• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
ГОЛОСУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ
Опубліковано 09 січня 2019 року о 12:27

Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки та проведення виборів на Кіпрі, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території Кіпру, а також перебування чи неперебування на консульському обліку в Посольстві.

Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

Для того, щоб виборцю реалізувати своє право голосу за межами України, необхідно:

- бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка знаходиться на території Кіпру;

- особисто прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування (31 березня 2019 року) з 08.00 до 20.00:

Закордонна виборча дільниця (№900043)

Установа: Посольство України в Республіці Кіпр

Адреса: Приміщення Посольства України в Республіці Кіпр, Республіка Кіпр, м.Нікосія, 2415, р-н Енгомі, вул.А.Міаулі, буд.10

Межі дільниці: Республіка Кіпр


 Як в Україні, так і за її межами, кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонній виборчій дільниці, є виключно:

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

– дипломатичний паспорт України;

– службовий паспорт України.


До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.


Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають на Кіпрі, можуть:

 1. Якщо Ви маєте дозвіл на проживання на Кіпрі 

Звернутися особисто або надіслати поштовим /кур'єрським зв’язком до Посольства  документи для постановки на тимчасовий консульський облік,  адже, якщо Ви маєте дозвіл на проживання на Кіпрі, це є найпростішим варіантом (надсилається копія 1 сторінки закордонного паспорту, копія дозволу на проживання - pink slip, yellow slip, visa F тощо, фотокартка 3,5 на 4,5, а також заповнена, підписана заява-анкета №18 - завантажити можна на сайті https://cyprus.mfa.gov.ua/…/consular-affa…/Application+forms).

В електронному вигляді документи не приймаються.

2. Якщо Ви проживаєте на Кіпрі, але не перебуваєте на консульському обліку  (не стосується туристів та тих, хто перебуває на Кіпрі не тривалий час)

Особисто подати до Посольства ЗАЯВУ про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців). Перед цим необхідно перевірити, чи Ви включені до Реєстру, та перевірити, чи правильно вказано в Реєстрі його прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу. Це можна зробити за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит.

Як це зробити (відеоінструкція)

Після цього ОСОБИСТО подаєте до Посольства:

1) відповідь на запит щодо наявності у Державному реєстрі виборців (www.drv.gov.ua) - роздруківка з сайта, або e-mail 

2) заяву про зміну виборчої адреси;

3) діючий закордонний паспорт громадянина України (з копією його першої сторінки);

4) документ, що підтверджує адресу Вашого проживання на Кіпрі (ОРИГІНАЛ + копія): залежно від обставин, такими документами можуть стати:  Alien Book;  договір оренди приміщення на Ваше ім'я;  рахунок на сплату комунальних послуг, де вказана адреса Вашого проживання, або адреса Вашого чоловіка (тоді рекомендується додати - свідоцтво про шлюб); довідка від District Administration Office про місце Вашого проживання;  документ від мухтаріса тощо (англійською мовою без перекладу, грецькою - з перекладом на українську/англійську мови).

Заяви подаються виключно особисто в Посольство (не використовується поштовий чи факсимільний зв’язок, електронна пошта).

3. Якщо Ви плануєте перебувати на Кіпрі  в день виборів - нетривалий період (турист, відрядження тощо)

До виїзду за кордон в Україні необхідно особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за своїм місцем проживання/реєстрації в Україні, або до Відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців МЗС України (м.Київ, Михайлівська пл.1) і подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. 

За результатами, Ви отримаєте відповідне посвідчення під особистий підпис в журналі реєстрації посвідчень, з яким зможете звернутися до Посольства не пізніше ніж за 5 днів до голосування. Важливо: заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси Посольством не приймаються.

У день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

 

 

Корисні посилання:

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційній веб-сторінці МЗС в розділі «Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» (http://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/2517), а також на офіційній веб-сторінці Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців. Зміна персональних даних» за адресою: https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=110&pmn_id=100.

Веб-сайт МЗС, розділ «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном»: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

Веб-сайт Центральної виборчої комісії України: http://cvk.gov.ua/

Веб-сайт Державного реєстру виборців: http://www.drv.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux