УКРАЇНСЬКО-КІПРСЬКІ ВІДНОСИНИ:
Офіційна назва країни: Республіка Кіпр (гр. Κυπριακή Δημοκρατία)
Визнання України: 27 грудня 1991 року
Встановлення дипломатичних відносин: 19 лютого 1992 року
Національне свято: 1 жовтня – День Незалежності Республіки Кіпр.
Глава держави: Президент Республіки Нікос Анастасіадіс (27 вересня 1946 р.н.)
Глава Парламенту: Голова Палати Представників Республіки Адамос Адаму (30 жовтня 1950 р.н.). Однопалатний парламент, 56 депутатів.
Глава Уряду: обов’язки Глави Уряду виконує Президент Республіки (урядовий портал: https://www.pio.gov.cy/).
Глава МЗС: Міністр закордонних справ Республіки Кіпр Нікос Хрістодулідіс (6 грудня 1973 р.н.)
Дипломатичні місії / Глави Місій:
Посольство Кіпру в Україні:
Двосторонні зустрічі та візити:
У вересні 2009 р. на полях 64-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у м. Нью-Йорк відбулася перша зустріч Президентів двох держав.
3-5 липня 2011 року відбувся перший в історії українсько-кіпрських відносин офіційний візит Президента РК Д.Хрістофіаса в Україну (м.Київ, м.Маріуполь). Візит став знаковою подією, яка засвідчила перехід двосторонніх відносин на найвищий рівень політичного діалогу. Крім того візит сприяв не лише поглибленню політичного діалогу, але й активізації українсько-кіпрського співробітництва в усіх сферах взаємного інтересу. Підписано низку двосторонніх угод, зокрема: про співпрацю у сфері оборони; про економічне, наукове, технічне та промислове співробітництво; про міжнародні автомобільні перевезення; про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом, а також офіційно відкрито Посольство Республіки Кіпр в Україні.
Відбулася офіційна церемонія відкриття Посольства Республіки Кіпр в Україні.
5 липня 2011 Президент РК Д.Хрістофіас здійснив поїздку до м.Маріуполь, де йому було присвоєно звання Почесного професора МДУ та вручена медаль за заслуги перед університетом. Цей візит сприяв зміцненню зв'язків і розширенню співпраці в освітній, науковій та культурній сферах.
8-9 листопада 2012 року відбувся перший в історії українсько-кіпрських відносин офіційний візит Президента України до Республіки Кіпр. Під час візиту підписано Угоду про повітряне сполучення та Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.
Починаючи з Революції Гідності (лютий 2014 р.) відбулися такі двосторонні контакти:
Міжпарламентське співробітництво:
Співробітництво між законодавчими органами України та Республіки Кіпр регулюється положеннями міжнародного права, двосторонніми документами, зокрема, положеннями Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Верховною Радою України та Палатою представників РК (від 16.12.2011 р.).
Пріоритетами міжпарламентського співробітництва є забезпечення розвитку партнерських відносин між двома державами; активізація двостороннього співробітництва між Верховною Радою України та Палатою Представників Республіки Кіпр; співпраця в рамках діяльності міжнародних організацій, а також забезпечення сприяння з боку Республіки Кіпр євроінтеграційному поступу України. Активна співпраця в рамках міжпарламентських форумів, включаючи ПА ОБСЄ, ПАРЄ.
Візити Голів Парламентів:
Україна у Миротворчій Місії ООН на Кіпрі:
Керівництво Місії: Спеціальний представник Генерального секретаря ООН та Голова Місії – Елізабет Спехар (Elizabeth Spehar), Канада;
Командувач сил Місії – генерал-майор Черіл Пірс (Cheryl Pearce), Австралія.
У жовтні 2009 р. Україна направила на Кіпр свій персонал для участі у Миротворчих Силах ООН з підтримання миру на Кіпрі (10 співробітників МВС України), що дозволило розширити міжнародну миротворчу діяльність України та посилило внесок України у колективні зусилля міжнародного співтовариства з підтримання миру в регіоні.
На сьогодні, (станом на жовтень 2020 р.) у складі штабу Сил ООН з підтримання миру на Кіпрі проходить службу 1 військовослужбовець національного персоналу – черговий оперативний офіцер та 6 поліцейських Національної поліції України (серед яких 2 жінки).
Поточний стан двосторонніх відносин:
Відносинам між Україною та Республікою Кіпр притаманні високий рівень взаєморозуміння та взаємодії, підтримки, динамічний розвиток співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-політичній, гуманітарній й інших сферах.
Республіка Кіпр підтримує територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України, а також приєднується до загальної позиції ЄС щодо необхідності мирного врегулювання ситуації у контексті військової агресії РФ проти України.
Двосторонній діалог між керівництвом України та Кіпру здійснюється в рамках міжнародних заходів та у двосторонньому форматі.