• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стаття "Російська війна в Україні повинна бути зупинена"
Опубліковано 11 січня 2017 року о 12:56

Оригінал статті опубліковано грецькою мовою в кіпрській газеті "Політіс" від 11.01.2017 р. та доступний на англомовній версії цього веб-сайту.

Переклад:

Російська війна в Україні повинна бути зупинена

Враховуючи відсутність позитивних зрушень у виконанні Росією та підтримуваними нею бойовиками на Сході України положень Мінських домовленостей українська сторона пропонує виробити всеохоплюючу дорожню карту виконання згаданих домовленостей, узгодивши послідовність політичних та безпекових кроків з чіткими гарантіями виконання.

Україна залишається відданою Мінському мирному процесу та повній і послідовній реалізації відповідних домовленостей, а ключем до подальшого прогресу є дотримання Кремлем безпекових положень МД, що створить необхідні передумови для мирного врегулювання та завершення політичного треку.

Нажаль, станом на сьогодні, ані Росія, ані сепаратисти, які фінансуються та підтримуються Москвою, не дотримуються навіть режиму припинення вогню та відведення важких озброєнь від лінії розмежування. Тобто Росія не виконала базових безпекових заходів, без яких неможливо рухатися далі: не вивела з Донбасу свою армію і щоденно порушує режим припинення вогню. Незважаючи на це, вона вимагає, щоб Україна провела там місцеві вибори. Як можна уявити демократичні і вільні вибори під контролем окупаційної армії?

Як можна уявити демократичні та вільні вибори під дієвим контролем ОБСЄ, коли суверенна держава – Україна, у повній відповідності з нормами міжнародного права оголошує про проведення чергових військових навчань на своїй (!) території, а у відповідь лунають погрози від ядерного сусіда застосувати свій ракетний потенціал проти цих навчань?! Хіба це сприяє розв’язанню конфлікту, знаходженню дієвих дипломатичних шляхів нормалізації відносин між двома державами? Звичайно ні.

Подальші односторонні кроки на політичному напрямку без всеосяжного плану з усіх питань безпеки, в тому числі відновлення кордону, будуть марними. Тому в котрий раз ми закликаємо російську сторону припинити агресію проти нашої держави.

Україна вже достатньо натерпілась і постраждала від реалізації експансіоністських загарбницьких ідей північного сусіда та ціною життів понад 10 тис. наших співвітчизників утримує агресора у своїх східних регіонах. В результаті бойових дій зі Сходу України вимушеними біженцями до інших регіонів країни стали понад 1,8 млн. осіб. Держава зазнала втрат у розмірі 20% зменшення ВВП.

Росія сформувала два гібридні армійські загони на Донбасі, що складаються приблизно з 35 тис. кваліфікованого військового персоналу (більша його частина це регулярні російські війська та найманці з Росії) керованого, контрольованого і координованого високим військовим командуванням російської влади.

Російські дипломати та спецслужби можуть скільки завгодно заперечувати присутність російських військових на Донбасі та стверджувати про законність «приєднання» Криму до Росії, однак, Українські розвідники встановили ідентичність практично всіх офіцерів і генералів Російської Федерації, розкрили всі підрозділи російської армії, які воюють на Донбасі. Всю цю інформацію Україна офіційними каналами направила в усі країни НАТО. Багато що з цього навіть опубліковано в інтернеті. Зрештою  у присутності російської армії на Донбасі не сумнівається ніхто у світі, навіть багато хто в самій Росії.

Доказів російської військової присутності в Україні є більш, ніж достатньо. Та ними цікавляться лише ті, хто хоче знати правду, кого не можна ввести в оману пропагандистськими гаслами, антиукраїнськими кліше та брудними звинуваченнями.

Нажаль, серед таких «лінивих» до пошуку правди, знаходяться багато політологів в Європі та на Кіпрі в тому числі. В першу чергу це люди, яким очі закривають російські гроші та пусті політичні обіцянки, серед них можна знайти і деяких дипломованих фахівців і звичайних громадян, які зводять реальність до примітивних схем і втрачають здатність адекватно її сприймати.

Та в усій цій ситуації єдиною твердою і незаперечною істиною, від якої ми й повинні відштовхуватись є лише нічим не виправдана агресія Росії проти України. Усі мудрування, які цю істину затуманюють, є нічим іншим, як підступна пропаганда.

Поведінка Росії на міжнародній арені не дозволяє припускати, що керівництво цієї країни прагне миру та стабільності у світі - рішення Росії в односторонньому порядку вийти з двосторонньої угоди з США про утилізацію збройового плутонію, нищівні бомбардування в Сирії, недотримання Мінських домовленостей щодо ситуації на Сході України. Крім цього, Росія робить значну шкоду світовій безпеці в якості постійного члена Ради Безпеки ООН, застосовуючи право вето по усіх резолюціях, що стосуються України та Сирії.

Якщо здорово мислячі люди перед тим як робити гучні заяви чи звинувачення намагались бачити правду, вони б розгледіли схожість підходів Росії до врегулювання ситуації в Україні та в Сирії, а також намагання Москви сіяти страх та нестабільність, абсурдно виправдовуючи свої дії міжнародним правом.

Росія обрала хибний шлях для представлення себе на міжнародній арені. Замість того, щоб докласти зусиль і проявитись як багата процвітаюча потужна держава, вона обрала поведінку демонстрації військової сили, результатом якої стала загроза європейській та світовій безпеці.

Увесь світ, усвідомлюючи наслідки таких хибних дій РФ, об’єднався та запровадив санкції проти Росії, які стали потужним механізмом стримування для деструктивних планів Москви. Я категорично не погоджуюсь з заявами про те, що санкції є безрезультатними. Адже саме санкції тримають російське керівництво за столом переговорів. Санкції повинні бути продовжені з метою недопущення подальшого поширення загарбницької політики РФ.

Російська агресія проти України, яка стала стратегічною загрозою для української незалежності, все ж подарувала нашій державі шанс вийти зі сфери впливу Кремля. Тепер ключовою нашою вимогою є невтручання у наші внутрішні справи. Доля українців у руках самих українців.

У Москві вже повинні усвідомити та запам’ятати деякі справжні істини (константи) про Україну, а не сприймати її як сферу впливу своїх інтересів. Україна – незалежна європейська держава з багатою та героїчною історією; Україна – важливий елемент системи європейської та світової безпеки; Україна – не беззахисна, українці можуть і будуть себе захищати; Україна – це простір свободи; Україна – простір можливостей та потенціалу; Україна готова визнавати свої помилки та йти на примирення там, де це потрібно.

 

 

Газета "Політіс" від 11.01.2017 р.,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux