Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 11:31

FAQ ПАСПОРТНІ ПИТАННЯ


ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ДО ЗАКОРДОННОЇ ДИПЛОМАТИЧНОЇ УСТАНОВИ УКРАЇНИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН

 - заяву-анкету, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів;

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України тощо);

- закордонний паспорт, що підлягає обміну або документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну;

- відмітка в паспорті або будь-який документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном. При цьому термін та мета перебування за кордоном не має значення;

Ви можете також підготуватися до візиту до Посольства і заповнити бланк заяви.

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, оформленого на інше прізвище).


У разі оформлення паспорта у зв’язку із втратою або викраденням попереднього паспорта додатково додається документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.

 Термін оформлення паспорта: до 3 місяців, з урахуванням строків доставки паспортів дипломатичною поштою.  Разом з тим, за умови відсутності дійсного паспорта, не радимо планувати поїздок на термін до 90 днів від моменту подачі клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

 Консульський збір: 28 євро – розгляд заяви, 94 євро – оформлення паспорта.


 ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ДО ЗАКОРДОННОЇ ДИПЛОМАТИЧНОЇ УСТАНОВИ УКРАЇНИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН ДИТИНІ ДО 16-ТИ РОКІВ

 - заяву-анкету, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів, одного з батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників або інших представників та окрема заява другого з батьків (у випадках його відсутності в момент подачі документів засвідчується нотаріально). Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства;

 - одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів за умови оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу);

 - документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

 - свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше);

 - довідка про реєстрацію особи громадянином України (оформлюється в закордонній дипломатичній установі України для дітей, які народилися після 01.03.2001 р.);

 - будь-який документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном. При цьому термін та мета перебування за кордоном не має значення;

 Консульський збір за оформлення закордонного паспорта дітям до 16-ти років не стягується.

Фотографування дітей віком від 12 років відбувається лише на місці!

 • Ми рекомендуємо скористатися послугами фотоательє та принести нам 1 фотокартку розміром 10х15 сантиметрів. На фотокартці має бути зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, на матовому фотопапері високої якості, без дефектів.
 •  Рекомендуємо ознайомитися з детальними вимогами для фото дитини для розуміння, як правильно сфотографуватись.


 

 

При оформленні закордонного паспорта дитині, яка проживає з одним із батьків, необхідно додати також оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтво про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним.

 


З урахуванням змін в чинному законодавстві України у сфері документування дітей паспортними документами, після 1 квітня 2015 року Посольство не приймає документи щодо внесення даних дітей/вклеєння фотокарток до паспортів батьків.

 Паспорти/ проїзні документи дитини, які згідно з законодавством були видані до запровадження нових паспортів, є дійсними протягом строку зазначеного у таких документах.

 Крім того, для виїзду дітей за кордон можуть також використовуватись паспортні документи одного з батьків дитини, відомості про яку були внесені до такого паспорта.


 ЯКИМ ЧИНОМ ЗДІЙСНИТИ ЗА КОРДОНОМ ОБМІН ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНОЮ ІНФОРМАЦІЇ (НАПРИКЛАД, ПРІЗВИЩА), ВНЕСЕНОЇ ДО ПОПЕРЕДНЬОГО ПАСПОРТА

У таких випадках обмін паспорта за кордоном здійснюється громадянам України, які постійно проживають за кордоном: отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном.

 До загального комплекту документів додатково додаються документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо.

 УВАГА! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими або засвідчені апостилем (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

 УВАГА! Громадянам України, які зареєстровані на території України та тимчасово перебувають за кордоном, при зміні прізвища мають протягом одного місяця здійснити обмін паспорта громадянина України (так званого „внутрішнього паспорта”) виключно за місцем реєстрації в Україні.

 Оформлення паспорта громадянина України в цьому випадку закордонними дипломатичними установами України законодавством України не передбачено. 


Ви можете відслідковувати стан виготовлення свого біометричного паспорта. 

Посилання на сервіс розміщено на веб-сайті МЗС України. Просто введіть номер ідентифікатора сесії, що був Вам виданий консулом! 


ОТРИМАННЯ ВИГОТОВЛЕНОГО ПАСПОРТУ

Виготовлений паспорт видається особисто заявникові, особам до 12 років - батькам (усиновлювачам) або іншим законним представникам у разі пред’явлення ними свого паспорта та відповідних підтверджуючих документів. З 12 років – присутність особи разом з одним із батьків, при отриманні власного закордонного паспорта, є обов’язковою. З 27 грудня 2017 р. виготовлені біометричні паспорти для виїзду за кордон видаються заявникам виключно з проведенням процедури верифікації (сканування відбитків пальців).

 При отриманні нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у випадку відсутності при подачі документів на оформлення закордонного паспорта відповідної заяви щодо залишення закордонного паспорта (після 01.01.2017 р.) попередній паспорт вилучається та знищується у встановленому порядку.

 


ТЕРМІНОВА ДОСТАВКА ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН МІЖНАРОДНИМ ЕКСПРЕС-ВІДПРАВЛЕННЯМ

 Пунктом 13 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 р. № 152 встановлено, що паспорти для виїзду за кордон можуть бути надіслані до закордонної дипломатичної установи України міжнародним експрес-відправленням за письмовою заявою за власний рахунок громадянина, на ім’я якого оформлено паспорт.

На сьогодні вказану пересилку паспортів вже активно забезпечують офіційні представництва в Україні міжнародних поштових операторів ,,Federal Express” та ,,DHL Express”.

У такому випадку, при подачі до Посольства України пакету документів про оформлення паспорта чи в інший час, заявник подає заяву та підтвердження про оплату доставки виготовленого паспорта або номер рахунку у відповідній компанії, відкритий на ім’я заявника. 


ЧИ МОЖНА ЗАЛИШИТИ СТАРИЙ ПАСПОРТ ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОВОГО (У СТАРОМУ ПАСПОРТІ Є ДІЙСНІ ВІЗИ ІНШИХ КРАЇН)

 Якщо у вас є лише один проїзний документ, вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта. 


 ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВТРАТИ НА ТЕРИТОРІЇ РК ПАСПОРТУ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН

У разі втрати паспорта, вам необхідно звернутись до поліції за місцем втрати з заявою, де мають видати довідку про втрату паспорту із зазначенням його номеру.

Після цього необхідно звернутись до консульського відділу посольства,  надати довідку з поліції, 3 фото 3,5*4,5 см, заповнити заяву на оформлення посвідчення особи на повернення в Україну, а також надати заяву-дозвіл на обробку персональних даних. Варто зазначити, що у разі нелегального перебування на території РК при цьому можливе затримання громадянина з подальшою його депортацією.

Після підтвердження особи, належності її до громадянства України та місця її реєстрації в Україні посольством буде оформлено посвідчення особи на повернення в Україну, на підставі якого можливий виїзд до України.

Консульський збір: 28 євро – розгляд заяви, 28 євро – оформлення посвідчення особи на повернення в Україну, (з громадян віком до 16 років консульський збір у 28 євро стягується лише за розгляд заяви).

Більш детально оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.


Я МАЮ АВІАКВИТОК ДО УКРАЇНИ, АЛЕ СТРОК ДІЇ МОГО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ЗАКІНЧИВСЯ. ЧИ ЗМОЖУ Я ВИЇХАТИ З ТЕРИТОРІЇ КІПРУ НА ПІДСТАВІ СВОГО ПАСПОРТА? 

 Якщо термін дії паспорта закінчився, ви не зможете виїхати з території Кіпру. Вам необхідно звернутися особисто до Посольства  для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну. Ви маєте надати ваш закордонний паспорт, дві фотокартки та заповнену заяву (1) (2), а також сплатити консульський збір за оформлення документа.


ВНАСЛІДОК ШЛЮБУ У МЕНЕ ЗМІНИЛОСЯ ПРІЗВИЩЕ (ІМ'Я). ЧИ ПОТРІБНО МІНЯТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ?

Увага! У разі зміни прізвища (імені), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я).

У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну, особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин /подій.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

 Щоб уникнути проблем зі зміною паспортних документів внаслідок зміни прізвища/імені Посольство рекомендує наступний ПОРЯДОК ДІЙ:

 Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль (переклад документів українською краще зробити на території України, оскільки переклади, виконані на території Кіпру, також мають засвідчуватися апостилем). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при подачі документів до Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів;

 Звернутися до ДМС або до ЦНАП з метою одночасного обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта у анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);

Повертаючись з України до Кіпру, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон (а також візовий документ, якщо він не внесений до паспорта). У будь-якому випадку слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;

Після повернення до Кіпру  - звернутися до місцевих органів по роботі з іноземцями щодо обміну візових документів на шлюбне прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон.


Інша корисна інформація розміщена також на сайті Порталу державних послуг:

Паспорт громадянина України

 1. Загальна інформація про паспорт громадянина України
 2. Як оформити паспорт по досягненні 14-річного віку
 3. Як обміняти паспорту в разі зміни прізвища, імені або по батькові
 4. Як обміняти паспорту в разі непридатності для користування
 5. Як оформити паспорт замість втраченого чи викраденого
 6. Як оформити паспорт після повернення в Україну з ПМЖ за кордоном
 7. Як оформити паспорт після набуття громадянства України
 8. Отримання ID-картки замість вклеювання фотокарток при досягненні особою віку 25 або 45 років
 9. Посилання на законодавство

 


Консульський відділ Посольства
Керівник: Сіренко Наталія Юріївна
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10

Телефон: (+357) 22-464383 (з 09.00 до 10.00 год. та з 14.30 до 18.00 год.)
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: uaconsulcy@gmail.com
Веб-сайт: https://www.facebook.com/uaconsulcy/?ref=settings
Графік роботи:

Консульський прийом здійснюється:

Понеділок, вівторок, середа, п’ятниця:   10.00 - 12:00,

додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер: технічний день, приймаються виключно громадяни певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі) з 10:00 до 12:00

Із запитаннями прохання звертатися по телефону (+357) 22-464383 після 15.00, або надсилати на електронну адресу: uaconsulcy@gmail.com, а також у месенджері Facebook https://www.facebook.com/uaconsulcy/

Ми вітаємо громадян, які приходять до нас підготовленими, із заповненими заявами, які можна завантажити у розділі "Бланки заяв", а також на нашій сторінці у Facebook.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян Послом України в Республіці Кіпр Б.І.Гуменюком з 10 до 12 години.