Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 23:39

Республіка Кіпр

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Під час перебування в Республіці Кіпр рекомендується повсякчас, незалежно від вашого конкретного місцезнаходження, виявляти пильність і обачність.
Завжди майте при собі ідентифікаційну картку (чи її фотокопію) або паспорт громадянина України, мобільний телефон, номери телефонів екстреної допомоги, Посольства.
Не повідомляйте незнайомим особам невиправданої зацікавленості якихось даних про себе. Не повідомляйте відомості незнайомим особам, які вам телефонують.

2. Під час перебування в місті обов’язково майте при собі ідентифікаційну картку (чи її фотокопію) або паспорт громадянина України. Водії повинні мати при собі права водія (чи їх фотокопію) та техпаспорт автомобіля (чи його фотокопію).

Зберігайте документи окремо від грошей, не носіть їх в гаманці чи портмоне разом із грошима. Не бажано також класти їх у ручні жіночі чи чоловічі сумки. Не носіть при собі великих сум грошей. Майте перелік всіх документів (їх ксерокопії), кредитних карток та цінностей. Не залишайте цінностей в автомобілях або в готелі.
У разі втрати чи викрадення особистих документів, грошей або речей, необхідно

 • звернутися до найближчого відділення поліції та оформити відповідний протокол;
 • поінформувати консульський відділ Посольства тел. +357 22464383;
 • в разі необхідності заблокувати кредитні картки.

3. При пересуванні в автомобілі неухильно дотримуйтеся правил вуличного руху та сигналів поліцейських-регулювальників.

Пам’ятайте про ваш статус громадянина України, будьте чемними по відношенню до пішоходів та інших водіїв. Не вступайте у суперечки з ними, ігноруйте можливі нечемні слова чи жести з їхнього боку.
Для уникнення крадіжки з розбиттям скла, ніколи не кладіть на переднє чи заднє сидіння мобільний телефон чи портмоне. Сумки чи портфелі ставте тільки на підлогу між сидіннями або кладіть до багажника. Перебуваючи в автомобілі, замикайте зсередини всі дверцята.

Покидаючи автомобіль навіть на короткий час, замикайте його та ніколи не лишайте всередині жодних речей, які слід ховати до багажника. Після повернення уважно огляньте автомобіль. У разі виявлення в ньому сторонніх предметів, викликайте поліцію. У разі констатації пошкоджень автомобіля за час вашої відсутності, оформіть відповідний протокол у найближчому відділенні поліції.

Пам’ятайте, що автомобіль, запаркований з грубим порушеннями правил, може бути примусово вивезений евакуатором, а ви понесете відповідні фінансові витрати.

Враховуйте, що, ставлячи автомобіль з порушенням правил стоянки, коли він заважає іншим особам чи автомобілям та створює для них труднощі, ви наражаєтеся на акти вандалізму, його навмисне псування тощо.

4. Користуючись громадським транспортом, обов’язково сплачуйте за проїзд та зберігайте квиток до кінця поїздки. Пам’ятайте, що проїзд у громадському транспорті в пізній час є не завжди безпечним. Ознайомтесь із заходами безпеки у громадському транспорті і будьте пильними до оточення та дій інших пасажирів.

5. Пам’ятайте про потенційну загрозу терористичних актів. У зв’язку з цим, по можливості, уникайте поїздок у громадському транспорті у години „пік”, звертайте увагу на пакунки або сумки, господар яких відсутній.

Негайно повідомляйте представників влади (тел. поліції 112) про підозрілі предмети.

Не рекомендується наближуватись до місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. При підозрі можливих масових заворушень, бійки і та ін. негайно покидайте місця, де можливі такі прояви.

6. В разі виникнення непорозумінь чи конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів, спроб затримати Вас - не чиніть фізичного опору, але негайно пред’явіть ідентифікаційну картку або паспорт громадянина України, з’ясуйте причину претензій до вас.
Ви повинні поводитися спокійно, впевнено, коректно, наполягати на необхідності зв’язатися з Посольством.

