• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Пам'ятка для виборця
Опубліковано 18 жовтня 2014 року о 12:19

У зв’язку з проведенням 26 жовтня 2014 року виборів народних депутатів України чинним законодавством України у повній мірі забезпечується можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном.

Необхідно пам’ятати, що громадяни України, які проживають або перебувають у період підготовки та проведення виборів за межами України, реалізують своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території іноземної держави, а також перебування чи неперебування на консульському обліку.

Законом України про «Державний реєстр виборців», зокрема положеннями його статей 19 та 20 встановлено, що виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України щодо свого включення до Реєстру, зміни його персональних даних у Реєстрі, в тому числі щодо зміни виборчої адреси. Вказаний Закон України чітко визначає порядок звернення щодо внесення таких змін.

Статтями 40 та 44 «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців, тобто у нашому випадку консульської установи України, із заявою про уточнення попереднього списку виборців, яка може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Тобто до 20 жовтня 2014 року включно.

Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.

Відповідну інформацію, включаючи форми заяв, розміщено на веб-сайті Посольства України в Республіці Кіпр у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном” за адресою: http://cyprus.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/voting-abroad

          Статтею 40 передбачено, що дільнична виборча комісія наступного дня після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Виборець має право ознайомитися із попереднім списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

При цьому враховувати, що частиною десятою статті 44 Закону України «Про вибори народних депутатів України» чітко визначено, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

П.7 ст. 44 передбачено, що виборець особисто може подати заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці, до якої додаються необхідні документи (копії документів), до відповідної дільничної виборчої комісії в строки, встановлені частиною п'ятою статті 40 цього Закону.

Списки виборців відповідно до статей 27, 28 Закону України «Про Державний реєстр виборців» готуються окремо для кожної закордонної виборчої дільниці. При цьому до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до Реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці.

Таким чином, до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці не у зв’язку з їх перебуванням на консульському обліку, а за їх виборчою адресою, яка відповідно до Реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці.

Просимо враховувати, що, зважаючи на стислі терміни формування списків виборців, встановлені положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України», відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux