• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом – ключовий пріоритет зовнішньої і внутрішньої політики України
Опубліковано 19 березня 2013 року о 11:51

Як відомо, у ході  15-го Саміту Україна-ЄС в Києві 19 грудня 2011 сторони оголосили про завершення перегорів по майбутній Угоді про асоціацію, а 30 березня 2012 р. текст майбутньої Угоди було парафовано главами переговорних команд України та ЄС.

Укладення Угоди про асоціацію разом зі створенням поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі є головним завданням європейської інтеграції України на сьогоднішньому етапі.

Угода стане унікальним документом як для України, так і для ЄС. Наша держава вперше укладає подібний масштабний міжнародний договір інтеграційного характеру. У свою чергу ЄС ще не підписував подібної за змістом та амбітністю угоди з державою-партнером.

Україна розглядає Угоду про асоціацію насамперед як комплексну програму масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах політичного, економічного та соціального життя держави, як модернізацію країни, а також ефективний інструмент їх здійснення відповідно до європейських стандартів.

Головною практичною цінністю Угоди має стати створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, що передбачатиме інтеграцію економіки України в спільний ринок Європейського Союзу.

Уже сьогодні ми активно готуємося до інтеграції української економіки до внутрішнього ринку ЄС. З цією метою здійснюються необхідні реформи у сфері зміцнення демократії та верховенства права на основі наших спільних цінностей.

Сьогодні в Україні проходять процеси системної трансформації.  Соціально-економічні реформи реалізуються за 21 пріоритетним напрямом (адміністративна, територіально-адміністративна, судова, військова, пенсійна, освітня, фінансова, реформа системи охорони здоров’я, правоохоронних органів тощо). Це найбільш масштабна модернізаційна програма за всі роки незалежності України.

Сьогоднішній етап у наших відносинах з ЄС є особливо важливим. Ми суттєво активізували контакти з пріоритетних питань порядку денного.

Ключовим заходом двостороннього діалогу на вищому рівні став 16-й Саміт Україна-ЄС, який відбувся 25 лютого 2013 р. у столиці ЄС м.Брюссель.

Саміт Україна-ЄС став важливим етапом у контексті визначення подальших кроків з метою підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті «Східного партнерства» в листопаді ц.р. Переконаний, що підписання Угоди про асоціацію у ході Вільнюського саміту буде найкращим стимулом для нашої держави з точки зору подальшого здійснення широкомасштабних реформ, посилення демократичного розвитку та верховенства права. У цьому зв’язку приємно відзначити, що українська сторона разом з керівництвом інституцій ЄС підтвердили спільне бажання рухатися в цьому напрямку.

На сьогоднішній день технічна підготовка до підписання Угоди знаходиться на заключному етапі. Водночас, результативність будь-якої угоди залежить від зусиль усіх сторін. У відповідь на готовність України проводити масштабні реформи і впроваджувати європейські стандарти ми очікуємо від наших партнерів більшої взаємодовіри та відкритості в питанні європейського майбутнього України.

Україна сприймає Європейський Союз як цивілізаційний вибір, оптимальну модель розвитку нашої держави, її економіки та громадських інститутів, а в перспективі - і як наш спільний дім.

Укладення Угоди про асоціацію відповідає інтересам як України, так і держав-членів ЄС. При цьому головні переваги відкриваються для перспективних економічних партнерів України, у т.ч. й для Кіпру.

У цьому контексті українська сторона висловлює щиру вдячність за традиційну підтримку Кіпром євроінтеграційних прагнень України і розраховує на продовження плідної співпраці в дусі традиційно дружніх відносин між нашими країнами.

Газета "Філелефтерос"

Газета "Філелефтерос", Гуменюк Борис Іванович

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux