Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 11:22

FAQ ПИТАННЯ НОТАРІАТУ

Будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника, усі документи надаються з копіями.

Відповідно  до  статті  46  Закону  України  "Про нотаріат" ( 3425-12 ) консул управі витребувати  від  фізичних  та юридичних  осіб  відомості  та  документи,  необхідні для вчинення нотаріальних дій.  Такі відомості і (або) документи  повинні  бути подані в строк,  указаний консулом. Цей строк не може перевищувати одного місяця. Ненадання відомостей  або  документів  на  вимогу  консула  є підставою для відкладення,  зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

При посвідченні договорів майнового характеру консулом у текстах договорів зазначаються для  фізичних  осіб громадян України - прізвище,  ім'я, по батькові, адресу постійного місця проживання та  ідентифікаційний  номер  згідно  з  Державним реєстром  фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;  для іноземців,  осіб без громадянства - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності),  громадянство, адресу постійного місця 
проживання за межами України. На підтвердження  наявності  ідентифікаційного  номера (коду) консулу  подається  відповідна довідка.


Є доцільним попередньо узгоджувати текст довіреності з органами в Україні, де вона буде пред’являтись з метою уникнення можливих неузгодженостей, пов’язаних з невідповідністю тексту довіреності вимогам за місцем пред’явлення.

Див. більш детально про вчинення нотаріальних дій.


ВКРАЙ ВАЖЛИВО!!!

На момент звернення до консула, який вчиняє нотаріальні дії, необхідно чітко зазначити, чи потребуєте Ви оформлення та нотаріального посвідчення «Заяви про внесення Вашої довіреності до «Єдиного реєстру довіреностей України».  

НЕОБХІДНІСТЬ оформлення «Заяви про внесення Вашої довіреності до «Єдиного реєстру довіреностей України» ВИЗНАЧАЄ НЕ КОНСУЛ, а ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ, ЯКИЙ ЗВЕРНУВСЯ за вчиненням нотаріальної дії та підписує довіреність.

 Така заява, як правило, завжди вимагається нотаріусами в Україні:

- при укладенні від Вашого імені угод щодо розпорядження, відчуження. продажу, дарування, обміну належної Вам квартири (частки квартири), земельної ділянки, гаража, автомобілів  тощо;

- при оформленні – за довіреністю – Ваших спадкових прав після смерті певної особи (батька матері, інших родичів) та отримання Свідоцтва про право на спадщину, яке за довіреністю оформлюватиметься на Ваше ім’я;

- при оформленні «банківських довіреностей» тобто довіреностей щодо розпорядження (відкриття, закриття, користування) належними Вам рахунками у банках, зняття коштів (грошей) з належних вам рахунків у банках; щодо представлення Ваших інтересів у Фонді гарантування вкладів.


УВАГА! Отримати відомості про зареєстровані речові права на ВАШЕ нерухоме майно можна он-лайн у Кабінеті електронних сервісів 


 

ЧИ БУДЕ ДОВІРЕНІСТЬ, ЗАСВІДЧЕНА КОНСУЛОМ, ДІЙСНОЮ В УКРАЇНІ?

  Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, вам необхідно надати відповідну заяву, Ваш закордонний паспорт (з копією), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також копію паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

В окремих випадках необхідно також надати інші документи - див. нижче. 


СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПОСВІДЧЕННЯ ЗАЯВИ АБО ДОВІРЕНОСТІ?

Ø Загальна вартість оформлення нотаріальної заяви становить 37 євро: 28 євро за посвідчення підпису та 9 євро за надання технічних послуг (підготовка проекту заяви).

Ø Вартість оформлення довіреності коливається від 56 євро до 90 євро, залежно від предмету довіреності. Також при посвідченні довіреностей майнового характеру враховується, ким  довірена особа доводиться особі, яка видає довіреність.

 Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про переміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф.

 За підготовку проекту довіреності стягується 9 євро (надання технічних послуг).

Ø Також слід враховувати, що будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей (ЄРД).

 Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становитиме 37 євро (28 євро посвідчення підпису, 9 євро технічні послуги).

  

 ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОТАРІАЛЬНОЇ ЗАЯВИ?

 Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) потрібно особисто прибути до Посольства у прийомні години консульського відділу (Пн., Вт., Ср., Пн. – з 10.00 до 12.00).

 При собі необхідно мати: дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними, заповнену заяву на оформлення нотаріальної заяви та квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 28 євро та 9 євро за надання технічних послуг.

 

 ЯК ОФОРМИТИ ДОВІРЕНІСТЬ НА ПРОДАЖ КВАРТИРИ, ГАРАЖА, ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, ІНШОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА?

 Для нотаріального посвідчення довіреності на розпорядження, продаж, оренду нерухомого майна (квартири, будинку, земельної ділянки, гаража), потрібно надати:

відповідну заяву, 

Ваш закордонний паспорт (з копією),

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера,

копію паспорта представника, копію довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

 Крім того, необхідно документально підтвердити право власності на це майно (квартиру, гараж, землю, будинок), тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію ("Свідоцтво про право власності на житло" або "Свідоцтво про приватизацію житла (квартири)" або  "Свідоцтво про право на спадщину" або "Договір купівлі-продажу" (нотаріально посвідчений) або  "Договір міни" (нотаріально посвідчений) або  "Договір дарування" (нотаріально посвідчений) або витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно або витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

ЯК ОФОРМИТИ ДОВІРЕНІСТЬ НА ДАРУВАННЯ КВАРТИРИ, ГАРАЖА, ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, ІНШОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА ТОЩО?

 Для нотаріального посвідчення довіреності на дарування нерухомого майна (квартири, будинку, земельної ділянки, гаража), потрібно надати:

відповідну заяву 

Ваш закордонний паспорт (з копією),

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера,

копію паспорта представника,

копію довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера,

місце реєстрації тощо,

а також відомості щодо особи, якій Ви хочете подарувати Ваше нерухоме майно, або від якої Ви хочете прийняти у дар нерухоме майно, включаючи  прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження.

  Крім того, ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПОДАРУВАТИ, необхідно документально підтвердити право власності на це майно (квартиру, гараж, землю, будинок), тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію.

ПРИ ПРИЙНЯТТІ У ДАР відомості щодо правовстановлюючих документів  НЕПОТРІБНІ.

 

ЯК ОФОРМИТИ ДОВІРЕНІСТЬ НА РОЗПОРЯДЖЕННЯ БАНКІВСЬКИМ РАХУНКОМ, ВКЛАДОМ, ГРОШОВИМИ КОШТАМИ НА БАНКІВСЬКОМУ РАХУНКУ? ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

 Для нотаріального посвідчення довіреності на розпорядження банківським рахунком, вкладом, грошовими коштами на банківському рахунку, потрібно надати:

відповідну заяву 

Ваш закордонний паспорт (з копією),

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера,

копію паспорта представника,

копію довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера,

місце реєстрації тощо,

Крім того, необхідно  підтвердити наявність відкритого на Ваше ім’я банківського рахунку, тобто надати правовстановлюючий документ – банківський договір – або його копію.

 

ЯК ОФОРМИТИ НОТАРІАЛЬНО ПОСВІДЧЕНУ ЗАЯВУ ПРО НАБУТТЯ СПАДЩИНИ, БО В МЕНЕ НЕЩОДАВНО ПОМЕР ОДИН З ПРЯМИХ РОДИЧІВ.

Заява про відмову або для набуття спадщини може бути вчинена громадянином України та нотаріально посвідчена у Посольстві  України.

Для того, щоб оформити Заяву про набуття спадщини в Україні після смерті родича (батька, матері, інших родичів…), необхідно надати

відповідну заяву,

Ваш закордонний паспорт (з копією),

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера,

 копію Свідоцтва про смерть померлої особи,

відомості щодо адреси його постійного проживання до часу смерті;

відомості щодо нотаріального органу (державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса), до якого буде подаватися підписана Вами заява і який відкриватиме в Україні спадкову справу та здійснюватиме провадження за спадковою справою;

копії документів (свідоцтв про народження, укладення/розірвання шлюбів, переміну прізвища), які вказуватимуть на Ваш родинний зв’язок з померлою особою.

 


Консульський відділ Посольства
Керівник: Сіренко Наталія Юріївна
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10

Телефон: (+357) 22-464383 (з 09.00 до 10.00 год. та з 14.30 до 18.00 год.)
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: uaconsulcy@gmail.com
Веб-сайт: https://www.facebook.com/uaconsulcy/?ref=settings
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця:   10.00 - 12:00,

додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер: технічний день, приймаються виключно громадяни певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі) з 10:00 до 12:00

Із запитаннями прохання звертатися по телефону (+357) 22-464383 після 15.00, або надсилати на електронну адресу: uaconsulcy@gmail.com, а також у месенджері Facebook https://www.facebook.com/uaconsulcy/

Ми вітаємо громадян, які приходять до нас підготовленими, із заповненими заявами, які можна завантажити у розділі "Бланки заяв", а також на нашій сторінці у Facebook.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян Послом України в Республіці Кіпр Б.І.Гуменюком з 10 до 12 години.