• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Порушення Мінських домовленостей стосуються всієї Європи
Опубліковано 04 березня 2015 року о 10:44

Неможливо продовжувати зусилля, спрямовані на вирішення проблеми, якщо Москва і сепаратисти будуть продовжувати насильство проти українського народу

Порушення Мінських домовленостей стосуються всієї Європи

Українська сторона повністю дотримується Мінських домовленостей як від вересня минулого року так і тих, що досягнуті у нормандському форматі 12 лютого цього року. Зокрема, ми тричі ініціювали припинення вогню і в односторонньому порядку його виконуємо. Через недотримання терористами режиму припинення вогню з вересня до сьогоднішнього дня, Україна втратила понад 400 солдатів і сотні мирних людей.

Незважаючи на те, що Росія і сепаратисти, які нею підтримуються підписали Мінські домовленості, вони постійно і жорстоко порушують їх положення. Замість повного та належного застосування, російська сторона докладає всіх зусиль, щоб виграти час, створюючи видимість бажання йти шляхом переговорів. В той же час, Росія продовжує масове нарощування військової потужності на Донбасі. Понад 8000 російських військовослужбовців, 180 танків, 570 БТР, більше ніж 140 артилерійських систем, понад 70 систем ГРАД і т.д.), а також найважчі озброєння (у тому числі смертельні системи ТОС-1 Буратіно) перекинуто на територію України. Нещодавно терористи оголосили, що вони створили власні "повітряні сили". Ми припускаємо, що такі заяви робляться з метою прикриття в подальшому використання російських військових літаків на Донбасі.

З вересня 2014 року, за підтримки Росії і в порушення Мінських домовленостей незаконні збройні формування захопили понад 550 м.кв. української території.

Очевидно, що Кремль готовий використати всі наявні в його розпорядженні засоби. У протистоянні проти Заходу, він застосовує важку військову техніку, спекуляції навколо енергопостачання, кібер-атаки, пропаганду, секретні операції і фактори впливу в столицях ЄС, а також провокації, зокрема десятки випадків порушень повітряного простору країн-членів ЄС російською авіацією.

Хоча Росія заперечує, що є стороною конфлікту, і більш правильно сказати - війни, підтримує сепаратистів, з тим щоб послабити українське керівництво і змусити його піти на компроміс. Відновлення вогню також може служити меті Росії поглибити економічні проблеми України, змушуючи Київ збільшити військові витрати і штовхаючи до банкрутства.

Недавні трагічні події, що призвели до трагічної загибелі десятків безневинних людей під час терактів в Маріуполі, Донецьку і Волновасі показали ще один новий засіб Кремля, реалізуючи який він не лише в черговий раз порушив закони, а й поставив під сумнів цінність людської життя.

За таких обставин надзвичайно складно віднайти рішення шляхом переговорів з російською стороною. Хоча Україна і держави-члени ЄС продовжують намагатися застосовувати дипломатичні засоби, ми переконуємось, що навіть переговори у нормандському форматі не принесли мир на українській землі. На жаль, обстріли продовжуються, важка техніка не відводиться з захоплених територій. Однак, Мінські домовленості продовжують бути основою для будь-якого мирного врегулювання.

Поки не зрозуміло, які інші злочини буде здійснювати Кремль для досягнення своєї мети, щоб зберегти свій вплив на території колишньої радянської України і перешкоджати зусиллям Києва до вступу в європейську сім'ю. Його дії вже призвели до того, що понад 5600 осіб були вбиті в цій війні і понад 500 000 українців стали біженцями.

Існує ще одна сфера, в якій Європа могла б зробити більше. Засоби масової інформації, як правило, характеризується як м'яка сила, але не менш важлива, ніж Т-80 танки Путіна. Він вклав дуже великі кошти в пропаганду. Він використовував телебачення, щоб нав’язати російськомовному населенню Східної України і країн Балтії своє бачення політики Києва, розширення НАТО і «неефективного ЄС».

Щоб протистояти цьому, що ми повинні бути значно активнішими і сильнішими у вирішенні проблем, пов’язаних з російською політикою і переконати президента Путіна, що його стратегія не буде провальною і він не повинен ставити під загрозу більше життів.

Україна виконує свої зобов'язання щодо децентралізації та національного діалогу в рамках спільної Женевської декларації  та Мінських домовленостей. Ми працюємо з метою безпосередньої практичної реалізації домовленостей і очікуємо, що Росія і терористи, що нею підтримуються нарешті зроблять перший крок до деескалації ситуації в Україні. Неможливо продовжувати зусилля, спрямовані на вирішення проблеми, якщо Москва і сепаратисти будуть продовжувати насильство проти українського народу.

 

Посольство України в Республіці Кіпр

Опубліковано 28.02.2015 в газеті «24 години»

Газета "24 години" від 28.02.2015 р.,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux