• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Порядок підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну
Опубліковано 11 лютого 2014 року о 19:25

4 грудня 2013 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 884 «Про затвердження Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення». Постанова набрала чинності 19 грудня 2013 р.

З текстом постанови можна ознайомитись на веб-сторінці «Законодавство України» за адресою: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/884-2013-%D0%BF.

Порядок підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства (далі – Порядок) встановлює механізм визначення достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, їх перебування на території України, транзитного проїзду через територію України та виїзду за її межі до іншої держави та розміру такого забезпечення.

При цьому, дія цього Порядку не поширюється на:

1) іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні;

2) осіб, зазначених у частинах четвертій і п’ятій статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», у т.ч. іноземців та осіб без громадянства, які не досягли вісімнадцятирічного віку; іноземних туристів, які здійснюють круїз, тощо;

3) іноземців та осіб без громадянства, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Іноземці та особи без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України та виїзду за її межі до іншої держави, якщо інше не визначено законами, повинні мати кошти в
20-кратному розмірі прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, встановленого в Україні на день їх в’їзду в Україну.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 грудня встановлено у розмірі 1176 гривень.

Якщо строк перебування іноземця або особи без громадянства в Україні становить менше або більше одного місяця, зазначена сума ділиться на середньоарифметичну кількість днів місяця (30 діб) та множиться на планову кількість днів (до цієї суми додається п’ять днів) перебування, а саме:

ФЗ = ((20 х Пmin) : 30) х (КД+5),

де ФЗ - достатнє фінансове забезпечення;

Пmin - прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць;

КД - планова кількість днів перебування на території України.

Під час визначення достатнього фінансового забезпечення іноземця або особи без громадянства враховуються належно підтверджені фінансові зобов’язання приймаючої сторони, що запросила іноземця або особу без громадянства. Так, відповідно до п. 1.13 Правил оформлення і видачі запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну, затверджених наказом МВС України від 08.10.2008 р. № 524, у клопотанні чи заяві з метою оформлення запрошення приймаючою стороною підтверджується інформація про фінансове забезпечення іноземця та особи без громадянства на період його перебування в Україні.

Згідно з частиною третьою статті 21 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» наявність фінансового  забезпечення або гарантія його наявності може бути підтверджена шляхом пред’явлення для контролю:

1) грошових коштів у національній валюті України або у конвертованій іноземній валюті;

2) документа із зазначенням суми грошових коштів, на підставі якого можна отримати кошти в банківських установах України;

3) платіжної картки міжнародних платіжних систем з випискою з особового банківського рахунка заявника, що підтверджує наявну суму грошових коштів;

4) документа, що підтверджує бронювання або оплату житла, оплату
харчування в Україні;

5) договору на туристичне обслуговування (ваучера);

6) гарантійного листа приймаючої сторони, що запросила іноземця
або особу без громадянства, про взяття на себе зобов’язань із сплати всіх витрат особи, пов’язаних з її перебуванням на території України та виїздом з України;

7) проїзного квитка для повернення до країни громадянської належності або країни постійного проживання або до третьої країни.

Контроль за наявністю достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України та виїзду за її межі до іншої держави або наявності у них можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України здійснюється:

1) у дипломатичних представництвах та консульських установах України під час оформлення віз для в’їзду в Україну;

2) у пунктах пропуску через державний кордон під час здійснення прикордонного контролю за процедурою контролю другої лінії;

3) територіальними органами або підрозділами ДМС під час продовження строку перебування на території України та під час оформлення запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux