• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виступ Урядового речника Республіки Кіпр Х.Стилянідіса під час проведення дипломатичного прийняття з нагоди відзначення 22-ї річниці незалежності України
Опубліковано 09 вересня 2013 року о 15:35

Для мене випала висока честь приєднатися до відзначення 22-ї річниці незалежності України. Від імені Президента Республіки Кіпр та всього кіпрського народу я сердечно вітаю Уряд України та її народ з цієї важливої нагоди.

Без жодних сумнівів наші традиційно дружні відносини активізувалися з моменту започаткування в 2011 році діяльності нашого Посольства в Києві, з використанням можливостей якого ми можемо більш ефективно координувати розвиток наших відносин в політичній, економічній та туристичній сферах.

Продовженням візиту Президента В.Януковича на Кіпр у листопаді 2012 року під час головування Кіпру в Раді ЄС, а також підписання в рамках візиту двосторонніх угод у важливих сферах співробітництва повинен стати офіційний візит-відповідь Президента Н. Анастасіадіса в Україну на початку наступного року. Ці події є вагомим свідченням тієї уваги, яку ми приділяємо важливості подальшого розвитку нашого інституційного співробітництва з Україною.

Я хотів би передати особисту подяку від Президента за довіру та підтримку з боку активного українського бізнесового співтовариства на Кіпрі протягом цих важких часів, які переживає Кіпр на даний час, що є реальним свідченням близької дружби між нашими народами.

Ми впевнені в наявності значного потенціалу для подальшого розвитку наших відносин, зокрема в сферах торгівлі, економіки та туризму, і ми налаштовані на продовження роботи на цих напрямах шляхом, зокрема, сприяння встановленню ще більш тісної взаємодії між представниками кіпрського та українського бізнесу.

Успішні результати засідання Міжурядової українсько-кіпрської комісії з питань економічного, науково-технічного та промислового співробітництва під головуванням міністрів фінансів двох країн, яке відбулося в період з 26 по 27 червня п.р. у м. Нікосія, беззаперечно є важливим кроком у цьому напрямі.

Набуття Республікою Кіпр повноправного членства в Європейському Союзі надало додаткової вартості нашим відносинам, постійно доводячи активну підтримку з боку Кіпру посиленню взаємовигідних та рівноправних відносин Союзу з Україною, в якості головного партнера для ЄС. У цьому контексті я хотів би висловити наше задоволення тим, що укладення нової Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та Україною відбулося саме в рамках головування Кіпру в Раді Європейського Союзу.

З урахуванням Вільнюського саміту «Східного партнерства» у листопаді п.р., я не можу не відзначити досягнення української сторони в процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, укладення якої є взаємовигідним для обох сторін.

І останнє, дозвольте мені ще раз підкреслити зацікавленість Уряду Республіки Кіпр в розвитку наших відносин в майбутньому та висловити готовність вивести наше співробітництво на новий рівень. У цьому контексті, я не можу не виокремити значний внесок Посла Б.Гуменюка, чиї особисті та невпинні зусилля призвели до значного розвитку кіпрсько-українських відносин.

6 вересня 2013 року

З оригіналом виступу Х.Стилянідіса можливо ознайомитися на електронному порталі Офісу преси та інформації Республіки Кіпр за наступною адресою: http://www.moi.gov.cy/moi/pio/pio.nsf/All/E9284279437A9EF0C2257BDE0058B8D0?OpenDocument

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux