24 серпня український народ відзначає своє головне державне свято – День незалежності України. У цей день 1991 року Верховна Рада (Парламент) тодішньої Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Акт проголошення незалежності України, у результаті чого постала сучасна Українська держава.
З метою всенародного підтвердження Акта незалежності Верховна Рада України вирішила провести 1 грудня 1991 р. Всеукраїнський референдум. Під час зазначеного референдуму Акт отримав підтримку 90,32% громадян України, що підтвердило волю українського народу жити в самостійній соборній українській державі.
Проголошення Незалежності увінчало багатовікову боротьбу українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру, бути повноправним членом міжнародної спільноти.
Державна незалежність, водночас, принесла людям і особисті права та свободи, поклавши край радянській тоталітарній системі. Становлення нової суверенної України відбувалося паралельно з утвердженням демократії та розбудовою соціально орієнтованої ринкової економіки.
Чесні й прозорі вибори, свобода слова й віросповідання, міжетнічна та міжконфесійна взаємоповага й толерантність стали важливими демократичними надбаннями України. Це реалії, без яких сучасне покоління українців уже не уявляє свого існування.
На світовій арені Україна з самого початку виступила як миролюбна держава, що сповідує демократичні цивілізаційні цінності, шанує принципи та норми міжнародного права й прагне до взаємовигідного співробітництва з усіма членами міжнародного співтовариства.
Україна робить вагомий внесок у зміцнення міжнародного миру і безпеки. Україна стала першою в світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу, який залишився їй у спадок від Радянського Союзу. Протягом двох десятиліть ми є активними учасниками практично всіх найважливіших міжнародних миротворчих місій. У цьому контексті хотів би підкреслити, що з жовтня 2009 року контингент Міністерства внутрішніх справ України входить до складу поліцейського персоналу миротворчих Сил ООН з підтримання миру на Кіпрі.
Україна сьогодні – молода держава з амбітними планами, яка впевнено дивиться у майбутнє. Україна є високорозвиненою технологічною та промисловою державою, а також потужним сільськогосподарським центром Центрально-Східної Європи.
За часи своєї незалежності Україна також стала важливим суб’єктом міжнародних відносин. Підтвердженням цьому є те, що у 2011 році ми вперше головували в Комітеті міністрів Ради Європи, у 2012 році Україна головувала в Центральноєвропейській ініціативі, а протягом поточного 2013 року Україна головує в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Хотів би особливо відзначити, що головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Цій меті підпорядковані як зовнішньополітичні зусилля, так і комплексні політичні та соціально-економічні внутрішні реформи, які сьогодні активно проводяться в країні.
Найважливішим завданням на теперішньому етапі відносин між Україно та ЄС є підписання Угоди про асоціацію, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, у ході Вільнюського саміту «Східного партнерства», який відбудеться у листопаді ц.р.
Хочу підкреслити, що Угода стане унікальним документом як для України, так і для ЄС. Наша держава вперше укладає подібний масштабний міжнародний договір інтеграційного характеру. У свою чергу ЄС ще не підписував подібної за змістом та амбітністю угоди з державою-партнером.
Укладення Угоди про асоціацію відповідає інтересам як України, так і держав-членів ЄС. При цьому головні переваги відкриваються для перспективних економічних партнерів України, у т.ч. й для Кіпру.
У цьому контексті українська сторона висловлює щиру вдячність за традиційну підтримку Кіпром євроінтеграційних прагнень України і розраховує на продовження плідної співпраці в дусі традиційно дружніх відносин між нашими країнами.
Хотів би відзначити, що сьогодні Україна успішно розвиває відносини стратегічного партнерства з провідними державами світу, а також приділяє першочергову увагу взаєминам із сусідніми країнами та регіональній співпраці. Сьогодні дедалі більшої актуальності набуває пошук нових торговельно-економічних партнерів на всіх континентах, налагодження конструктивного співробітництва з новими політичними та економічними центрами.
Переконаний, що традиції дружби і співробітництва, а також історична, духовна і культурна близькість наших народів стануть запорукою активного розвитку плідних двосторонніх відносин між Україною та Кіпром.
Відзначаючи 22-гу річницю Незалежності, українці вірять, що подальше утвердження державного суверенітету й демократії, розбудова конкурентоспроможної ринкової економіки, активна участь у житті світового співтовариства – це надійна гарантія процвітання України та її майбутнього членства в сім’ї народів Об’єднаної Європи.