• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
До уваги громадян України, які здійснюють трудову діяльність за межами України (щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи)
Опубліковано 24 лютого 2016 року о 17:36

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАГАДУЄ ПРО ОБОВ’ЯЗОК ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

Платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) є, зокрема:

фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи,

фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні,

Не є платником ПДФО нерезидент, який отримує доходи з джерела їх походження в Україні і має дипломатичні привілеї та імунітет, встановлені чинним міжнародним договором України, щодо доходів, які він отримує безпосередньо від провадження дипломатичної чи прирівняної до неї таким міжнародним договором діяльності.

Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) виникає у платника податку у випадках, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних  доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача,  який зобов’язаний подати  річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними  п. 167.1 ст. 167 ПКУ (для доходів, отриманих у 2015 році, – 15/20 відс. залежно від бази оподаткування).

Крім того, відповідно до п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ за результатами 2015 року при отриманні доходів, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу повинні сплати військовий збір (ставка – 1,5 відс. від бази оподаткування).

 

ВАЖЛИВО!

За результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 ПКУ).

ТЕРМІНИ

ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ТА СПЛАТИ ПОДАТКОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

 

Категорія платника податку

Термін подання декларації*

Граничний термін сплати податкового зобов’язання

Громадяни

до 1 травня року, що настає за звітним *

до 1 серпня року, що настає за звітним

 

 

 

*Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ)

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

 

 

СПОСОБИ ПОДАННЯ

ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

 

ü особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

 

ü надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею

 

ü засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. При поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

 

Додаткову інформацію можна знайти на сайті Державної фіскальної служби України за посиланням: 

http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-deklaratsii-pro-may/forma-deklaratsii/65108.html 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux