• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стаття Посла Б.Гуменюка "Україна – Кіпр: до нових горизонтів"
Опубліковано 18 січня 2016 року о 15:45

 

В неймовірно складних, взаємо суперечливих трендах історичного розвитку завершився 2015 рік. Що принесе нам Новий 2016 рік? На які очікування та глибоко омріяні плани ми сподіваємось? Попри всю сувору реальність сьогодення, я впевнений, що всі ми налаштовані на краще, на зміни до миру та стабільності, до вдалого вирішення національних та глобальних проблем, принаймні до реального наближення до їх вирішення. Адже, як показує досвід, якщо історія нас вчить тільки тому, що не вчить нічому, то хто тоді може позбавити людство вірити в ідеали, старий добрий порядок, врешті-решт лікувальний оптимізм? Чи не так?

Для українсько-кіпрських двосторонніх стосунків минулий рік завершився гарним фіналом у вигляді успішного візиту Президента РК п. Н.Анастасіадіса. Перемовини лідера РК з Президентом України П.Порошенком, Прем’єр-міністром А.Яценюком, главою Парламенту В.Гройсманом, підписання ряду важливих двосторонніх угод ще раз продемонстрували, що між державами, які поділяють однакові цивілізаційні та духовні цінності практично не існує меж для поглиблення взаємовигідного двостороннього співробітництва. Така спільна платформа є надійним інструментом для вирішення будь-яких дискусійних питань. Зокрема, під час візиту було підписано Протокол змін та доповнень до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, що ще раз переконливо довело – при розсудливій, політичній волі сторін можна вирішити будь-яку суперечку і відкрити шлях до нових, перспективних горизонтів.

Під час візиту політичним керівництвом України неодноразово була висловлена подяка Уряду Кіпр та кіпрському суспільству за підтримку євроінтеграційних устремлінь України. Особливого значення в цьому напрямку набув факт ратифікації кіпрським парламентом Угоди про асоціацію між Україною та Республікою Кіпр. В свою чергу Президент РК від імені кіпрського народу висловив повну підтримку зусиллям України зберегти свій суверенітет, поновити територіальну цілісність, зробити вагомі, ефективні кроки на шляху всеохоплюючих реформ українського суспільства. В умовах прямого, відвертого, військового втручання Росії у внутрішнє життя України такі заяви, за якими стоїть реально політика солідарності з українським народом, носить неоцінимий характер. В російській мові є вислів «мал золотник, да дорог». В контексті українсько-кіпрських відносин це – саме той випадок. І Це – головний підсумок 2015 р. для обох країн.

Що ми очікуємо в Новому 2016 році. Саме з позицій стриманого, обережного оптимізму ми всі вітаємо прихід Нового Року з побажаннями успішного, остаточного вирішення кіпрської проблеми. Для таких сподівань є всі підстави. По-перше, це виважена, збалансована політика у вирішенні кіпрського питання Президента Н.Анастасіадіса. По-друге, це реалістичний, прагматичний курс, який демонструє нинішнє керівництво турецько-кіпрської общини острова. По-третє, це колосальні міжнародні зусилля, які теж, як ніколи, сконцентровані на цьому напрямку. Останній, грудневий «десант» міністрів закордонних справ країн-членів Ради Безпеки ООН – незаперечний доказ цьому. Візьму на себе сміливість стверджувати, що вирішення кіпрського питання матиме глобальний масштаб. Адже це буде по-суті, перша вагома перемога ООН на початку ХХІ століття, яка безумовно додасть додаткової енергії самій впливовій міжнародній організації, піднесе її авторитет, а відтак вагомість, на якісно новий щабель. Вирішення кіпрського питання, в тій частині, де активну роль відіграють інституції ЄС тільки посилять фундаментальні основи євросоюзівського альянсу, доведуть існуючим євро скептикам наскільки було мудрим рішення народу Кіпру щодо вступу до ЄС в травні 2004 року. Врешті-решт у виграші буде майбутня кіпрська федерація, яка на засадах прагматизму, з притаманним для кіпріотів завданням та працелюбством зможе повністю скористатись дарованими долею острова неймовірними запасами газу, щоб перетворити свою державу на енергетичний, процвітаючий хаб в регіоні південно-східного Середземномор’я. Всі, хто причетний до вирішення кіпрського питання, я впевнений будуть докладати максимум зусиль, щоб досягти поставленої мети. Принаймні, можу абсолютно переконливо стверджувати, що Україна в статусі непостійного члена РБ ООН робитиме все залежне від неї, щоб покласти край кіпрській трагедії, яка трапилась більше, ніж 40 років тому.

Українці, можливо, як ніхто інший відчувають всю глибину болю та разючої несправедливості, адже по суті ті самі загрози та виклики доводиться переживати українському суспільству сьогодні. Мати озброєного, агресивного сусіда це дійсно серйозне випробування на міцність. Але ми сповнені оптимізму. Адже крім «сусіда» є дійсно хороші друзі та партнери. Солідарність з Україною, з її цивілізаційним вибором демонструє увесь свій. Австралія і Японія, Канада і США, Азія, Африка, Латинська Америка і насамперед Європейський Союз, практично всі члени ООН на нашому боці. В цьому сузір’ї світової солідарності окремою, променистою зіркою сяє Республіка Кіпр.

З Новим роком вас друзі! 

Газета "24 години" від 02.01.2016, Гуменюк Борис Іванович

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux