Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 23:25

Політичні відносини між Україною та Кіпром

Відносини між Україною та Республікою Кіпр

Визнання Республікою Кіпр України: 27 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 19 лютого 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство України в Республіці Кіпр. Посольство Республіки Кіпр в Україні.

Існуючі двосторонні органи високого рівня

Спільна українсько-кіпрська міжурядова комісія з торговельно-економічного співробітництва, створена в 2013 р. у відповідності з положеннями Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про економічне, наукове, технічне та промислове співробітництво. Перше засідання Комісії відбулося в період з 26 по 27 червня 2013 р. в м. Нікосія (Республіка Кіпр).

Зустрічі та візити

Діалог високого рівня:

  • 8-9 листопада 2012 р. відбувся офіційний візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Кіпр на запрошення Президента Д.Хрістофіаса, який став першим в історії українсько-кіпрських відносин візитом Глави Української держави до цієї острівної країни;
  • 14-16 грудня 2011 р. відбувся офіційний візит до Кіпру Голови Верховної Ради України В.Литвина, під час якого Голова ВРУ провів двосторонні зустрічі з Президентом Республіки Кіпр Д.Хрістофіасом, Президентом Палати представників РК Я.Оміру, Міністром закордонних справ РК Е.Козаку-Маркулліс. Був підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між парламентами обох країн;
  • 3-5 липня 2011 р. відбувся перший в історії українсько-кіпрських відносин офіційний візит Президента РК Д.Хрістофіаса в Україну. Цей візит став знаковою подією, яка засвідчила перехід двосторонніх відносин на найвищий рівень політичного діалогу. Він став також каталізатором не лише поглиблення політичного діалогу, але й активізації українсько-кіпрського співробітництва в усіх сферах взаємного інтересу;
  • 9-11 листопада 2010 р. в Україні з офіційним візитом перебував Президент Палати представників (Парламенту) Республіки Кіпр М.Кароян;
  • 10-12 червня 2010 р. Республіку Кіпр з робочим візитом відвідав Голова Верховної Ради України В.Литвин, в ході якого він взяв участь у Європейській конференції голів парламентів.

Починаючи з Революції гідності (лютий 2014 р.), відбулися наступні двосторонні контакти:

7 червня 2014 р. – участь Міністра закордонних справ РК Й.Касулідіса в церемонії інаугурації новообраного Президента України П.Порошенка.

12 лютого 2015 р. - зустріч Президента України П.Порошенка з Президентом Кіпру Н.Анастасіадісом в ході засідання Ради ЄС (м.Брюссель).

11-12 грудня 2015 р. – офіційний візит Президента РК Н.Анастасіадіса в Україну, зустрічі з Президентом України П.Порошенко, Прем’єр-міністром України А.Яценюком та Головою Верховної Ради України В.Гройсманом.

29 березня 2017 р. - робоча зустріч Президента України П.Порошенко з Президентом РК Н.Анастасіадісом в рамках роботи чергового засідання керівництва ЄНП на Мальті.

19 травня 2017 р. – робоча зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Президентом РК Н.Анастасіадісом в ході його участі в роботі Міністерського засідання Комітету міністрів РЄ в м. Нікосія.