Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 17:54

Гуманітарне співробітництво між Україною та Кіпром

Співробітництво у галузі культури з Республікою Кіпр здійснюється на підставі Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про співробітництво у сфері культури від 25 червня 2010 р. та Програми культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством освіти і культури Республіки Кіпр на 2014-2018 роки від 27.01.2015.

Співпраця в галузі спорту регулюється Угодою між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Спортивною організацією Кіпру про співробітництво в галузі фізичної культури та спорту від 8.11.2012 р.

В рамках активізації співпраці в галузі освіти в ході візиту Президента РК Н.Анастасіадіса в Україну 11.12.2015 р. було підписано Угоду між Урядом України та Урядом РК про співробітництво в галузі вищої освіти. На основі положень цієї Угоди сторонами розпочато опрацювання проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені.

 

Українська громада:

В Республіці Кіпр українська громада сягає біля 3,5 тис. осіб. Переважна кількість українців, що мешкають на Кіпрі – українські громадянки, які знаходяться у шлюбі з громадянами Кіпру або з іншими громадянами ЄС. Біля 500 осіб перебувають в РК з метою працевлаштування. 

23 березня 2017 р. в Республіці Кіпр згідно з законодавством цієї країни зареєстрована та діє створена українцями на Кіпрі асоціація «Товариство Українсько-Кіпрської дружби». Станом на сьогодні, Товариство є першою та єдиною організацією українців на Кіпрі, зареєстрованою в Міністерстві внутрішніх справ Республіки Кіпр.

В період з моменту започаткування функціонування ПУ в РК в 2003 р. та по ц.ч. жоден з громадян РК українського походження не звертався на адресу ПУ в РК та, відповідно, не отримував посвідчення закордонного українця.