Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 00:25

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Кіпром

Важливим аспектом розвитку українсько-кіпрського співробітництва є встановлені побратимські відносини між містами та регіонами двох країн, зокрема: Одесою – Ларнакою, Ялтою – Лімассолом, Маріуполем – Пафосом, Севастополем – Агія Напою, а також містом Агланджа та Солом’янським районом м. Києва.

У зв’язку з окупацією Росією Криму було призупинено реалізацію існуючих програм співробітництва в рамках встановлених побратимських відносин між меріями кіпрських міст Лімассол та Айя-Напа та українськими містами Ялта і Севастополь.

В частині подальшого налагодження та розвитку співробітництва між адміністративно-територіальними одиницями України та Республіки Кіпр започатковано переговорний процес між меріями міст Пафос та Львів.

Основними інструментами подальшої активізації українсько-кіпрського торгівельно-економічного співробітництва, зокрема на регіональному рівні, залишаються результати роботи започаткованої в 2013 р. Міжурядової українсько-кіпрської комісії з питань економічного, наукового, технічного та промислового співробітництва, а також діяльність створеної в 2006 р. Кіпрсько-української бізнес асоціації при ТПП РК.