Посольство України в Республіці Кіпр

Київ 00:19

Перелік дій та послуг, що не належать до компетенції консульського відділу Посольства України в Республіці Кіпр

Хоча ми намагаємося допомогти громадянам України в широкому діапазоні ситуацій, консульські посадові особи:

  • не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів;
  • не надають грошей у борг, не сплачують лікарські, транспортні, готельнi та iншi рахунки, штрафи;
  • не надають банківських, поштових, ритуальних послуг;
  • не можуть звільнити громадян від відповідальності за вчинені ними адміністративні або кримінальні правопорушення на території країни перебування;
  • не можуть втручатися у здійснення правоохоронними або іншими органами Кіпру визначених для них чинним законодавством цієї держави повноважень;
  • не наймають адвокатів для захисту інтересів громадян України в судах.

До компетенції консульської установи НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ питання, пов’язані з:

оформленням запрошень громадянам України для в’їзду до Кіпру;

- оформленням віз для в’їзду до Кіпру або будь-яких інших країн (Великобританії, США тощо);

- продовженням шенгенських віз громадянам України;

- перенесенням іноземних віз з старого паспортного документа до нового;

- оформленням дозволу на проживання на Кіпрі;

- обміном українського посвідчення водія на кіпрське;

- проставленням печатки «Апостиль» на італійських свідоцтвах РАЦС та будь-яких інших офіційних документах, виданих компетентними органами цієї держави;

- оформленням чи внесенням будь-яких змін або відміток до внутрішніх паспортів громадянина України, зокрема вклеюванням фотокарток при досягненні ними 25- та 45-річного віку;

- оформленням набуття кіпрського громадянства;

наданням сприяння громадянам України у пошуку роботи, житла на території Кіпру тощо;

Консульські посадові особи не можуть прискорити оформлення громадянами клопотань про залишення на постійне проживання за кордоном, про вихід з громадянства та про оформлення паспорта України для виїзду за кордон.

  • пошук роботи та оформлення дозволів на працевлаштування в Республіці Кіпр. 

З метою працевлаштування громадян України на території РК, які не перебувають в шлюбі з громадянами Кіпру або громадянами ЄС необхідно отримати схвалення Департаменту з питань праці Міністерства праці та соціального страхування РК заяви, що подається роботодавцем що бажає прийняти на роботу іноземця.

Слід виділити наступні критерії, які беруться до уваги при наданні іноземцю дозволу на працевлаштування:

1. Відсутність кваліфікованих працівників серед кіпрського населення чи громадян ЄС для того, щоб задовольнити специфічні потреби працедавців;
2. Ефективніше використання національних працівників;

3. Покращення умов праці;

4. Умови зайнятості повинні бути однаковими як для іноземців, так і для громадян Кіпру;

5. У випадку прийняття іноземця на роботу в галузі, в якій відсутні спеціалісти серед місцевого населення, працедавець зобов’язаний обрати з-поміж безробітних громадян Кіпру особу, яка буде оволодівати необхідними навичками протягом періоду роботи іноземця. Після цього зазначена особа зможе замінити іноземця на робочому місці.

 З отримання сприяння у пошуку роботи громадянами України, що перебувають в шлюбі з громадянами РК мають зареєструватися в регіональному відділенні Департаменту з питань праці Міністерства праці та соціального страхування РК.

Адреса Міністерства праці та соціального страхування РК: 9 Clementos str, 1061 Nicosia, ел пошта: fws@dl.mlsi.gov.cy, 22400801. Веб сайт:  www.mlsi.gov.cy

Nicosia District Labour Office PostalAddress: District Labour Office CY-1464,Nicosia Street address: 3 Mousiou str. Nicosia, Telephone: 22403000, Fax: 22873170, Email: dlonic@dl.mlsi.gov.cy

  • оформлення дозволів на проживання в Республіці Кіпр.

Дозвіл на проживання в РК видається Департаментом міграції та реєстрації населення (Civil Registry and Migration Department) в Нікосії. 

Веб-сайт: http://www.moi.gov.cy/moi/crmd/crmd.nsf/page01_en/page01_en?OpenDocument

Civil Registry and Migration Department, Chilonos, 1457 Nicosia, TEL: 22804400 EMAIL: migration@crmd.moi.gov.cy

У разі проживання заявників в інших містах окружного значення документи можливо подавати до відділень Імміграційної служби в цих містах.

Контактні дані: Limassol: 25805200, Larnaca: 24804242, Paphos: 26806200, Famagusta: 23803020.

  •  засвідчення штампом «Апостиль» документів, виданих компетентними органами України та РК.

 Республіка Кіпр та Україна є учасниками Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаазька конвенція), яка передбачає дотримання процедури проставлення штампу «Апостиль».  

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів» від 18.01.2003 р. № 61, апостиль проставляється:

Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

В Республіці Кіпр штамп апостиль проставляється на всіх видах документів Міністерством юстиції та громадського порядку РК.

Адреса: м.Нікосія, Аталассас Авеню, 125. (Ministry of Justice and Public Order, 125. Athalassas Avenue, 1461 Strovolos Nicosia). Тел.22805955.

Щодо випадків з громадянами України - туристами, які страждають через недобросовісні дії туроператорів та/або авіаперевізників

Законодавством України не передбачено забезпечення консулами України поселення громадян України за кордоном чи оплати рахунків за їх проживання/розміщення тощо; виконання консулами функцій адвокатів, туристичних агентів, юридичних консультантів, надання нашим співвітчизникам будь-яких інших правових послуг; оплати медичних чи лікарняних рахунків громадян; надання грошових позик чи переказів коштів; внесення застав чи сплати штрафів за громадян України; створення перешкод/тиску на компетентні органи країни перебування або нехтування місцевим законодавством; будь-яке втручання чи посередництво у справах цивільного або комерційного характеру; надання юридичних консультацій або ініціювання судових процесів на вимогу громадян України; виступати поручителем або спонсором громадянам; надання послуг перекладача, пересилання листів, телефонних, факсимільних та надання будь-яких інших особистих послуг; залагодження страхових претензій від імені громадян У країни або оплата будь-яких їхніх рахунків чи боргів.

Випадки з громадянами України - туристами, які страждають через недобросовісні дії туроператорів та/або авіаперевізників, захищені положеннями Конвенції для уніфікації деяких правил, що стосуються міжнародних повітряних перевезень від 1999 р. (т.зв. Варшавська конвенція), Повітряного кодексу України, Цивільного кодексу, а також Закону України "Про захист прав споживачів".

У разі настання зазначеного випадку, після повернення до України громадяни мають право подати відповідні судові позови з вимогою компенсації додаткових витрат та стягнення моральної шкоди.

Водночас, постраждалий має ретельно обґрунтувати у такому позові свої вимоги, у т.ч. надати суду всі чеки чи інші платіжні документи, що підтверджують додаткові витрати через зміну зірковості готелю чи його неналежний санітарний стан, затримку/скасування рейсу тощо.

Основними регуляторами діяльності українських туроператорів є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, щодо вітчизняних авіаперевізників - Мінінфраструктури. Відповідні пам'ятки - рекомендації для українських туристів розміщено для вільного доступу громадян України - туристів на веб-сторінках цих відомств (за посиланнями вище).

Рекомендації та поради

Більш детально читайте у розділі

 


Консульський відділ Посольства
Керівник: Сіренко Наталія Юріївна
Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Кіпр
Адреса: м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10 35.155981, 33.314643. Переглянути на мапі
Телефон: (+357) 22-464383 (з 15.00 до 17.00 год.)
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: consul_cy@mfa.gov.ua (до уваги: НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ електронна пошта, надіслана з доменів @mail.ru, @list.ru...)
Веб-сайт: https://www.facebook.com/uaconsulcy
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця:   10.00 - 12:00,

додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер: технічний день, приймаються виключно громадяни певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі) з 10:00 до 12:00

Із запитаннями прохання:

-звертатися за телефоном (+357) 22-464383 (з 15.00 до 17.00)  

-надсилати на електронну адресу: consul_cy@mfa.gov.ua (до уваги: НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ електронна пошта, надіслана з доменів @mail.ru, @list.ru...)

-залишати повідомлення у месенджері Facebook

Зверніть, будь ласка, увагу, що заяви можна завантажити у розділі "Бланки заяв".

Вихідні та святкові дні 2019 року в Україні (Консульський відділ не працюватиме)

1 січня – Новий рік (вівторок)

7 січня – Різдво Христове, православне (понеділок)

8 березня – Міжнародний жіночий день (п'ятниця)

28 квітня – Великдень (неділя)

1 травня – День міжнародної солідарності трудящих (середа)

9 травня – День Перемоги (четвер)

16 червня – Трійця (неділя)

28 червня – День Конституції України (п'ятниця)

24 серпня – День незалежності України (субота)

14 жовтня – День захисника України (понеділок);

25 грудня – Різдво Христове, католицьке (середа).

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян керівником установи з 10 до 12 години.  


Консульські питання