Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 11:31

FAQ ПЕРЕТИН КОРДОНУ

Із запровадженням безвізового режиму почастішали випадки затримання українських громадян (переважно жінок) в аеропорту міста Ларнака під час перетинання державного кордону з Кіпром. 

Серед поширених причин відсутність у громадянок документів, що підтверджують мету поїздки, місце проживання, намір повернутися до України, відсутність достатніх фінансових засобів на весь час перебування (мінімум 50 євро на день), надання неправдивої /суперечливої інформації, або не здатність пояснити мету поїздки. 

Шанс стати «небажаними» туристами мають особи, які попередньо працювали у розважальних закладах Туреччини, були помічені у знайомстві з неблагонадійними особами, які, в т.ч. мають відношення до нелегального працевлаштування іноземців на Кіпрі.

Відмовляється у в’їзді на Кіпр особам, які були депортовані з держав-членів ЄС із забороною в’їзду на певний термін, нелегально працювали на Кіпрі, лишилися на довший термін, ніж передбачено, прямують до Республіки Кіпр із метою перебування, проживання або участі в офіційних заходах на окупованій території (північ острова) (читати більш детально про застереження кіпрської сторони).

Варто пам’ятати, що навіть, якщо особа має, на перший погляд, усі необхідні документи, їй може бути відмовлено у в’їзді на Кіпр з формулюванням, що «надані документи не підтверджують заявленої мети поїздки (туризм)».

За існуючою практикою, такі громадянки розміщуються у центрі для затриманих в аеропорту та депортуються найближчим рейсом до України, за умови наявності вільних місць в літаку. В окремих випадках, у разі наявності у поліції даних щодо попереднього нелегального працевлаштування особи, порушення візового режиму тощо - із встановленням заборони на в’їзд до Кіпру від 6 місяців до 5 років. 

Посольство завжди надає допомогу українським громадянам, зокрема, контактує з кіпрською поліцією, з’ясовує підстави затримання тощо. Однак, ми не може допомогти Вам в'їхати на Кіпр, запобігти Вашій депортації, втручатися в імміграційну політику чи процедури іншої країни.

У цьому зв’язку, нагадуємо, що біометричний паспорт громадянина України не дає права Вам та Вашим гостям нехтувати встановленими візовими та імміграційними правилами Кіпру. 


Водночас, якщо Ви готові обґрунтувати мету та умови свого перебування на Кіпрі, під час паспортного контролю поводитеся спокійно та щиро, у Вас не виникне проблем при перетині кордону з міграційною службою.

Якщо, на Ваше переконання, Вас було незаконно затримано/депортовано з країни, просимо Вас звернутися до поліції із письмовою заявою – скаргою,  або до адвоката, надіславши копію цього звернення до Посольства України в Республіці Кіпр (emb_cy@mfa.gov.ua).


Консульський відділ Посольства
Керівник: Сіренко Наталія Юріївна
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10

Телефон: (+357) 22-464383 (з 09.00 до 10.00 год. та з 14.30 до 18.00 год.)
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: uaconsulcy@gmail.com
Веб-сайт: https://www.facebook.com/uaconsulcy/?ref=settings
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця:   10.00 - 12:00,

додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер: технічний день, приймаються виключно громадяни певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі) з 10:00 до 12:00

Із запитаннями прохання звертатися по телефону (+357) 22-464383 після 15.00, або надсилати на електронну адресу: uaconsulcy@gmail.com, а також у месенджері Facebook https://www.facebook.com/uaconsulcy/

Ми вітаємо громадян, які приходять до нас підготовленими, із заповненими заявами, які можна завантажити у розділі "Бланки заяв", а також на нашій сторінці у Facebook.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян Послом України в Республіці Кіпр Б.І.Гуменюком з 10 до 12 години.