починаючи з жовтня 2009 року, 8 представників Міністерства внутрішніх справ України беруть участь у складі поліцейського персоналу миротворчих Сил ООН з підтримання миру на Кіпрі.

Підсумовуючи, хотів би підкреслити, що, незважаючи на те, що як Україна, так і Кіпр стикаються з економічними труднощами, викликаними глобальною економічною кризою, я впевнений, що нашими спільними зусиллями ми зможемо їх успішно подолати.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux