• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Стаття Посла України в Республіці Кіпр Бориса Гуменюка "П'ять років протистояння російській агресії"
Опубліковано 01 березня 2019 року о 09:31

Стаття доступна англійською мовою на веб-сторінці видання за посиланням: https://cyprus-mail.com/2019/03/01/five-years-of-resistance-to-russian-aggression/

 

П'ять років протистояння російській агресії

21 листопада 2018 року Україна відзначила чергову річницю, коли український народ через Революцію Гідності підтвердив свою прихильність до європейських демократичних цінностей. Яка ціна цієї перемоги, ніхто на той час не міг уявити, що 20 лютого 2014 року проросійська влада перейде червону риску і буде розстрілювати свій народ, в цей день було вбито 100 осіб, в основному молодих людей, яких українці назвуть героями Небесної Сотні, а сусідня країна розпочне тривалу збройну агресію проти України.

5 років тому Росія, грубо порушуючи міжнародне право, розпочала окупацію Криму. І хоча незаконний фейковий референдум і російський статус Криму не був визнаний міжнародною спільнотою, неготовність міжнародної спільноти рішуче відреагувати на зухвалий акт агресії з боку Росії дозволила злочинному кремлівському режиму продовжити агресію та окупувати частину українського Донбасу.

Результати агресії - драматичні і безпрецедентні для післявоєнної Європи: близько 13 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених, 1,5 мільйони переселенців, масоване руйнування Донбасу, узурпація української власності в окупованому Криму, масштабні порушення окупаційною владою прав людини та міжнародного гуманітарного права, політичні переслідування та залякування українських громадян з метою придушення будь-яких проявів анти-окупаційних настроїв, прискорена масштабна мілітаризація окупованого півострова.

Внаслідок окупації півострова, кримські татари і етнічні українці відчувають постійний тиск окупаційних властей та загрозу бути ув’язненими та знищеними у російських тюрмах, навіть кіпрському читачу відомо використання там тортур.

Біля 70 громадян України незаконно утримуються в Криму і Росії. Переважна більшість політичних в’язнів є вихідцями з Криму.

РФ активно заохочує переселення свого населення на територію Криму. Так, за офіційними даними РФ, упродовж 2014-2017 року на півострові зареєструвалися 102 898 росіян. В той же час здійснюється витіснення нелояльних осіб з території півострова через депортації, заборони на в'їзд і створення умов, «неможливих для проживання» на території Криму. Станом на вересень 2018 року, згідно з офіційними даними російських статистичних служб, з Криму виїхало 35 068 осіб.

Окупаційна влада докладає усіх зусиль до того щоб стерти українську ідентичність з карти культурного ландшафту Кримського півострова.

Здійснюючи мілітаризацію кримського півострова, Росія розміщує там носії ядерної зброї (кораблі, ракетні системи та літакі). Кількість військовослужбовців на півострові складає 32 000 осіб і очікується що зростатиме до 43 000 осіб.

У листопаді 2018 року Росія здійснила військову провокацію у Азовському морі, відкривши вогонь по українським військовим і незаконно їх затримли, таким чином розпочавши морську фазу збройної агресії проти України.

Перспективи мирного врегулювання ситуації на Донбасі невідомі через небажання Москви виконувати умови Мінських домовленостей, стороною яких вона виступає. Більш того, під її контролем відбулися т.зв. місцеві «вибори» на окупованих територіях Донбасу.

На Донбасі кожного дня гинуть люди, продовжуються бойові дії з використанням важкого озброєння, гине мірне населення, продовжується постачання озброєння сепаратистам. Москва блокує введення миротворчої місії ООН по всій території Донбасу та встановлення нею контролю над українсько-російським кордоном.

Через грубе порушення міжнародного права, а саме, збройну агресію щодо України, яка продовжує спричиняти значні людські втрати, порушення її суверенітету та незалежності, Європейським Союзом і США були введені обмеження (санкції) на фізичних та юридичних осіб, які є причетними до вищезазначених подій в Україні.

Російська федерація, незважаючи на заклики міжнародної спільноти припинити агресію щодо України та введені санкції, продовжує грати в свою гру на міжнародній арені, використовуючи гібридні механізми для досягнення своїх цілей.

Незважаючи на 5-й рік війни країна продовжує свій шлях у європейському напрямку. У лютому 2019 року Верховна Рада України внесла зміни до Конституції. Це рішення закріпило стратегічний курс України на вступ у Північноатлантичний альянс та Євросоюз і зробило неможливим змінити цей курс. Відбувається реформування оборонного та безпекового секторів відповідно до євроатлантичних стандартів, тривають економічна, медична і соціальна реформи.

Україна висловлює щиру подяку Республіці Кіпр за тверду позицію щодо суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України та співпрацю у міжнародних організаціях.

Відновлення територіальної цілісності України необхідне не лише для забезпечення майбутнього нашого народу. Це – умова відновлення довіри до європейської та світової системи безпеки, яка має базуватися на безумовній повазі незалежних держав до норм міжнародного права та жорсткій відсічі її порушникам.

Посол України в Республіці Кіпр

Борис Гуменюк                                         

 

Видання "CyprusMail" від 01.03.2019 р.,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux