Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 11:27

Інформація про права туристів у готелях (за даними Кіпрської туристичної організації)

  • Готель не має права вимагати внести повну передоплату за весь період перебування. Адміністрація може зажадати передоплату максимум за три доби у високий туристичний сезон і за одну добу - в низький.
  • Якщо у клієнта змінилися плани, і він вирішив відмовитися від проживання в готелі, то повернення передплаченої суми можливо лише тоді, коли клієнт сповістив про це адміністрацію не пізніше ніж за сім діб до того дня, коли він планував заселитися до готелю. Якщо клієнт сповістив готель про це менш ніж за сім діб, то адміністрація має право вимагати компенсацію у розмірі оплати за проживання протягом трьох діб влітку і однієї доби взимку.
  • Якщо готель виявився переповненим, і клієнта не зможуть поселити, хоча він забронював своє перебування, адміністрація повинна проінформувати про це клієнта не пізніше, ніж за 15 діб до запланованої дати заселення. В іншому випадку адміністрація повинна буде знайти для клієнта рівноцінну альтернативу.
  • Якщо клієнт змушений раптово перервати свій відпочинок, то він зобов'язаний буде компенсувати готелю його втрати - половину суми за проживання за решту добу. Якщо на цей час були замовлені додаткові послуги - обід / вечеря, відвідування СПА тощо, але клієнт ними не зможе скористатися, так як змушений терміново покинути готель, то за них платити не потрібно.
  • Готель не має права вводити «мінімум» за часом перебування (наприклад, заселення можливе за умови проживання не менше трьох діб).
  • Якщо готель не може надати номер категорії, який був спочатку заброньовано (наприклад, клієнт вибрав сьют з видом на море, а йому можуть тільки надати стандартний номер з видом на місто), то клієнт має право відмовитися від перебування в готелі і зажадати повернути йому повну суму передоплати.
  • Якщо клієнт вирішив погодитися на заселення в номер нижчої категорії, то він має право вимагати компенсувати йому різницю в оплаті. Якщо ж готель вирішив розмістити клієнта в номері вищої категорії, ніж зазначено в броні, то витрати за підвищення категорії готель зобов'язаний взяти на себе.
  • Заселення проводиться не раніше 14:00, а виселення - не пізніше 12.00.
  • Готель не має право відмовити клієнту з дітьми в розміщенні. Деякі готелі заявляють, що спеціалізуються на наданні проживання виключно для дорослих. Однак це є порушенням як кіпрських законів, так і конвенції ООН щодо захисту прав дитини. Якщо готель відмовляє розміщувати сім'ю з дітьми, то слід зателефонувати в офіс СТО та подати скаргу.
  • Готель не має права стягувати додаткову плату з постояльців за користування шезлонгами і парасольками, розміщеними біля басейну або на пляжі.
  • При заселенні клієнт зобов'язаний пред'явити співробітникам на стійці реєстрації при собі посвідчення особи. В іншому випадку готель має право відмовити в заселенні.
  • Клієнти мають право заселитися з тваринами лише в тому випадку, якщо готель дозволяє це зробити. Одні готелі забороняють заселення з тваринами, інші дозволяють. Про це краще уточнити у адміністрації заздалегідь (під час бронювання номера).
  • Постоялець готелю, який прибув у справах бізнесу, має право використовувати приміщення загального доступу для проведення зустрічей без додаткової оплати. Якщо він хоче скористатися залом для проведення конференцій, то зробити це він зможе за додаткову плату. Готель може стягувати плату за користування сауною, джакузі та іншими видами послуг.
  • Якщо в готелі є басейн, адміністрація зобов'язана найняти рятувальника або спеціально навченого людини, який буде стежити за безпекою і порядком в басейні і на прилеглій до нього території.
  • Адміністрація готелю зобов'язана розмістити в холі або в номерах інформацію про розцінки (мінімальних і максимальних) за перебування.
  • У готелях категорії п'ять зірок зміна постільної білизни та рушників повинна проводитися щодня, в готелях категорії три і чотири зірки - мінімум один раз кожні дві доби, в готелях категорії одна або дві зірки - кожні три дні.

У випадку порушення будь-якого з вищевикладених положень, сміливо звертайтеся до офісу The Cyprus Tourism Organisation та подавайте скаргу.

За цим посиланням можна заповнити електронну форму з описанням Вашої проблеми.

Інші організації, до яких можна звернутися в випадку порушення Ваших прав на території Республіки Кіпр. За вказаними посиланнями Ви можете знайти інформацію довідкового характеру, контактні дані, а також у відповідному розділі сайту подати електронну заяву з детальним описом Вашої проблеми.

Не забувайте зберігати всі чеки та товарні квитанції до моменту успішного закінчення Вашої подорожі.

Кіпрська асоціація споживачів

Європейський центр прав споживачів на Кіпрі

Кіпрська урядова комісія по захисту добросовісної конкуренції (для вирішення проблем фінансового та економічного характеру)


Консульський відділ Посольства
Керівник: Сіренко Наталія Юріївна
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10

Телефон: (+357) 22-464383 (з 09.00 до 10.00 год. та з 14.30 до 18.00 год.)
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: uaconsulcy@gmail.com
Веб-сайт: https://www.facebook.com/uaconsulcy/?ref=settings
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця:   10.00 - 12:00,

додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер: технічний день, приймаються виключно громадяни певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі) з 10:00 до 12:00

Із запитаннями прохання звертатися по телефону (+357) 22-464383 після 15.00, або надсилати на електронну адресу: uaconsulcy@gmail.com, а також у месенджері Facebook https://www.facebook.com/uaconsulcy/

Ми вітаємо громадян, які приходять до нас підготовленими, із заповненими заявами, які можна завантажити у розділі "Бланки заяв", а також на нашій сторінці у Facebook.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян Послом України в Республіці Кіпр Б.І.Гуменюком з 10 до 12 години.