Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 22:41

Парламент Кіпру ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС

30 жовтня 2015, 12:06

29 жовтня 2015 року в ході чергового пленарного засідання Палата представників (парламент) Республіки Кіпр прийняла Закон про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

За ратифікацію проголосували партії “Демократичне зібрання” (ДІСІ), “Демократична партія” (ДІКО) - 25 голосів “за”; 5 депутатів “утримались” – “Рух соціал-демократів” (ЕДЕК) та депутат від екологів “Партія зелених”, ще 16 присутніх на засіданні депутатів комуністичної партії “Прогресивна партія трудового народу” (АКЕЛ) проголосували “проти”. Для вступу в силу Закон має бути затверджений Президентом Республіки Кіпр.

Угода про асоціацію України з ЄС – це угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною, зміст якої розроблено конкретно для України і яка дає змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Політичну частину угоди було підписано між Україною та ЄС і його членами 21 березня 2014 року, економічну частину – 27 червня 2014 року. Для вступу Угоди про Асоціацію в силу у повному обсязі потрібно, щоб її ратифікували всі сторони та повідомили про ратифікацію Раду Європейського Союзу.