Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 14:37

Візит делегації Світового Конгресу Українців до Республіки Кіпр

19 квітня, 10:46

17-18 квітня ц.р. відбувся візит до Кіпру Президента Світового Конгресу Українців Евгена Чолія та Директора представництва СКУ при міжнародних організаціях в Брюсселі Марини Ярошевич.

В ході зазначеного візиту делегація СКУ мала зустрічі з керівництвом Республіки Кіпр, високопосадовцями, депутатами, експертами, дипломатами та українською громадою.

17 квітня відбулися зустрічі з Головою Палати представників РК Дімітрісом Сіллурісом, Уповноваженим Президента РК з гуманітарних питань та закордонних кіпріотів Фотісом Фотіу, Генеральним секретарем партії АКЕЛ Андросом Кіпріану, представниками Міністерства освіти і культури РК, професорами Університету Нікосії.

Під час зустрічей було обговорено важливі питання світової політики безпеки, сучасні виклики та реакцію міжнародної спільноти, російську агресію проти України, європейську інтеграцію, двосторонні відносини між Україною та РК.

В цей же день відбулася зустріч з керівництвом асоціації українців Кіпру «Товариство Українсько-Кіпрської дружби», в ході якої було обговорено статутну діяльність асоціації, подальші плани та перспективи розширення, а також започаткування співпраці між СКУ та українцями Кіпру.

18 квітня відбулися зустріч в з Головою правлячої партії ДІСІ, керівником делегації кіпрського парламенту в Міжпарламентському Союзі Аверофом Неофіту, віце-президентом партії ЕДЕК Марією Васіліаду, Директором департаменту двосторонніх відносин з країнами Східної Європи, Західних Балкан та Центральної Азії МЗС РК Вассосом Чамберленом, Почесним консулом України в Республіці Кіпр Алексісом Фотіадісом та керівництвом Посольства США на Кіпрі.

Делегація, у супроводі українських миротворців, відвідала «зелену лінію» розмежування на Кіпрі, що знаходиться під контролем миротворчих сил ООН.