Посольство України в Республіці Кіпр

, Київ 22:00

Часті запитання / FAQ

Чи можу я  оформити новий закордонний паспорт в Посольстві України на Кіпрі?

Так, можете у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 1001 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення».
Детально з переліком документів можна ознайомитись в розділі «Паспортні дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Які документи необхідно отримати в посольстві з метою укладання шлюбу на території Республіки Кіпр?

Відповідно до Правил реєстрації цивільних актів в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України 1154/5, які вступили в силу 22.11.2007 року, громадяни України, що проживають в Україні або за кордоном з метою підтвердження сімейного стану мають подати нотаріально засвідчену заяву, в якій особа декларує те, що вона ніколи не перебувала в шлюбі, або вона перебувала в шлюбі, але не перебуває в даний час.

З огляду на зазначене, з метою укладення шлюбу на території РК заявник має підписати згадану заяву в консульському відділі посольства або в Україні, яка в останньому випадку має бути апостильована та перекладена на англійську мову.

Після підписання та засвідчення заяви, у разі необхідності, консульським відділом може бути видана довідка про сімейний стан.

 У разі закінчення терміну дії паспорта потрібно його продовжити або подати документи на виготовлення нового? 

Продовження паспортів з 01.10.2016 р. не здійснюється. В даний час оформлюються нові паспорти громадянина України для виїзду за кордон з біометричним безконтактним носієм.

Чи можливо залишити старий закордонний паспорт при оформленні нового, якщо в ньому наявна дійсна віза? 

За письмовою заявою заявника анульований паспорт для виїзду за кордон повертається йому закордонної дипломатичної установи, якщо в ньому проставлені одна чи декілька віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.

Що робити у разі втрати на території РК паспорту громадянина України для виїзду за кордон?

У разі втрати паспорта, вам необхідно звернутись до поліції за місцем втрати з заявою, де мають видати довідку про втрату паспорту із зазначенням його номеру.

Після цього необхідно звернутись до консульського відділу посольства,  надати довідку з поліції, 3 фото 3,5*4,5 см. та заповнити заяву на оформлення посвідчення особи на повернення в Україну. Варто зазначити, що у разі нелегального перебування на території РК при цьому можливе затримання громадянина з подальшою його депортацією.

Після підтвердження особи, належності її до громадянства України та місця її реєстрації в Україні посольством буде оформлено посвідчення особи на повернення в Україну, на підставі якого можливий виїзд до України.

 У разі народження дитини на території РК, чи можу я вписати її в паспорт батьків, оформити їй проїзний документ дитини або окремий паспорт?

Відповідно до чинної нормативної бази, з 01.04.2015 р. дітям оформлюється окремий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Паспорт оформлюється терміном на 4 роки.

У разі народження дитини на території Кіпру та необхідності термінового повернення разом з дитиною в Україну, батьки дитини можуть звернутися до Посольства з клопотання про оформлення дитині посвідчення особи на повернення в Україну.

 Для оформлення паспорта/посвідчення особи на повернення в Україну батьки дитини, народженої за кордоном після 01.03.2001 року, подають до Посольства довідку про реєстрацію дитини громадянином України. 

Крім цього моє подаватись заява від 2-х батьків з клопотанням про оформлення паспорту (у разі якщо батьки дитини є громадянами України). Заява може бути складена безпосередньо в консульському відділі. 

З урахуванням змін в чинному законодавстві України у сфері документування дітей паспортними документами, після 1 квітня 2015 року Посольство не приймає документи щодо внесення даних дітей/вклеєння фотокарток до паспортів батьків.

 Паспорти/ проїзні документи дитини, які згідно з законодавством були видані до запровадження нових паспортів, є дійсними протягом строку зазначеного у таких документах.

 Крім того, для виїзду дітей за кордон можуть також використовуватись паспортні документи одного з батьків дитини, відомості про яку були внесені до такого паспорта.

Яким чином можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон дитині в Україні без виїзду батьків до України?

Для цього батькам необхідно особисто звернутися до консульського відділу, мати при собі дійсний документ, що посвідчує  особу та громадянство (закордонний  паспорт) та підписати заяви щодо оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон .  У разі подачі клопотання до Державної міграційної служби України іншою особою необхідно також посвідчити довіреність на цієї особи уповноваження на представлення інтересів батьків. 

Яким чином можливо надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України?

З цією метою один з батьків, що перебуває за межами України має підписати заяву, яку засвідчує консул та в якій зазначається про згоду на виїзд дитини за межі України. В заяві має бути зазначений період виїзду за кордон та країни, до яких планується виїзд дитини. При цьому необхідно мати дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Чи можна поставити в посольстві штамп «Апостиль» на документ, виданий в Україні?

Ні, необхідно переслати документ до України для проставлення штампу «Апостиль». Штамп «Апостиль» проставляється в Міністерстві юстиції, Міністерстві закордонних справ або Міністерстві освіти України. При проставленні штампу «Апостиль» довіреність не вимагається.

Що необхідно надати до консульського відділу з метою посвідчення довіреності на уповноваження інших осіб?

Для посвідчення довіреності заявник має подати консулу: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, узгоджений примірник документу, який необхідно посвідчити або засвідчити, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків,  квитанцію про сплату консульського збору (консульський збір є відмінним в залежності від виду довіреності). При цьому варто зазначити, що є доцільним попередньо узгоджувати текст довіреності з органами в Україні, де вона буде пред’являтись з метою уникнення можливих неузгодженостей, пов’язаних з невідповідністю тексту довіреності вимогам за місцем пред’явлення. Довіреності підписуються заявником особисто в присутності консула, який засвідчує нотаріальну дію. Нотаріальна дія здійснюється в день звернення.

 Чи потрібно завчасно домовлятись про зустріч  консульським працівником?

Консульський прийом проходить кожного робочого дня з 10.00 до 12.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги  в день звернення. 

Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у відділенні Bank of Cyprus Makedonitissa Branch, який розташовується за адресою:  8A, 28is Oktovriou Ave., Makedonitissa, Nicosia за направленням, виданим консульським відділом в день подачі документів до консульського відділу. Безпосередньо в консульському відділі платежі за вчинення консульських дій не приймаються (приймаються тільки, якщо на Кіпрі неробочий день).

 

 

 Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії


Консульський відділ Посольства
Керівник: Бикоріз Ростислав Євгенович
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

м. Нікосія, Енгомі, 2415, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10

Телефон: (+357) 22-464383
Факс: (+357) 22-464381
Ел. пошта: emb_cy@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Час роботи з громадянами:

Понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця:    10.00 —12:00, додатково у середу 15.00-17.00 (за попередньою домовленістю)

Четвер:                                10:00 – 12:00,  для громадян певних категорій    (інваліди, вагітні, тяжкохворі)

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян  України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Кожен третій вівторок місяця здійснюється особистий прийом громадян Послом України в Республіці Кіпр Б.І.Гуменюком з 10 до 12 години.