Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 11:16

Режим поїздок

Починаючи з 11 червня 2017 року набув сили безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом - статус, що дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.

Таким чином, українці, які мають біометричні паспорти, зможуть приїжджати без отримання візи в Республіку Кіпр з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

Calculator: http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en

Цей режим не розповсюджується на осіб, котрі мають намір прибути до Кіпру з метою працевлаштування чи навчання.


Нові можливості та переваги, а також нові правила перетину кордону і перебування в країнах ЄС детально викладено за посиланням http://openeurope.in.ua/

Потрібно зазначити, що для власників НЕбіометричних паспортів процедура отримання в'їзної візи не змінюється, тобто відвідання Республіки Кіпр є можливим за дотримання однієї з 5-ти нижченаведених умов:

1. Електронна про-віза. Дозволяє бажаючим подати заявку на отримання в’їзної візи в електронному форматі, тобто використовуючи електронну пошту. Варто відмітити, що дана система може бути використана для отримання БЕЗКОШТОВНОЇ одноразової в’їзної візи категорії С (туристична) терміном перебування не більше 90 днів, за умови прямого перельоту з території України (не з/через треті країни). Прямий переліт у зворотному напрямку не обов'язковий. Термін дії паспорта повинен спливати не менш ніж через 6 місяців з дати подання анкети на отримання про-візи. Натисніть сюди для завантаження електронної анкети. Заповніть анкету у відповідності з наведеними у анкеті інструкціями, використовуючи зразок заповнення анкети на про-візу (натисність сюди для завантаження зразка заповнення анкети), та вишліть на електронну адресу visa-kiev@mfa.gov.cy. Після отримання електронної візи протягом 3-х робочих днів і більше, її необхідно роздрукувати для пред’явлення в аеропорту. Заявка на отримання про-візи повинна подаватись не пізніше ніж за 3 робочі дні і не раніше ніж за 3 місяці до передбачуваного відправлення на Кіпр. 

2. Національна віза Республіки Кіпр, для отримання якої необхідно дотримуватись стандартної процедури, тобто подавати відповідний пакет документів у Консульський відділ Посольства. На оформлення національної візи мають право громадяни України і громадяни третіх країн, які перебувають на території України, незалежно від їхнього віку, термін дії паспорта яких складає не менше 3 місяців з моменту повернення на територію України. Посольство Республіки Кіпр видає одно-, дво- та багаторазові національні візи виключно категорії С (туристична). Вартість національної візи становить: 20 євро - одноразова, 60 євро - дворазова, 60 євро - багаторазова. Візовий збір сплачується готівкою у гривнях за поточним курсом шляхом банківського переказу. При подачі документів на отримання національної візи співробітник Консульського відділу надасть вам реквізити для оплати. Розгляд заявки на отримання національної візи займає 3 робочих дні і більше. Пакет документів на оформлення національної візи подається до Консульського відділу особисто або через довірену особу. Перелік необхідних документів ви знайдете тут. Звертаємо вашу особливу увагу на те, що Консульський відділ може на власний розсуд запросити до поданого пакету додаткові або відкориговані документи. Заявка на отримання національної візи повинна подаватись не пізніше ніж за 3 робочі дні і не раніше ніж за 3 місяці до передбачуваного відправлення на Кіпр. 

3. Шенгенська віза категорії С (туристична). У випадку, якщо ви володієте діючою дворазовою чи багаторазовою Шенгенською візою категорії С (не обов'язково активованою у країні Шенгенської зони), ви можете відвідати Кіпр, не оформлюючи національну візу. Обов’язкова умова: віза повинна бути діюча на період перебування на Кіпрі.

4. Віза Болгарії, Румунії та Хорватії категорії С (туристична). У випадку, якщо ви володієте діючою дворазовою чи багаторазовою візою названих країн-членів Європейського Союзу (не обов'язково активованою в них), ви можете відвідати Кіпр, не оформлюючи національну візу. Обов’язкова умова: віза повинна бути діюча на період перебування на Кіпрі.

5. Посвідка на тимчасове/постійне проживання в одній із країн Євросоюзу.Консульський відділ Посольства
Керівник: Сіренко Наталія Юріївна
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10

Телефон: (+357) 22-464383 (з 09.00 до 10.00 год. та з 14.30 до 18.00 год.)
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: uaconsulcy@gmail.com
Веб-сайт: https://www.facebook.com/uaconsulcy/?ref=settings
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця:   10.00 - 12:00,

додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер: технічний день, приймаються виключно громадяни певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі) з 10:00 до 12:00

Із запитаннями прохання звертатися по телефону (+357) 22-464383 після 15.00, або надсилати на електронну адресу: uaconsulcy@gmail.com, а також у месенджері Facebook https://www.facebook.com/uaconsulcy/

Ми вітаємо громадян, які приходять до нас підготовленими, із заповненими заявами, які можна завантажити у розділі "Бланки заяв", а також на нашій сторінці у Facebook.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян Послом України в Республіці Кіпр Б.І.Гуменюком з 10 до 12 години.  

 


Перелік консульських дій