Україна звернулась до Міжнародного суду ООН з проханням надати остаточне тлумачення свого ж Наказу щодо застосування тимчасових заходів, який був прийнятий в минулому році. Відповідне звернення від 19 квітня 2018 р. було надіслано до Суду сьогодні.
В 2017 році Україна в Міжнародному Суді ООН ініціювала безпрецедентну справу проти Російської Федерації з метою її притягнення до відповідальності за фінансування та підтримки актів тероризму в Україні, а також участі в здійсненні актів расової дискримінації в рамках здійснення актів агресії проти України.
Також, Україна надіслала запит до МС ООН з проханням вжити відповідних тимчасових заходів, враховуючи невідкладний характер ситуації. 19 квітня 2017 р. МС ООН прийняв історичний рішення застосувати тимчасові запобіжні заходи проти Російської Федерації на вимогу України.
Своїм Наказом МС ООН серед іншого зобов’язав Росію «утриматись від вжиття чи підтримання обмежень відносно можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи Меджліс.
Минув рік, та не дивлячись на чіткий припис Наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу.
Вже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено Наказом МС ООН.
Україна принципово не погоджується з такою позицією; текст Наказу є абсолютно чітким, зрозумілим та вимагає негайного скасування заборони. У зв’язку з цим, Україна звертається до Міжнародного Суду ООН виконати свої судові повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до Наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів.
Окрім цього, Наказ МС ООН зобов’язує Росію «забезпечити доступ до отримання освіти українською мовою», та закликало сторони не вживати заходів, які б могли загострити спір перед Судом, який включає в себе як і здійснення дискримінаційних дій на території АР Крим, так і підтримання актів тероризму на сході України.
Україна вкотре висловлює глибоке занепокоєння підходам Росії до тлумачення положень Рішення Суду щодо застосування тимчасових заходів.
Сьогодні, цим кроком Україна знову заявляє, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права.
Звертаємось до міжнародне суспільства із закликом наполягати на тому, щоб Російська Федерація дотримувалась норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН.