• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стаття Посла України в Республіці Кіпр Бориса Гуменюка у кіпрському виданні «Політіс» до Дня Конституції України
Опубліковано 02 липня 2019 року о 14:56

Стаття доступна грецькою мовою на веб-сайті видання за посиланням: https://politis.com.cy/apopseis/imera-syntagmatos-tis-oykranias-stochos-einai-i-eleytheria-kai-i-dimokratia/

Переклад з грецької мови

 

Свято Української Конституції – Наша мета свобода і демократія

Цьогоріч Україна вшановує 23-у річницю Конституції. Для молодої держави Основний Закон став символом консолідації Українського народу в розбудові країни як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної та правової.

Таке ставлення до Конституції відповідає загальносвітовим тенденціям утвердження конституцій як найбільш важливих правових цінностей сучасності. Адже, лише держава, що має досконалу демократичну конституцію, отримує стабільність розвитку своєї внутрішньої політики і визнання на міжнародній арені.

І хоча ми святкуємо 23 роки, історія творення нашого закону тисячолітня. Тисячу років тому наша земля уже мала Закон і жила за ним. Це був закон Великого Київського князя Ярослава – «Руська правда», нашого славного предка, могила якого знаходиться в Святій Софії Києва.

А понад 300 років тому – 5 квітня 1710 р. була укладена Конституція Пилипа Орлика, одна з перших європейських конституцій нового часу, і написав її саме українець. У документі були закладені демократичні принципи парламентаризму, а держава називалась Україною. Втім, Конституція Орлика так і не набула чинності, оскільки була написана в умовах вигнання.

Після прийняття 24 серпня 1991 р. Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України та його затвердження на всеукраїнському референдумі Україна була визнана більшістю країн світу суверенною державою і повноцінним суб'єктом міжнародних відносин. Нагально постала потреба в конституційному закріпленні основ суспільного і державного ладу, прав й свобод людини і громадянина, порядку організації та функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування молодої незалежної держави.

Відтак, 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі безперервно 24 години. День схвалення Основного Закону є державним святом в Україні.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, визначило розподіл між гілками влади, зовнішньополітичну діяльність. Це було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, який також сприяв подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – на єдність та територіальну цілісність.

Україна продовжує реалізовувати масштабні реформи, паралельно з протидією російській агресії, яка вже призвела до втрати понад 13 тисяч людських життів, близько 2 мільйонів ВПО, падіння національного ВВП, втрати значної частини виробничих потужностей та ресурсів у тимчасово окупованих регіонах Донбасу та Криму.

Для України успіх у проведенні реформ пов'язаний з перемогою над поточною російською агресією та відновленням територіальної цілісності нашої країни. Не буде справжньої стабільності, процвітання і впевненості в майбутньому, якщо на дверях буде війна.

Зберігаючи ключові принципи і положення, Конституція в сучасних динамічних історичних умовах повинна адекватно реагувати на глобальні зміни та виклики часу.

Конституційна реформа є об’єктивною необхідністю, покликаною гарантувати подальший розвиток нашої країни, консолідувати суспільство, підвищити рівень довіри до влади, а також сприяти зміцненню авторитету України на міжнародній арені та її повноцінну інтеграцію в європейське співтовариство та євроатлантичну систему безпеки.

Сьогоднішня Україна – це децентралізоване, відкрите, прозоре суспільство з високим рівнем життя, якісними медициною і освітою, зрозумілими і простими умовами для підприємництва, повсюдним дотриманням прав людини.

Приємно бачити, як наші громадяни з гідністю відстоюють конституційні права та конституційний лад у державі: починаючи з оборони країни на східних рубежах, де чинять гідний опір світу імперського авторитаризму, військової агресії та системного знецінення людини, до ряду громадських рухів, що звертають увагу на недостатнє дотримання норм Конституції України в тих чи інших сферах суспільного життя.

Це і є перезавантаження країни – відмова жити за старими, корумпованими, тіньовими порядками, прагнення діяти та запроваджувати докорінні зміни, завдяки яким громадяни матимуть можливості для реалізації, завдяки яким країна стане технологічно і економічно розвинутою.

Українці не раз переконливо доводили всьому світові, що є суверенною самодостатньою нацією, яка остаточно попрощалася з пострадянським минулим та авторитарними політичними практиками і обрала європейський шлях розвитку.

Український народ повертає Конституції її природну суть і сенс існування: бути Основним Законом і фундаментальним договором між людиною і державою.

Український народ своєю волею, життям своїх синів і доньок стверджує її норми, відстоює і обороняє їх.

Адже наша мета – це свобода і демократія, мир і добробут. Саме до цих цілей нас закликає наша Конституція.

Борис Гуменюк - Посол України в Республіці Кіпр

Видання "Політіс" від 02.07.2019 р. ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux