• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відзначення Дня Конституції України
Опубліковано 03 липня 2013 року о 17:13

28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла Основний закон країни – першу Конституцію незалежної України.

Для молодої Української держави, якій на той момент виповнилося всього п’ять років з часу набуття незалежності, цей день став не тільки історичним, але й визначальним на шляху становлення української суверенності та демократичного суспільства.

Важливо відзначити, що конституційні традиції, притаманні нашій державі з давніх-давен. Саме український народ у 1710 році першим у Європі створив конституцію, яка відома під назвою «Конституція Пилипа Орлика», тому спроби прийняти Конституцію в Україні робилися вже з перших років проголошення незалежності.

Відчуваючи відповідальність перед народом України, а також нагальну необхідність закріпити правові основи незалежності нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність депутати Верховної Ради України працювали над проектом Конституції, залишаючись у сесійному залі всю ніч із 27 на 28 червня 1996 р. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи  України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні тощо, після чого Основний Закон був остаточно затверджений.

Прийняття Конституції також стало найважливішим кроком у забезпеченні прав і свобод людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Для української нації наявність власної незалежної держави, визнаного члена світової спільноти і повноправного учасника міжнародних відносин має надзвичайно велике значення. До цього наш народ прагнув багато сотень років, і сьогодні йому нарешті пощастило пожинати плоди багатовікових зусиль.

Сучасна Конституція — це документ, що поєднує традиційний світогляд українців, прагнення та бачення народу в геополітичному масштабі.

Сьогоднішня Україна є високорозвиненою технологічною та промисловою державою, а також потужним сільськогосподарським центром Центрально-Східної Європи. Загальна площа України становить 603 700 км2, населення – 47 млн. чол.

Україна — визнана у світі космічна держава, яка входить до десяти провідних країн на ринку космічних послуг і технологій. До української ракетно-космічної галузі входять 40 підприємств. Провідним центром серед них є всесвітньо відоме конструкторське бюро «Південне» та виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод» у Дніпропетровську. Там створюють та серійно виробляють ракети-носії, космічні апарати, системи управління, орієнтації і траєкторних вимірювань. Зокрема, на «Південному машинобудівному заводі» сконструйовано і виготовлено понад 400 штучних супутників землі.

Досягнення України в ракетно-космічній галузі дозволили їй разом із США, Росією та Норвегією взяти участь у спільному міжнародному проекті "Морський старт" для запуску в Тихому океані космічних супутників різного призначення.

Авіаційна галузь належить до стратегічно важливих секторів економіки нашої держави. Слід відзначити, що Україна входить до числа небагатьох країн світу, які мають власне виробництво літаків повного циклу. Основними вітчизняними підприємствами авіаційної галузі є «Антонов», «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» та «Завод 410 цивільної авіації». Після розпаду СРСР в Україні залишилися практично всі головні ланки авіаційного виробництва.  Деякі моделі літаків типу «Ан», що виробляються в Україні, випереджають аналогічні світові зразки на три — чотири роки.

Ще однією стратегічно важливою галуззю в Україні є розвиток суднобудування. Суднобудівна промисловість України після утворення незалежної держави успадкувала могутній промисловий потенціал: 11 суднобудівних заводів, що давали близько 30% суднобудівної продукції СРСР, 7 підприємств суднового машинобудування, 11 підприємств морського приладобудування, 27 окремих науково-дослідних інститутів і конструкторських бюро. Крім того, Україна має ряд суднобудівних і судноремонтних підприємств.

Україна входить до числа провідних мінерально-сировинних держав світу. В Україні розвідано близько 20 тис. родовищ та 111 видів корисних копалин. З них  найбільше економічне значення мають камяне вугілля, нафта і газ, залізні і марганцеві руди, самородна сірка, камяна і калійна солі, нерудні будівельні матеріали, мінеральні води. Їхні родовища є в різних геологічних регіонах України.

Крім того, Україна є найбільшим у світі виробником соняшникової олії, великим світовим виробником зерна і цукру, яєць та м'яса птиці і майбутнім глобальним гравцем на м'ясному та молочному ринках.

На сьогоднішній день Україна докладає значних зусиль для проведення комплексних соціально-економічних реформ, які реалізуються за 21 пріоритетним напрямом (адміністративна, територіально-адміністративна, судова, військова, пенсійна, освітня, фінансова, реформа системи охорони здоров’я, правоохоронних органів тощо). Це найбільш масштабна модернізаційна програма за всі роки незалежності України, яка спрямована на наближення нашої країни до Європейського Союзу.

Слід відзначити, що Україна сприймає Європейський Союз як оптимальну модель розвитку нашої держави, її економіки та громадських інститутів, а в перспективі - і як наш спільний дім.

У цьому контексті важливим є підписання між Україною та Європейським Союзом Угоди про асоціацію, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, у ході Вільнюського саміту «Східного партнерства» у листопаді 2013 року.

Угода стане унікальним документом як для України, так і для ЄС. Україна розглядає Угоду про асоціацію насамперед як комплексну програму масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах політичного, економічного та соціального життя держави, як модернізацію країни, а також ефективний інструмент їх здійснення відповідно до європейських стандартів. Угода стане також ще одним додатковим містком для поглиблення та оптимізації традиційно дружніх, всеохоплюючих українсько-кіпрських відносин.

Газета "Харавгі", Гуменюк Б.І.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux