Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 14:33

Святкування в Республіці Кіпр 100-річчя заснування дипломатичної служби України

08 грудня 2017, 23:14

8 грудня 2017 р. в Нікосії відбувся святковий концерт української класичної музики відомого талановитого українського дуету (м.Львів) Лідія Футорська (скрипка) та Сергій Хоровець (кнопковий акордеон). Дует представив свою музичну програму під назвою «Українські акварелі», до якої входять шедеври класичної музики українських композиторів XVIII – XX ст.

До програми входять шедеври класичної музики українських композиторів XVIII – XX ст., зокрема твори відомих українських композиторів - М.Березовського, Д.Бортнянського, М.Лисенка, А.Гнатишина, І.Левицького, М.Скорульського, Ю.Мейтуса, М.Колесси, М.Скорика та ін.

Розпочинаючи захід Посол України в Республіці Кіпр Борис Гуменюк у своєму вступному слові наголосив на історичних фактах заснування дипломатичної служби УНР сто років тому, підкреслив значення дипломатичних зусиль України в боротьбі за незалежність та суверенність Української Держави тоді та протистоянні російській збройні агресії проти України сьогодні. Було привернуто увагу до ролі України на міжнародній арені, визнанні, підтримці та дипломатичних відносинах з країнами світу.

Після концерту відбулося дипломатичне прийняття з нагоди 100-річчя заснування дипломатичної служби України за участю дипкорпусу РК, представників урядових, політичних, бізнесових, наукових кіл та представників ЗМІ, кіпрської громадськості і українців в РК.

В рамках заходу було презентовано виставку фото-архівних матеріалів, присвячену заснуванню української дипломатичної служби під назвою «Українська дипломатія 1917-24 рр.: зародження національних традицій».

Захід пройшов в теплій святковій атмосфері, шедеври української класичної музики у виконанні талановитого дуету викликали захоплення та позитивні емоції гостей заходу.

Останні новини

В Нікосії пройшов Перший Фестиваль української кухні | 26 грудня 2017, 13:07

23 грудня 2017 р. у м. Нікосія пройшов Перший Фестиваль української кухні, який був організований і проведений Асоціацією «Товариство Українсько-Кіпрської дружби» за підтримки Посольства України в Республіці Кіпр 

Комеморативні заходи в Нікосії з вшанування жертв Голодомору | 24 листопада 2017, 10:44

23 листопада 2017 р. в приміщенні кінотеатру Університету Нікосії відбувся захід присвячений 85-им роковинам Голодомору в Україні 1932-33 років.