7. Якщо ви потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, зберігайте спокій і витримку, будьте чемним.
Якщо ніхто не потерпів, учасники ДТП згодні щодо обставин аварії, а автомобіль не зазнав значних пошкоджень, виклик поліції не є обов’язковим. В разі, якщо оформлення спільного акту про ДТП з іншим водієм є неможливим, викличте поліцію (тел. 112), зафіксуйте положення обох автомобілів. Ні в якому разі не залишайте місця ДТП до появи поліції. Обов’язково занотуйте дані водіїв та номери автомобілів, з якими відбулась ДТП, а також дані співробітників поліції.

Якщо є поранені, викликайте швидку медичну допомогу по тел. 112.

8. Відвідуючи торгові заклади (супермаркети, універмаги, магазини, базари), перед тим, як зробити покупку, слід усвідомити порядок добору і оплати товарів. Пам’ятайте, що, як правило, оплата проводиться на виході або у відповідних відділах магазину, винос неоплаченого товару в іншу секцію або на інший поверх може бути розцінений як спроба крадіжки.

Пам’ятайте, що торговельні заклади добре оснащені засобами спостереження, мають власні служби безпеки для запобігання крадіжкам. Відібрані для покупки речі не кладіть до своїх сумок до їх оплати через каси. У торгових залах, де це передбачено, обов’язково користуйтесь товарними кошиками або візками. Стежте, щоб до вашої сумки ніхто не підкинув товар, який ви не відбирали. Отримані після оплати товарні чеки обов’язково перевіряйте та зберігайте.

Усвідомте, що виконання зазначених рекомендацій є запорукою як вашої особистої безпеки, так і безпеки вашої родини, а також інших громадян України, які перебувають у Республіці Кіпр.

9. Виїзд громадян України за кордон має здiйснюватися на законних пiдставах вiдповiдно до запланованої мети поїздки та згiдно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

 При плануваннi виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької дiяльностi, в рамках виконання зовнішьоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхiдно свiдомо та вiдповiдально ставитися до вибору пропонованої дiяльностi та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офiцiйних механiзмiв i процедур.

 При цьому слiд уникати вiдносин iз сумнiвними особами та посередницькими структурами, якi, користуючись необiзнанiстю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну дiяльнiсть (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг вiйськового призначення та подвiйного використання, торгівля людьми тощо) з вiдповiдними правовими наслідками.

10. Не бажано носити при собі великих сум грошей. Не залишати цінностей в автомобілях або в готелі у незахищеному місці. У разі викрадення  особистих документів, грошей або речей, необхідно звернутися до найближчого відділення поліції та оформити відповідний протокол та після цього звернутись до консульського відділу Посольства України в РК. При викраденні кредитних карток їх необхідно термінового заблокувати. 

11.  Під час перебування на острові бажано уникати обговорення чутливих для кіпрського суспільства тем, як окупація північної частини Кіпру.

12. УВАГА!!! Варто пам'ятати.

Уряд Республіки Кіпр є єдиним визнаним урядом на острові, що є членом ЄС з 1.5.2004, а також членом ООН та інших міжнародних організацій. У результаті турецької військової присутності і окупації, уряд Республіки Кіпр не в змозі здійснювати ефективний контроль над окупованою територією республіки. Так звана "ТРПК" була засуджена і оголошена незаконною і недійсною всім міжнародним співтовариством шляхом прийняття резолюцій Ради Безпеки 541/83 і 550/84. За єдиним винятком Туреччини, жодна держава у світі або міжнародна організація не визнає сепаратистське утворення.

В даний час є можливим для іноземних туристів, які прибули до регіону, що контролюється урядом Республіки Кіпр, відвідати окуповану територію.

Перебування в готелях, що розташовані в окупованих районах та належать грекам-кіпріотам та  незаконно експлуатуються, створює значний ризик можливих судових позовів з боку власників.

Туристи, що в'їжджають до Республіки Кіпр через незаконні / закриті аеропорти і порти (тобто всі аеропорти і порти на окупованій території), порушують національне законодавство Республіки Кіпр. Таким чином, рекомендується в’їжджати до РК через визнані порти в'їзду, з тією метою, щоб уникнути будь-яких можливих проблем (за умови наявності діючої візи). Законними пунктами в’їзду в Республіку Кіпр є аеропорти Ларнаки і Пафосу та порти в м.Ларнака, Лімасол, Пафос та Лача, які знаходяться в регіоні під ефективним контролем уряду Республіки Кіпр.

В’їзд на територію Республіки Кіпр через будь-який інший порт або аеропорт в Кіпру, в якому уряд Республіки не здійснює ефективний контроль (регіон, окупований Туреччиною) є незаконним.

Застереження щодо відвідання окупованої території північної частини Кіпру

Так звана "Турецька Республіка Північного Кіпру" була засуджена  світовим співтовариством і оголошена незаконною.  За єдиним винятком Туреччини, жодна держава у світі або міжнародна організація не визнає цю територію.

Невизнання цієї території світовим співтовариством і Україною зокрема унеможливлює захист громадян України з боку дипломатичних установ України, які перебувають на цій частині Кіпру.

Всі документи, видані на цій території (про освіту, проїзні документи, тощо) не визнаються іншими країнами.

Придбання нерухомості на окупованій території у незаконних власників  є незаконним та може бути оскаржене у національних та міжнародних судах законними власниками – біженцями з цієї території. Такі судові позови призводить до її втрати, про що наявні прецеденти. Перебування в готелях, що розташовані в окупованих районах та належать грекам-кіпріотам та незаконно експлуатуються, створює значний також ризик можливих судових позовів з боку власників.

В’їзд іноземних громадян на окуповану територію Республіки Кіпр, т.зв. «Турецьку Республіку Північного Кіпру» дозволяється виключно з короткотерміновою метою з території Республіки Кіпр. Громадяни України мають попереднього в’їхати до Республіки Кіпр через законні  пункти пропуску, що розташовані на території, що контролюється Урядом РК (аеропорти Ларнаки і Пафосу та порти в містах Ларнака, Лімасол, Пафос та Лача) та перетнути  контрольно-пропускні пункти, наявні на лінії розмежування, що контролюється миротворчими силами ООН. Термін перебування на цій території регламентується терміном дії візи до РК.

Згідно з рішенням РК, всі порти та аеропорти, розміщені на окупованій території є закритими та в’їзд через них на територію Кіпру є забороненим та порушенням національного законодавства РК.

При в'їзді українського громадянина на територію Кіпру через розташовані на півночі острова незаконні пункти в'їзду/виїзду не дозволяється  перетину лінії розмежування в південному напрямку, у зв’язку з чим особа затримується і притягується до відповідальності відповідно до чинного законодавства Республіки Кіпр за незаконний в'їзд на її територію. Також при виявленні факту безпосереднього в’їзду на північну частину острова в подальшому не видається в'їзна віза до Республіку Кіпр та застосовується  заборона на в’їзд до країни.

Безпекова ситуація

Республіка Кіпр відзначається низьким рівнем можливих терористичних загроз. Криміногенна ситуація на низькому рівні, але не зважаючи на це, існує загроза стати жертвою кишенькових злодіїв в багатолюдних місцях під час туристичного сезону, зокрема, якщо Ви відпочиваєте в таких містах: Лімасол, Ларнака, Айя-Напа.

Під час перебування в місті обов’язково майте при собі ідентифікаційну картку (чи її фотокопію) або паспорт громадянина України. Водії повинні мати при собі права водія (чи їх фотокопію) та техпаспорт автомобіля (чи його фотокопію).

Зберігайте документи окремо від грошей, не носіть їх в гаманці чи портмоне разом із грошима. Не бажано також класти їх у ручні жіночі чи чоловічі сумки. Не носіть при собі великих сум грошей. Майте перелік всіх документів (їх ксерокопії), кредитних карток та цінностей. Не залишайте цінностей в автомобілях або в готелі.
У разі втрати чи викрадення особистих документів, грошей або речей, необхідно

 • звернутися до найближчого відділення поліції та оформити відповідний протокол;
 • поінформувати консульський відділ Посольства тел. +357 22464383;
 • в разі необхідності заблокувати кредитні картки.

Громадський транспорт відповідає високим стандартам та відзначається пунктуальністю.

УВАГА! Якщо Ви подорожуєте Республікою Кіпр за кермом, пам’ятайте, що рух у зазначеній країні є лівостороннім (праве кермо)!

Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях або в громадському транспорті заборонено і може привести до арешту поліцією.

Пам’ятайте про потенційну загрозу терористичних актів. У зв’язку з цим, по можливості, уникайте поїздок у громадському транспорті у години „пік”, звертайте увагу на пакунки або сумки, господар яких відсутній. Негайно повідомляйте представників влади (тел. поліції 112) про підозрілі предмети.

Не рекомендується наближуватись до місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. При підозрі можливих масових заворушень, бійки і та ін. негайно покидайте місця, де можливі такі прояви.

Усвідомте, що виконання зазначених рекомендацій є запорукою як вашої особистої безпеки, так і безпеки вашої родини, а також інших громадян України, які перебувають у Республіці Кіпр.

Інформація для громадян України щодо працевлаштування в Республіці Кіпр

Враховуючи той факт, що Кіпр є членом Європейського Союзу, країна зобов’язана дотримуватись вимог та стандартів ЄС. Згідно з цими вимогами, громадяни третіх країн, які отримали дозвіл на працевлаштування в РК, мають такі самі права як і працюючі громадяни Кіпру чи будь-які інші громадяни ЄС.
Стаття 28 Конституції Республіки Кіпр передбачає рівність національних та іноземних працівників незалежно від раси, релігійних переконань чи етнічного походження.
Окрім цього, Уряд РК ратифікував наступні конвенції:

 • Конвенція Міжнародної організації праці «Міграція з метою працевлаштування», 1949 року, № 97;
 • Конвенція про Працівників-мігрантів, 1975 року, № 143;
 • Конвенція про Дискримінацію (Працевлаштування і рід зайнятості), 1958 року, № 111.
 • Кіпрський Уряд також прийняв Статтю 19 Соціального Європейського Статуту (European Social Charter) щодо Права працівників-мігрантів і членів їх сімей на захист і допомогу, яка забезпечує їх рівність із вітчизняними працівниками.

Окрім цього, Міністерство праці та соціального захисту РК здійснює нагляд за такою рівністю за допомогою обов’язкової вимоги підписання контрактів між працівником та працедавцем. Такі контракти мають містити і передбачати усі аспекти роботи іноземця (робочі обов’язки, години роботи, заробітна платня і премії та плата за виконання обов’язків в позаробочий час).
Критерії і процедура надання дозволу на роботу в Республіці Кіпр розроблені компетентними відомствами і схвалені Радою Міністрів 6 грудня 1991 року. Основна передумова надання дозволу на роботу іноземцю - відсутність кандидатур на запропоновану посаду серед громадян Кіпру та країн-членів ЄС, про що компетентні служби Міністерства праці і соціального забезпечення РК надають відповідний висновок.
Слід виділити наступні критерії, які беруться до уваги при наданні іноземцю дозволу на працевлаштування:

1. Відсутність кваліфікованих працівників серед кіпрського населення чи громадян ЄС для того, щоб задовольнити специфічні потреби працедавців;
2. Ефективніше використання національних працівників;
3. Покращення умов праці;
4. Умови зайнятості повинні бути однаковими як для іноземців, так і для громадян Кіпру;
5. У випадку прийняття іноземця на роботу в галузі, в якій відсутні спеціалісти серед місцевого населення, працедавець зобов’язаний обрати з-поміж безробітних громадян Кіпру особу, яка буде оволодівати необхідними навичками протягом періоду роботи іноземця. Після цього зазначена особа зможе замінити іноземця на робочому місці.

