Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 22:41

Міжпарламентське співробітництво між Україною та Кіпром

Міжпарламентське співробітництво між Україною та Республікою Кіпр регулюється положеннями міжнародного права, двосторонніми документами, зокрема положеннями Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Верховною Радою України та Палатою представників Республіки Кіпр (підписаний 16.12.2011 р.), а також відповідним національним законодавством двох держав.

Перший в історії візит Голови Верховної Ради України до Кіпру відбувся 10-12 червня 2010 р. Делегація українського парламенту на чолі з Головою Верховної Ради України В.М.Литвином відвідала Республіку Кіпр з метою участі в роботі Європейської конференції голів парламентів (м. Лімассол, Кіпр).

Продовженням міжпарламентського діалогу на найвищому рівні став офіційний візит в Україну Президента Палати представників Республіки Кіпр М.Карояна 9-11 листопада 2010 року, який, в свою чергу, став першим візитом керівника кіпрського парламенту в Україну з дня встановлення двосторонніх дипломатичних відносин.

19 лютого 2015 року, з огляду на проведення 26 жовтня 2014 року позачергових виборів народних депутатів в Україні, було сформовано новий склад Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Кіпр, до складу якої увійшли 14 народних депутатів на чолі з двома співголовами - народними депутатами України С.Г.Міщенком (позафракційний) та Є.В.Мураєвим (позафракційний). Окрім них, до складу Групи також увійшли народні депутати України Д.О.Шенцев (фракція «Опозиційний блок»), В.І.Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка»), Т.Д.Бахтеєва (фракція «Опозиційний блок»), Є.Б.Гєллєр (група «Відродження»), А.П.Денисенко (позафракційний), Г.М.Заболотний (фракція «Блок Петра Порошенка»), В.В.Кривохатько (фракція «Блок Петра Порошенка»), В.Г.Нестеренко (фракція «Блок Петра Порошенка»), М.П.Паламарчук (фракція «Блок Петра Порошенка»), В.Й.Развадовський (група «Відродження»), Ю.П.Савчук (фракція «Народний фронт») та Ю.А.Шаповалов (група «Відродження»).

30 червня 2016 року внаслідок проведення 22 травня 2016 року чергових парламентських виборів на Кіпрі було сформовано новий склад депутатської Групи дружби з Україною Палати представників Республіки Кіпр, до складу якої увійшли 11 членів кіпрського парламенту на чолі з головою – народним депутатом Й.Ліллікасом (фракція «Громадянський альянс»). Окрім нього, до складу групи також увійшли кіпрські депутати Н.Торнарітіс (фракція «Демократичне зібрання»), Е.Ставру (фракція «Демократичне зібрання»), С.Кир’якідіс (фракція «Демократичне зібрання»), Дж.Лукаїдіс (фракція «Прогресивна партія трудового народу Кіпру»), А.Адаму (фракція «Прогресивна партія трудового народу Кіпру»), Г.Георгіу (фракція «Прогресивна партія трудового народу Кіпру»), Х.Еротокріту (фракція «Демократична партія»), А.Вотсіс (фракція «Демократична партія»), К.Ефстасіу (фракція «Соціал-демократичний рух») та Х.Хрісту (фракція «Національний народний фронт»).

Пріоритетами  міжпарламентського співробітництва між Україною та Республікою Кіпр є забезпечення розвитку партнерських відносин між двома державами; активізація розвитку двостороннього співробітництва між Верховною Радою України та Палатою представників Республіки Кіпр, активізація співпраці в рамках діяльності міжнародних організацій, а також забезпечення сприяння євроінтеграційному поступу України з боку Республіки Кіпр.