Департамент праці Міністерства праці та соціальної політики розглядає заявки від роботодавців щодо працевлаштування іноземців з метою задоволення поточних потреб на ринку праці, в певних галузях економіки відповідно до рішення Ради Міністрів № 33,210 від 15/3/1990.

Експертиза заявок роботодавців на працевлаштування іноземців регулюється критеріями і процедурам, затверджених Радою Міністрів. Основною передумовою для надання дозволу на працевлаштування іноземних працівників є відсутність перспектив для задоволення конкретних потреб роботодавця від місцевої робочої сили (кіпрських або європейських громадян), які будуть підтверджуватися за результатами перевірки Департаменту праці.

Крім того, рішення відповідного комітету міністрів з питань іноземних працівників приймається до уваги з метою розгляду цих заявок. Цей комітет був створений на основі рішення № 49641 Ради Міністрів, на 12/5/99, і складається міністрами внутрішніх справ, праці і соціального страхування, юстиції та громадського порядку, і торгівлі, промисловості та туризму.

          Головним завданням політика Департаменту праці є забезпечення повне наповнення ринку праці і рівного ставлення між місцевими та іноземними робітниками у відповідності з міжнародними зобов'язаннями Кіпру.

           Громадянам України, які вирішили працевлаштуватись в Республіці Кіпр, необхідно пам’ятати:

 • Згідно з кіпрськими законами, працедавець заздалегідь повинен отримати дозвіл на працевлаштування громадянина третьої країни. Такий дозвіл видається
 • на конкретний вид робіт, що захищає найманого працівника від примушування виконання додаткових робіт у інших сферах діяльності;
 • Працедавець також зобов’язаний підписати з працівником контракт, який має бути офіційно зареєстрованим у відповідних органах РК;
 • Завжди вимагати оригінал примірника контракту. У випадку порушення працедавцем пунктів контракту, його можна притягнути до відповідальності.

Після погодження контракту в Міністерстві праці та соціальної політики РК документи працедавець має подати документи до Департаменту міграції та реєстрації населення МЗС РК та отримання дозволу на роботу. Цей документ має бути відправлений особі, що працевлаштовується, з яким вона в’їжджає на територію Кіпру. Віза типу «Д» дипломатичними та консульськими установами Кіпру при в’їзді до Кіпру не оформлюються. Після в»їзду особа має звернутись до Департаменту міграції та реєстрації населення при МВС РК для отримання дозволу на тимчасове проживання.

Однією з проблем, яка нерідко викликає труднощі в українських громадян - є низький рівень поінформованості українців щодо умов працевлаштування та їхніх прав на Кіпрі. Переважна більшість громадян України дізнається про правила та вимоги лише після приїзду на Кіпр. Тому українським громадянам, які мають намір працевлаштуватись в Республіці Кіпр, слід ретельно вивчити усі аспекти цього питання.

У випадку виникнення будь-яких труднощів чи додаткових запитань, громадянам України необхідно невідкладно звертатись до Посольства України в Республіці Кіпр.

Додаткову інформація наявна на сайті Міністерства праці та соціальної політики РК за адресою: http://www.mlsi.gov.cy/mlsi/dl/dl.nsf/dmlapplication_en/dmlapplication_en?OpenDocument

Надання медичних, соціальних послуг

Невідкладна медична допомога в РК надається безкоштовно громадянам всіх країн у відділеннях невідкладної допомоги державних медичних закладів. Її надання регулюється Законом РК про державні медичні заклади та послуги від 1978 року. 

Список державних та приватних медичних закладів Республіки Кіпр

З 1 серпня 2013 року вступили в силу нові правила щодо надання медичних послуг в державних установах. Правилами встановлюється, що відділення невідкладної допомоги державних медичних установ надають невідкладну допомогу для всіх громадян за яку має сплачуватись сума у розмірі 10 євро незважаючи на послуги, які вони отримують. Деякі категорії громадян звільняються від сплати за послугу, такі як солдати, недієздатні особи та реципієнти державної допомоги.

Громадяни України, що проживають в країні для отримання безкоштовного медичного обслуговування повинні мати страховий поліс.

Поліси страхування можна придбати як у кіпрських, так і в іноземних страхових компаній.

Страховий поліс може бути двох типів: при якому виключно страхується лікування в лікарнях на стаціонарі, другий передбачає також страхування амбулаторного лікування. Страхова компанія оплачує вартість прийому лікарів, а також вартість всіх прописаних ними ліків.

Страховий поліс поширюється не на всі медичні витрати. Витрати, пов'язані з відвідуванням стоматолога, косметолога, а також корекції зору не компенсуються страховими компаніями. Також страховий поліс не покриває витрати, пов'язані з лікуванням хронічних захворювань, які були у пацієнта ще до страхування на Кіпрі.

Питання пенсійного та соціального забезпечення не врегульовано на двосторонньому рівні та для громадян України, проживаючих в РК застосовується лише національне законодавство. Пенсійний вік в РК однаковий для чоловіків та жінок та складає 65 років. Для отримання пенсії необхідно сплачувати страхові внески в РК щонайменше 3 роки. Страховий стаж в одній країні не враховується при розрахунку  пенсії в іншій. Крім того, в РК є обмеження щодо повернення страхових внесків, сплачених працівником в країні, у разі повернення його до України для подальшого проживання.

Митні правила для пасажирів, що прибувають в Республіку Кіпр

В міжнародних аеропортах Кіпру діє система подвійного коридору - "червоний і зелений", що  передбачає спрощену процедуру для огляду пасажирів, що прибувають в країну.

У відповідності до системи подвійного коридору пасажир вибирає на свій розсуд зелений або червоний коридор, відповідно до вантажів, що ним перевозяться. Якщо пасажир не має товарів, що дозволяються для перевезення без сплати митних платежів у кількості, що перевищує встановлені квоти (наводяться нижче) або заборонених товарів та товарів з обмеженим використанням, він може пройти через контрольовану зону митного контролю через зелений коридор.

Якщо пасажир має товар,що перевищує кількість, передбачену у списку, що додається, заборонені товари або товари з обмеженим використанням, то він повинен проходити через червоний коридор та надати їх для огляду працівнику митниці. Товари, що ввозяться в комерційних цілях або для професійного використання мають бути надані митниці для огляду.

Кожна особа, що прибуває на Кіпр має право на ввіз без сплати митних платежів наступних виробів (не призначений для комерційних цілей), за умови, що вони проводяться за ним або містяться в її супроводжуваному багажі:

Товари                   Максимальна кількість

Тютюнові вироби:

сигарети -              200 шт.

або сигарили (з максимальної маси 3 грамів кожна) - 100 шт.

сигари -                  50 шт.

тютюн -                  250 грамів

Алкоголь і алкогольні напої:

Алкоголь та алкогольних напоїв, спирту, що перевищує 22 ° спитру  або неденатурований етиловий спирт 80% об.  - 1 літр;

Алкоголь і алкогольна напої, що не перевищують 22 ° - 2 літра

вино  -                  4 літри

пиво -                   16 літрів

Товари, крім згаданих вище товарів, що ввозяться виключно для особистого або сімейного використання подорожуючих або з метою дарування подарунків, не повинна перевищувати 430 євро на людину.

Для подорожуючих у віці до 15 років вартість товарів не повинна перевищувати 175 євро.

Тимчасовими відвідувачами є особи, які є не резидентами Кіпру і мають намір виїхати з країни  протягом дванадцяти місяців з дати їх в’їзду. Особа вважається нерезидентом Кіпру, якщо протягом останніх двох років, що передували прибуттю на Кіпр, він перебував в іншій країні загальний строк не менше дванадцяти місяців.

Тимчасові відвідувачі можуть ввозити без сплати митних платежів наступні вироби: одяг, та інші особисті речі і будь-які інші товари, які можуть, обґрунтовано потребувати особа та члени його родини, беручи до уваги всі обставини його візиту. Такі товари можуть включати в себе товари, які особа зазвичай потребує за кордоном, такі як: особисті ювелірні вироби, фотоапарати, відеокамери, відео, портативні радіоприймачі або телевізори, музичні інструменти, біноклі, персональні комп'ютери, кемпінг і спортивне обладнання, професійні інструменти та прилади та інші товари аналогічного характеру.

Передумови введення товару:

Товари мають бути призначені виключно для особистого використання подорожуючого або членів його родини у розумній кількості; ввозяться протягом двох місяців до або після прибуття подорожуючого;

Умови, які повинні дотримуватися після ввезення товару:

Товари не повинні бути позичені, закладені, віддані, обмінені, продані на Кіпрі без дозволу директора митниці; повинні бути експортовані в день від'їзду особи, що їх імпортувала, але не пізніше, ніж через 12 місяців або з дня їх ввезення.

Приватні транспортні засоби та літаки

Тимчасові відвідувачі можуть також безмитно ввозити їх автомобілі або літаки для використання під час їх тимчасового перебування в Республіці Кіпр відповідно до процедури  тимчасового ввезенням приватних транспортних засобів і літаків.

Всі подорожуючі, що ввозять в Республіку Кіпр готівку або золотом вартістю € 10 000 або більше мають задекларувати цю суму на митниці.

Декларація повинна подаватись будь-якою особою, що в’їжджає або виїжджає з Республіки Кіпр через пункти пропуску:

з сумою у розмірі  € 10.000 або більше готівкою;

або еквіваленті в інших валютах або вільноконвертованих активах ( облігації, акції, дорожні чеки ...), або із золотом вартістю € 10 000 або більше. ("Золото" означає золоті фунти, золоті монети і злитки або стрижні з золота міжнародних стандартів, але не включає в себе золото використовується в комерційних промислових цілей.).

Декларація повинна бути заповнена і подана митниці в пункті контролю, через яку особа в’їжджає або виїжджає з Республіки Кіпр.

Наслідки у разі відмови від подачі або подачі неповної декларації:

особа звинувачується у  скоєнні злочину,

грошові кошти або золото можуть бути затримані або конфісковані;

особа несе відповідальність у вигляді штрафу, що не перевищує € 50.000.

Для отримання більш детальної інформації, ви можете написати за адресою:

The Director,

Department of Customs and Excise
Corner M. Karaoli & Gr. Afxentiou, Nicosia
The postal address is: 
Director of Customs, 
Customs Headquarters, 
1440, Nicosia.

Факс 22302031

Електронна пошта: headquarters@customs.mof.gov.cy

Для усних запитів ви можете зателефонувати будь-якому з наступних телефонних номерів

22601702, 22601703 або 22601700 для тимчасового ввезення, або

22601706 22601710 з питань розмитнення.

Корисні номери телефонів

Посольство України в Республіці Кіпр

м. Нікосія, Енгомі, 2415,
Македонітісса,
вул. Андреа Міаулі, 10

Робочі години Посольства:

09:00-18:00 - робочі дні

Прийом громадян у Консульському відділі

10:00-12:00 - робочі дні

Телефон:
00 (357) 22-46-43-80
22-46-43-82
22-46-43-83
Факс:
00 (357) 22-46-43-81

E-mail:
emb_cy@mfa.gov.ua
gccy@cytanet.com.cy

Поліція: 112,199

Швидка допомога: 112,199

Пожежна охорона – 112, 199

Довідкова - 11892

Консульські питання